Prezydent Andrzej Duda: Jest granica politycznego sporu. To interes Rzeczpospolitej! - zdjęcie
11.11.19, 09:30Screenshot Youtube - RDC Polskie radio

Prezydent Andrzej Duda: Jest granica politycznego sporu. To interes Rzeczpospolitej!

40

Dziś mamy mnóstwo politycznych sporów. Reprezentujemy różne ideologie i przekonania. Wolno je mieć, bo na tym polega demokracja. Można mieć różne poglądy i można głosić te poglądy. Ale trzeba pamiętać, że jest granica politycznego sporu. A tą granicą jest interes Rzeczypospolitej, a więc nas wszystkich” - powiedział prezydent Andrzej Duda.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” w programie „Sygnały dnia” Andrzej Duda podkreślił:

Taką emanacją interesu Rzeczpospolitej jest właśnie niepodległość. Dlatego bardzo mi zależy na tym, aby ten dzień odzyskania niepodległości świętować razem, żeby to było takie wielkie święto polskiej jedności, wielkie święto polskiej wspólnoty”.

Prezydent zaznaczył, że jest pewien, że „[…] niepodległa, suwerenna ojczyzna jest dla nas wszystkich jedna i absolutnie wspólna".

Dalej podkreślił, że cieszy się z faktu, że Polacy razem biorą udział w tych wydarzeniach. Jak dodał, Polska walkę o niepodległość wygrała właśnie dzięki:

[…] jedności całego społeczeństwa, jedności wszystkich jego sfer, a przede wszystkim jedności klasy politycznej”.

Przypomniał również, że wtedy gdy w Polsce jedności nie było, przez jej brak była osłabiana. Zaznaczył, że siła Polski polegała na tym:

[…] politycy stawali razem ponad wszelkimi podziałami w ważnych dla Polski sprawach”.

Wyraził również nadzieję, że mówiąc o wspólnocie i jedności:

[…] przede wszystkimi mówimy o jedności i wspólnocie w tych najważniejszych polskich sprawach. Tam powinno być jedno, jedna Polska, jedna wspólna ojczyzna ponad wszelkimi podziałami”.

Andrzej Duda zapewnił również, że można dziś powiedzieć, że Polska jest krajem bezpiecznym, znacznie bezpieczniejszym niż w 2014 czy 2015 roku. Wskazał choćby na postanowienie ze szczytu NATO w 2016 roku dotyczące wysuniętej obecności Sojuszu w Polsce, państwach bałtyckich oraz Rumunii.

Dodawał także:

My rzeczywiście kupujemy amerykańskie uzbrojenie dlatego, że chcemy być kompatybilni z armią Stanów Zjednoczonych, to raz. A dwa, jest to po prostu dobre uzbrojenie, w wielu przypadkach absolutnie najlepsze na świecie. A my chcemy dla naszych żołnierzy tego co najlepsze”.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze (40):

