Premier: Wdrażamy kontrole sanitarne na granicach z Niemcami i Czechami - zdjęcie
09.03.20, 13:45Fot. Adam Guz (KPRM)

Premier: Wdrażamy kontrole sanitarne na granicach z Niemcami i Czechami

37

Rząd podjął kolejne ważne decyzje w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś w trakcie specjalnej konferencji prasowej:

Podejmujemy dzisiaj kolejne decyzje - wdrażamy kontrole sanitarne na granicach z Niemcami i Czechami - 4 przejścia graniczne z Niemcami i 1 z Czechami”.

Jak dodał:

Będziemy rozszerzać zakres tych kontroli. Na początek to szczególnie kontrole w autokarach i autobusach, powyżej 8 pasażerów”.

Podkreślił, że rząd doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że koronawirus rozprzestrzenia się przez osoby zza granicy, przede wszystkim z Włoch i Niemiec oraz osoby, które zostały już wirusem zarażone.

Szef polskiego rządu podkreślił, że podejmowane są wobec tego kroki prewencyjne, aby przyrost osób zakażonych był jak najmniejszy.

dam/niezalezna.pl,twitter

Komentarze (37):

Ma\305\202gorzata2020.03.10 12:29
Dopiero TERAZ ????? Dlaczego nie weźmiecie przykładu z IZRAELA . Tam wiedzą co robić. Nie muszą ciągle zwoływać KONFERENCJI i popisywać się w mediach.
guess who Leszku2020.03.10 8:34
Nie kombinuj jak koń pod górkę, dziadziu. Kto tu się chwalił wycieczkami nad Zatokę Meksykańską?
Czesc2020.03.9 19:41
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na http://www.xlove.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już dziś!
Saki Faki2020.03.9 18:54
Państwo z kartonu, bo już nawet nie z dykty :-)
How pathetic!2020.03.9 18:30
So you're saying that I'm from "Hamilton - Florida" ... Whoever that is, is indeed from Hamilton but not in Florida but in Wyoming. Learn how to read IP addresses and where to look for its location. So-called "niebezpiecznik' it is known for centuries as an "idiolect". At least you're learning US geography. Thank you for directing me into Do Rzeczy - a very interesting pub.
B522020.03.9 17:06
Panie premierze nie tylko autokary pociągi i busy ale wszystko co się rusza teraz dasz 40 ludzi więcej a jak nie to skąd weźmiesz 40 ludzi dziennie więcej
Bewq2020.03.9 16:56
Kolejny pokaz nieudolności rządu... zdecydowanie za poźno, dalej brak kontroli na lotniskach.
aspiring educationalist2020.03.9 16:56
Tutaj zamieszczałeś swoje komentarze, w stylu identycznym z tutejszymi: https://dorzeczy.pl/opinie/120662/pis-musi-sie-wymyslic-na-nowo.html Przykład: https://i.imgur.com/bQfkMCc.png (gdyby nie chciało ci się przewijać) Pilnuj się bardziej zamieszczając w Sieci komentarze, tutaj nic nie ginie. I pamiętaj, że możesz zostać rozpoznany nie tylko na podstawie adresu IP: https://niebezpiecznik.pl/post/to-jak-piszesz-moze-ujawnic-twoja-tozsamosc-nawet-jesli-uzywasz-tor-a/
You're pathetic!2020.03.9 16:46
I do thank you for unsolicited advertisements! And I do strongly encourage you to read it!
aspiring educationalist2020.03.9 16:46
Napisz to jeszcze raz po angielsku, bo twojego florydzkiego "polskawego" nie sposób zrozumieć.
You're pathetic!2020.03.9 16:42
Nic dziwnego, że masz kłopoty z "ynglysz" jak po polskiemu piszesz, że jestem "od Hamilton". Out of sheer curiosity, where did you get the idea about me living in the mysterious Hamilton?
aspiring educationalist2020.03.9 16:42
Specjalnie dla ciebie dziadziu, przytaczam po raz enty tutejszą wypowiedź prawdziwego "Jędrusia" na temat jego książek. Co napisał mi na twój temat prywatnie nie przytoczę. Właśnie wydawnictwo "Stapis" wydało moją książkę "Ateista", w której piszę o tym, dlaczego jestem ateistą i dlaczego religie są wrogiem nauki i wrogiem moralności. W naszych czasach obserwujemy ciekawy fenomen, jak fundamentaliści chrześcijańscy uczą się od ekstremistów muzułmańskich. Ponieważ Państwo tak chętnie przekazujecie teksty z naszej strony, polecam czytelnikom Frondy,"Listy z naszego sadu", gdzie można znaleźć nie tylko teksty o zagrożeniu ze strony politycznego islamu, ale również ze strony politycznego katolicyzmu. P.S. Udało się Państwu przeoczyć, że autorką artykułu jest izraelska dzienikarka Judith Bergman, od której mamy pozwolenie na tłumaczenia jej tekstów w "Listach z naszego sadu". https://www.fronda.pl/a/tykajaca-bomba-zegarowa-islamskiej-nienawisci-do-zydow-w-usa,118708.html
