"Polska, jako kraj wolny we wspólnocie wolnych państw Unii Europejskiej, to ta przyszłość, o którą musimy walczyć. Wywalczymy ją, jestem o tym przekonany" - mówił dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński. Polityk przemawiał w Warszawie na uroczystościach w 7. rocznicę śmierci swojej Matki, śp. Jadwigi Kaczyńskiej.

 

"Dziękuję, że mogę tu być, że po raz siódmy odbyła się msza święta w intencji mojej śp. mamy, że po tej mszy odbyła się uroczystość. Dziękuję, że trwa pamięć o tych, którzy na różny sposób byli z tą ziemią związani" - powiedział prezes PiS.

"Pokoleniu mojej mamy i jej samej przyszło żyć w trudnych czasach. Przyszło jej przeżyć wojnę, okres powojenny, komunizm. Dopiero w ostatniej części życia przyszła wolna Polska. Musimy pamiętać, że właśnie temu pokoleniu zawdzięczamy, że ta przyszła" - wskazał polityk.

"Zawdzięczamy trwanie tego wszystkiego, co dziś Polskę stanowi. Pamięć i trwałość tradycji, która sprowadza się do jednego: nam Polakom należy się państwo suwerenne, wolne, demokratyczne, organizacji wspólnoty Polaków" - dodawał.

"Polska, jako kraj wolny we wspólnocie wolnych państw Unii Europejskiej, to ta przyszłość, o którą musimy walczyć. Wywalczymy ją, jestem o tym przekonany" - zakończył prezes Kaczyński.

bsw/niezalezna.pl