Agnieszka2019.11.11 12:58
Prezydent Duda co za każde poklepanie po plecach i uznanie, że jest fajny, gotowy zaprzepaścić każdy interes Polski (niczym Tusk) jest mało wiarygodnym autorytetem w wyznaczaniu takich granic sporów. Spór a nawet rozmowy to się panu kończy jak nadwyrężone mogą być interesy Żydów i pojawia się ich niezadowolenie. Wtedy Polacy mają siedzieć cicho. So tego panu się interes własny z interesem Polski pomylił chłopczyku.
Skrzypek na dachu2019.11.11 12:58
Brawo Pan Prezydent Andrzej Duda .
Mirek T2019.11.11 12:07
My, Polacy, mamy najlepszego i najgodniejszego Prezydenta wszechczasów – to Andrzej Duda ! Tyle co ten człowiek tylko przez kilka lat zrobił dla Polski – to ogromne osiągnięcia. Nie będę wymieniał poszczególnych jego zasług, bo lista jest bardzo długa, ale w dziedzinach takich jak bezpieczeństwo Polski i pokoju na świecie, służbę Polakom, reprezentowanie państwa polskiego, propagowanie przedsiębiorczości i biznesu, obronności kraju oraz rozwoju Polski i Europy nasz Prezydent brał czynny, intensywny i systematyczny udział ! To jest Prezydent wszystkich Polaków – jedynie z wyjątkiem tych, którzy tego nie chcą lub sobie tego nie życzą. To są w większości ludzie pochodzący ze wschodu (Rosja) lub zachodu (Niemcy). Oni pochodzą od innej małpy. Andrzej Duda jest naszym kandydatem na Prezydenta III RP na drugą kadencję. Niech Bóg ma go w swojej opiece !!!
Duma2019.11.11 12:04
Duda jest najlepszym prezydentem RP od 89 r. mam nadzieję że zostanie na następną kadencję. Naprawdę wartościowy człowiek, wrażliwy, zakochany w Polsce, w jej historii, tradycji, bohaterach, literaturze. Dobrze nas reprezentuje, nadaje się na tą funkcję, jest kontaktowy, otwarty, świetny mówca, dobrze wyglądają z żoną, znają języki.
ktoś tam2019.11.11 11:22
@ej Allahciątko. Uj, uj, straśnie się bojem. Wasze straszenie co to nie zrobicie z niewiernymi w Polsce nie zadziała tłuku. Przeżyliśmy zabory, socjalistę Hitlera, któren zresztą Islam cenił bardzo, przeżyliśmy stalinizm i pochodne, ostatnio w postaci różnych Schetyniątek+ to i Wasze wypociny też przeżyjemy. Nie wiem czy wiesz ale od paru setek lat ciągle ktoś nas straszy śmiercią i czego to jeszcze nam nie zrobi jak się nie nawrócimy na jego wiarę. Po czym po jakimś czasie każdy z nich mówi: znowu dzisiaj nam nie wyszło. Teraz mamy atak dewiacyjny. Coś im też nie wychodzi mimo poparcia całego postępu europejskiego wspomaganego interwencjami samej Gwiazdy Ludzkości, Izraela.
Urszula2019.11.11 10:53
"Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc opływają we wszystko" "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. NARÓD POWINIEN BYĆ PANEM WŁASNEGO LOSU i JEGO PRAWA POWINNY BYĆ NADRZĘDNE WOBEC PRAW KOŚCIOŁA. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród" "Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań" Tadeusz Kościuszko - listy do Adama Czartoryskiego.
T2019.11.11 10:58
Nie dziwią te słowa, wszak Kościuszko był masonem. A jeśli był wysokiego stopnia to miał świadomość, że jest kościele Lucyfera., bo masoni najwyższych stopni te świadomość mają.
Piotr Nowak2019.11.11 10:49
Tak pięknie mówi a dlaczego łamie konstytucję Adrian karykatura prezydenta