aspiring educationalist2020.03.9 16:17
Nie odwracaj uwagi od Hamilton, dziadziu. https://en.wikipedia.org/wiki/Hamilton_County,_Florida
Jędruś ze swojego Sadu.2020.03.9 16:01
- "Jędruś wypowiadając się na na tej stronie nie boi się reklamować swoich książek." - Naucz się raz na zawsze wypowiadać tylko i wyłącznie we własnym imieniu! To jak z tym "Hamilton" na "Florydzie" towariszcz odurzony metanem doopnym?
aspiring educationalist2020.03.9 15:12
Obok "Jędrusia" to ty ShittySecuritySpecjalisto z Florydy w życiu nawet nie stałeś. Jędruś wypowiadając się na na tej stronie nie boi się reklamować swoich książek.
aspiring educationalist2020.03.9 15:05
Pogorszył się stan zdrowia 63-letniej kobiety, która wraz z mężem przebywa na oddziale zakaźnym w szpitalu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Kobieta wymaga intensywnej opieki medycznej. Ponadto stan zdrowia pacjenta zarażonego koronawirusem jest stabilny, natomiast u pacjentki stan zdrowia pogorszył się i wymaga intensywnej opieki medycznej - informuje Mateusz Iżakowski, p.o. rzecznika prasowego placówki. Małżeństwo ze Stargardu od zeszłego tygodnia przebywa w izolatkach na oddziale zakaźnym szpitala. Przyjechali samochodem z północnych Włoch. https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/stan-kobiety-ze-stargardu-pogorszyl-sie/
Jędruś ze swojego Sadu.2020.03.9 15:01
Nie mogę znaleźć "Hamilton" na "Florydzie", może dlatego że mam 100 lat. Podobnie jak o Rzymie tak i o Florydzie możesz jedynie sobie pomarzyć.
aspiring educationalist2020.03.9 14:52
Zmierz sobie temperaturę, dziadziu, zanim będzie za późno. Śledź informacje podawane CDC, na Florydzie zaraza szerzy się szybciej niż w tymkraju. "Over 15 Cases of Coronavirus Linked to Florida Residents: State Among those numbers includes two residents in Broward County - a 75-year-old man and a 65-year-old man who are isolated and will remain so until they no longer test positive according to officials." hehehe
katolik2020.03.9 14:47
chcieli wirusa, więc nie sprawdzali na granicach ,a teraz wielkie halo, jak ludzie maja gdzieś ,żeby nie zarazac drugich.
wycieraj doopska wycieraj ...2020.03.9 14:46
@Stachu Te twoje "hehehe.." jest coraz bardziej nerwowe.
aspiring educationalist2020.03.9 14:32
Aleś się samozaorał tym WordPressem, ShittySecuritySpecialist from Florida. Poszukaj ikonki z pluszowym misiem i ją wykasuj, to ci się wyświetli filmik z wyjaśnieniem kto finansuje hehehe
szaman 2020.03.9 17:12
bambo ty niebąkanie taki ciekawy kozę wydoiłeś
aspiring educationalist2020.03.9 14:28
Too little, too late. Postanawiam poradzić się telefonicznie lekarza. Ten, słysząc, jakie mam objawy, każe mi niezwłocznie jechać do szpitala zakaźnego i zadzwonić do sanepidu. W sanepidzie nikt nie odbiera. Postanawiam pojechać na zakaźny do szpitala, no bo faktycznie może jednak mam koronawirusa. Psychicznie zaczynam czuć się fatalnie, analizując w zasadzie cały czas, czy jestem po prostu przeziębiona, czy mam koronawirusa - nie mogę spać z tych nerwów i to na pewno nie pomaga w dochodzeniu do zdrowia. Nie boję się o siebie, ale boję się, że kogoś z rodziny zarażę albo może już zaraziłam. Jadę do szpitala zakaźnego - na izbie przyjęć rozmawia ze mną przemiła Pani doktor (dodam, że byłam ekspresowo przyjęta). Opowiadam jej swoją historię i ona mnie informuje, że niestety nie może mi zrobić testu na obecność wirusa (choć wyczuwam, że faktycznie moje objawy pomimo braku gorączki mogą świadczyć o koronie - no ale też mogą być jakąś inną infekcją), bo testy są robione tylko osobom, które są przyjmowane do szpitala, a mnie nie przyjmie, bo