Mirek T2019.11.11 12:16
Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Lewak2019.11.11 10:39
Polska jest rajem dla uchodźców ! Tusk uchodzi za Polaka, Stuhr uchodzi za elytę, Wałęsa uchodzi za bohatera, Środa uchodzi za profesora, Jachira uchodzi za posełkę, a Balcerowicz uchodzi za ekonomistę. Ku-rwa z takimi uchodźcami !!! Szkoda śe PIS nie rządził wcześniej, bo nie mielibyśmy takich problemów z uchodźcami !
JONASIK2019.11.11 10:38
Mam przed sobą najnowsze opracowanie, wydane przez IPN i czytam, że chłopi pańszczyźniani chodzili do kościoła, szlachta i hrabiowie też, ba, nawet królowie uczęszczali na mszę świętą – no to kogo potamkami jesteście wy śmierdzący ateiści ?! Sprawa wyjaśnła się gdy doszedłem do lat powojennych, kiedy Stalin „przysłał” do Polski 200 tys. swoich zaufanych, 100% ateistów, rozstawiając ich w wojsku, policji, UB, sądach, administracji i szkołach, głównie w dużych miastach. Sprawdzam zatem: 200 tys. tych ruskich wieprzy pożeniło się między sobą i z innymi co daje 250 tys par. Pierwsze pokolenie okres 25 lat, 1945-1970: licząc po 3 dzieci = 500 tys rodziców + 750 tys ich dzieci = 1 mln 250 tys osobników, Drugie pokolenie 1970-1995: 500 tys dziadostwa, 1 mln 500 tys rodziców i po 2 dzieci = 1 mln 500 tys dzieci = 3 mln 500 tys osobników, Trzecie pokolenie 1995-2020: mln 500 tys dziadostwa, 3 mln rodziców i 3 mln dzieci, co daje razem 7 mln 500 tys osobników ! To jest dokładnie tyle samo ilu lewaków ateistów głosowało 13.10.2019 na PO i Lewicę : 5 mln +2 mln 300 tys = 7 mln 300 tys osobników i 200 tys. głosujących na PO w Wielkiej Brytanii i Norwegii ! No to teraz wszystko jest jasne skąd wy obecni ateiści w Polsce pochodzicie !!! Wy jesteście potomkami ruskiej czerwonej zarazy, zawszonej swołoczy i sowieckich tępaków !!! Wszystko jasne !!!
T2019.11.11 10:46
Niezłe wyliczenie i rzeczywiście wszystko wyjaśnia. Ale ja bym te liczbę mocno zaniżył, bo lewactwo się słabo rozmnaża. Bo ich nie interesuje aby się mnożyć tak jak stwórca zalecił ale aby używać życia - flasza, misa i łoże. Zapewne mordowali swe dzieci antykoncepcją i aborcją na dodatek. Tak więc nie jest tak źle jak to wyliczenie pokazuje.
JONASIK2019.11.11 12:00
Diękuję za twój wpis T ! Dziękuję za to żeś mnie trochę uspokoił, bo myślałem, że przy takim ich stopniu rozrodczości i rozmnażalności jaki obliczyłem, my Polacy nie mamy szans ! Chodzi o to żeby oni wogóle przestali się rozmnażać ! Pozdrowienia !
Piotr Nowak2019.11.11 10:36
Nie wiem kiedy te przygłupy lewackie zejdą z tego Forum i zajmą się wyrzucaniem gnoju z chlewa. Kiedyś taki kacap byłby parobkiem i nigdy by go pisać nie nauczono. A dzisiaj ? No umie przygłup pisać, a pod deklem siano.
anonim2019.11.11 10:23
Tę granicę kapusie z platfusiarni już wielokrotnie przekroczyli. W czasie wojny kapusiów i prostytuujące się z niemcami kobiety golono na pałę. +++ To była dobra metoda. gdyby dzisiaj ją stosowano to całe PO byłoby łyse. Bo PO to ugrupowanie złodziei, kapusiów i prostytutek politycznych.
Hanys2019.11.11 10:43
Nie rób wstydu Hanysom i podpisuj się śląski zdrajca
JONASIK2019.11.11 12:06
Dobry pomysł ! Kastrować ich i golić na łyso ! Dobry pomysł ! Byliby rozpoznawalni z daleka i nie płodziliby nowych sku-rwy-syn-ków.
oficer LWP2019.11.11 10:15
dla was w gębie interes RP to jest interes dla: 1, żydów 2. jankesów 3. ukraińców 4. .............. 5. .............. ....................... ....................... 100. Polski
JONASIK2019.11.11 12:03
Panie Macierewicz - jeden suki-nsyn się prześliznął przez pańskie sito podczas weryfikacji !
antek.b2019.11.11 10:11
Nie jest z mojego sortu,ale tak bym chciał go widzieć jak na zdjęciu,z powagą na twarzy a nie błazeńskimi minami ,ale marne szanse.
Piotr Nowak2019.11.11 10:35
Ty antek, na razie nieźłe ci w mózgu bulgocze, o ile można to coś nazwać mózgiem. Pozatym , najgorsze jest to twoje totalne ogłupienie, degeneracja myślenia i nadmierna pobudliwość rozrodcza.
ktoś tam2019.11.11 9:55
He, he, he... PiS totalitaryści, zaprzeczenie demokracji... Ach to rządzenie... PiS-owskie oczywiście... To przepychanie ustaw w kilka godzin a teraz to Schetyniątka w Senacie zrobią no pasaran... He, he, he... Kto pierwszy mówił w naszym umiłowanym kraju o rządzeniu dekretami? No, kto, no kto, no powiedz kto... Ano sam idol Schetyniątek wszystkich krajów, tow. Bolek. Jeszcze w latach 90-tych. Okazuje się, że w ujęciu totalniaków w zależności od tego kto rzuca te same propozycje to jest demokracja albo jej ni ma. Każdy kto spotkał się w życiu z problemem rządzenia wie, że są sytuacje gdy ustalone procedury się nie sprawdzają. Czasem trzeba podjąć decyzje błyskawicznie, bo sytuacja tego wymaga. Zastosowanie się do procedur może przynieść więcej problemów niż ominięcie ich bo trzeba decyzje podjąć teraz a nie za miesiąc na przykład. Zresztą procedura dekretów prezydenckich jest przewidziana w USA czyż nie? Jakie tam dekrety były wprowadzane to inna inszość, ale coś takiego jest. U nas szybka decyzja pozwoliła np. na zahamowanie wypływu szamba do Wisły co to ten wypływ zmajstrowało rabiejowe plemię. Oczywiście żadnego odzewu oświeconych ekologów nie było bo obecnie ich zadaniem jest niszczyć a nie budować i chronić. Ciekawe czy rabiejowe plemię zrobiło coś na okoliczność likwidacji rury zastępczej z powodu zimy? Ani widu ani słychu zdaje się o jakimś rozwiązaniu? I co lać to to g... będzie się przez całą zimę a ekołodzy z różnych griiin piców będą mówić, że zima i że wszystko śpi i się nie rozkłada czy osadza? A może liczą na to, że z powodu słynnego Globcio nie będzie lodu na Wiśle? Uj, to się Grecia Thunberg załamie, że u przebrzydłych polaczków postęp popiera ocieplenie...
MirekT2019.11.11 9:43
Duduś jesteś podnóżkiem kulawego z Żoliborza. Teraz Ci żuci kasę na kampanię, bez której nie masz szans.W Twoim przypadku mówienie o niezależności, jest po prostu żałosne!!!
debile s\304\205 na forum2019.11.11 13:10
Uwaga! debil na forum
T2019.11.11 9:42
Czytaj: Interes City of London Co.
Bat na PiSich debili2019.11.11 9:36
taa panie Duda! A wie pan że robienie kupy na konstytucje zazwyczaj przechodzi do historii! Ale czy to powód do dumy dla pana?
Piotr Nowak2019.11.11 10:33
Opssss ! Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Ola2019.11.11 12:26
Najpierw przeczytaj konstytucję a wtedy możeeeee zrozumiesz kto tak naprawdę ją złamał. Choć wątpię czy zrozumiesz.
Bog niesie zbawienie kazdemu, otworz sie na niego2019.11.11 9:33