przecież mój stan nie jest zły (i temu się nie dziwię - absolutnie nie chciałabym zajmować łóżka osobie, która będzie miała problemy oddechowe i będzie potrzebowała pomocy w szpitalu). Jest jej przykro i rozumie, że ja jestem w niepewności i boję się o swoich bliskich i o to, czy ich nie pozarażam, a oni kolejne osoby (które być może już nie tak łagodnie przejdą chorobę). Informuje mnie, że to od niej nie zależy i takie są procedury - oczywiście rozumiem ją, bo widać, że chciałaby pomóc, a przyjmowanie mnie na oddział jest totalnie nieracjonalne, jednocześnie stwierdza, że chciałaby móc robić testy i wypuszczać ludzi do domu na kwarantannę, gdzie mogliby oczekiwać na wynik. Tak więc wracam do domu nadal nie wiedząc, czy mam, czy nie mam koronawirusa - mam się nadal obserwować, leczyć objawowo i przyjechać, jeżeli jednak będzie gorzej (no i dowiadywać się, bo może zmieni się procedura i będą też robili testy takim jak ja). I mam takie wrażenie, że osoby takie jak ja są pozostawione same sobie - choć jestem chora, nie pójdę do przychodni, bo nie chcę narażać innych (no bo może jednak mam koronawirusa, no i każdy już przecież wie, że z koronawirusem to nie do zwykłej przychodni) - do szpitala mnie nie przyjmą, bo mój stan nie jest taki zły, a tym samym nie zrobią testów. https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25771143,koronawirus-moj-przypadek-chyba-tlumaczy-dlaczego-w-polsce.html Państwo z tektury, istniejące tylko teoretycznie. Do piątku będzie tu druga Lombardia.
B522020.03.9 17:09
no to się czerwona szarańcza ucieszy że dogoniła zachodnią Europę widziałem jak nie mogli się doczekać pierwszego chorego nawet podejrzewali PISiorów że go schowali przed nimi
anonim2020.03.9 14:12
zbliża się okres świąt, a zatem bez kontroli z Włoch do Polski przez Słowację? a może przez Słowację lub Węgry i na Ukrainę i do Polski? dlaczego nie wszystkie przejścia? dlaczego zamykamy bramy (5 przejść) a nie zamyka się furtek? albo coś robi, albo udajemy? i bijemy pianę? nic z tego nie rozumię?
anonim2020.03.9 14:25
Najlepiej przykryć Polskę szklanym kloszem. Nieprawdaż?
satyr2020.03.9 14:08
O dwa tygodnie za późno.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.9 14:05
A wiesz kto finansuje "wordpress"? Taki jak ty obrzezany Roman Abramovich, jak ty Putina obciągacz. Nie znasz internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
Pfft2020.03.9 14:24
Dziecko drogie, ty dalej nie rozumiesz, że wordpress mogliby sobie finansować nawet kosmici, a to i tak nie będzie miało wpływu, co jakiś człowiek zamieści na swoim blogu postawionym na tym silniku?
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.9 14:42
Starcze bezmyślny, Zgodnie ze starym powiedzeniem; "czyja władza tego wiara" - kosmici nie będą publikowali allbo zezwalali na publikacje szokujących wieści, że wszechświat jest oparty na czterech żólwiach. Have you heard about the fake news? Well, then old fuck, stay with them and be up to date.
B522020.03.9 14:02
a wyjeżdżających na wczasy kierować na badanie psychiatryczne
jula2020.03.9 13:57
Za długo zwlekano.
anonim2020.03.9 13:55
Włoska służba zdrowia nie daje rady z koronawirusem. Dramatyczny apel lekarza [VIDEO] nczas.com/2020/03/09/wloska-sluzba-zdrowia-nie-daje-rady-z-koronawirusem-dramatyczny-apel-lekarza-video/ Świat w rękach rozpitych szaleńców z elektrodami w mózgu źródło: ram.neon24.pl/post/153438,swiat-w-rekach-rozpitych-szalencow-z-elektrodami-w-mozgu Izraelscy naukowcy od czterech lat pracowali nad koronawirusem Źródło: marucha.wordpress.com/2020/03/07/izraelscy-naukowcy-od-czterech-lat-pracowali-nad-koronawirusem/
anonim2020.03.9 13:53
Totalni mogą się uczyć operatywności i skuteczności.
B522020.03.9 14:05
ani się nie nauczą otwartość to ich ideologia
ladychapel2020.03.9 14:55
Przypominam!!! https://www.fronda.pl/a/wirusolog-o-koronawirusie-walczymy-z-tym-czego-nie-ma,140910.html
satyr2020.03.9 14:58
BO tak w TVPis powiedzieli?