لَا إِلٰهَ إِلَّا الله مُحَمَّدٌ رَسُولُ الله tzn. „Nie ma boga prócz Allaha, Mahomet jest wysłannikiem Allaha”
T2019.11.11 9:46
Mahomet obecnie siedzi w piekle, jak na własne oczy widział św. Charbel. I to siedzi na samym dole.
Bog niesie zbawienie kazdemu, otworz sie na niego2019.11.11 9:50
Allah to zbawienie, pora się nawrócić. Wasze bożki święci to kłamstwo wymyślone przez kościół.
T2019.11.11 9:54
Popatrz na logo Islamu - rogaty księżyc. Kto jeszcze rogi ma? No i masz odpowiedź kim jest Allah.
ktoś tam2019.11.11 11:17
Uj, uj, straśnie się bojem. Wasze straszenie co to nie zrobicie z niewiernymi w Polsce nie zadziała tłuku. Przeżyliśmy zabory, socjalistę Hitlera, któren zresztą Islam cenił bardzo, przeżyliśmy stalinizm i pochodne, ostatnio w postaci różnych Schetyniątek+ to i Wasze wypociny też przeżyjemy. Nie wiem czy wiesz ale od paru setek lat ciągle ktoś nas straszy śmiercią i czego to jeszcze nam nie zrobi jak się nie nawrócimy na jego wiarę. Po czym po jakimś czasie każdy z nich mówi: znowu dzisiaj nam nie wyszło. Teraz mamy atak dewiacyjny. Coś im też nie wychodzi mimo poparcia całego postępu europejskiego wspomaganego interwencjami Gwiazdy ludzkości, Izraela.
Cierpliwy.2019.11.11 10:26
Czemu Twój Bóg każe zabijać Chrześcijan? Przecież i tak wszyscy umrą ,a Oni nie dostąpią raju.Ich strata. Czy Twój Bóg nie znał " nie zabijaj". Czy Twój Wysłannik nie słyszało o Mojżeszu i Dekalogu? Przecież każdy otrzymał od Boga rozum i wolną wolę. Może wybierać. Czy to znaczy że Bóg dając człowiekowi wolną wolę pomylił się? Przemyśl to.
Bog niesie zbawienie kazdemu otworz sie na niego2019.11.11 11:24
Ale ty wiesz, że Islam opiera się na chrześcijaństwie i na waszej mitologii. Dekalog i wiele przykazań jest tam identycznych. Lepiej się doucz zamiast bredzić.
ktoś tam2019.11.11 11:44
No, i gdyby Inkwizycja działała wtedy to wczesnochrześcijańska herezja Ebonitów poszła by "papa" i nikt nie miałby teraz pretekstu do robienia światowej rozwałki pod nazwą: "wojna z terrorem". A tak dzięki temu, że jest Islam, co to jest oczywiście "religią pokoju", walczymy tak o pokój, że nikt tego nie przeżyje. No popatrz, ile to dobrodziejstw przyniósł Islam... Poza oczywiście "drogocennym Izraelem", bo Izraela w dobrodziejstwach to już nikt i nic nie przebije...
ktoń tam2019.11.11 11:47
Ps. Aha... i nie zapominajmy o tym, że pojęcie "niewiernego" funkcjonuje też w samym Islamie, kiedy jeden wierny - muzułmanin oczywiście - stwierdzi, że jego kolega, też muzułmanin, nie jest dość wierny. Wtedy w ramach nawracania ów nie dość wierny muzułmanin poddany zostaje procesowi "nawracania" na ten właściwy już Islam. W związku z tym czekam, kiedy ostatni muzułmanin wysadzi się w powietrze, udowadniając wszem i wobec, że jest prawdziwie wiernym...
Cierpliwy.2019.11.11 12:28
Pytałem o "nie zabijaj" i Mojżesza .Czy Gabriel nie mówił Mahometowi o Dekalogu danemu przez Stwórcę Mojżeszowi. Czy Gabriel wprowadził do niego jakieś zmiany? Stwórcy przestał się podobać Dekalog? Oświeć mnie.
ada2019.11.11 12:18
Wynocha, kozi synu.
Marek212019.11.11 9:33
Treść tego interesu ma prawo definiować tylko Prezes. Reszta mordę w kubeł. I na tym polega interes RP!