Premier: W sercu naszego programu jest dbanie o Polskę - zdjęcie
12.09.19, 19:18Zdj. Kancelaria Premiera, Flickr, domena publiczna, CC0

Premier: W sercu naszego programu jest dbanie o Polskę

4

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Żywcu. Podziękował mieszkańcom za ciepłe przyjęcie. 

Jak podkreślił szef polskiego rządu, do Żywca przyjechał, aby "zdać sprawozdanie z tego, co chcemy zrobić dla Polski w najbliższym czasie". Morawiecki poruszył przede wszystkim kwestię zapowiedzianej podwyżki pensji minimalnej. Ma to być zmiana modelu gospodarczego, dotąd bowiem, jak stwierdził, "taki był los Polski, że ktoś inny często konsumował owoce wzrostu".

"Zmieniamy ten model gospodarczy. Dla nas liczy się solidarność, bo nie ma gospodarki bez społeczeństwa. Społeczeństwo i gospodarka to jedno"-powiedział premier..

"W sercu naszego programu jest dbanie o państwo. Odzyskana niepodległość, suwerenność jest wielką wartością"-zaznaczył Morawiecki. Polityk wspomniał dziś o udziale w praskim szczycie Grupy Wyszehradzkiej. Jak tłumaczył premier, to właśnie dzięki współpracy z sojusznikami, a także- twardej polityce- nasz kraj może dziś poszczycić się jedną z najważniejszych tek w Komisji Europejskiej.

"Jestem po spotkaniu z grupą V4. Mamy komisarza ds. rolnictwa - to jedna z najważniejszych tek. Komisarz będzie dbał m.in. o to, aby było wyrównanie dopłat do hektara. Dbamy o polskich rolników(...) Polska jest sercem Europy i Polacy zasługują na jak najlepsze życie"-podsumował, nawiązując do hasła PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze (4):

Jarek2019.09.13 12:53
Rzecznik PiS przyznał, że Jarosław Kaczyński nie wyklucza zaangażowania w swoje leczenie prywatnej służby zdrowia. Wow - a ponoć jest tak dobrze naszym Państwie, i w służbie zdrowia ma się poprawić (hm miało, dalej obiecują) Ale jaja.
Jarek2019.09.13 9:21
"Zmieniamy ten model gospodarczy. Dla nas liczy się solidarność, bo nie ma gospodarki bez społeczeństwa. Społeczeństwo i gospodarka to jedno"-powiedział premier.. Polska gospodarka funkcjonuje dobrze dzięki dobrej koniunkturze ogólnej. Program 500+ rozruszał rynek wewnętrzny, ale nie aż tak jak się tego spodziewano. Więcej "wykręcić" się nie da. Drugi aspekt funkcjonowania polskiej gospodarki, to małe i mikro przedsiębiorstwa. Plany PIS: - wzrost płacy minimalnej - to wzrost obciążeń przerzuconych na firmy, małe firmy będą musiały podwyżki dla pracowników wrzucić w kosztorys dla klienta. Przez to będą mniej konkurencyjne z dużymi. Zaczną tracić klientów, zwalniać ludzi, likwidować swoją działalność; - składka ZUS od dochodu, myślę, że tego prowadzący działalność gospodarczą boją się najbardziej. Kłamczuszek zapewnia, że nic się nie zmieni, ale ja na przykład mu po prostu nie wierzę. - co z cenami prądu w 2020 r. Komisja Europejska nie otrzymała od Polski wyjaśnień odnośnie wdrożonej pomocy publicznej w 2019 roku. Zgodnie z prawem Polska powinna przedstawić to przed wdrożeniem pomocy. Dojdzie do tego, że KE przywali Polsce karę za pomoc publiczną, a ceny prądu w 2020 poszybują nie wiadomo na jaki pułap. Ale to juz po wyborach. - waloryzacji 500+ nie będzie, przecież powiedział to sam Kłamczuszek, że 500+ już zwaloryzował o 100%, bo dali 500+ na pierwsze dziecko. Wiedzy historycznej ten chłop nie ma, ale i z matematyką słabo. Na razie sztucznie duszą inflację (oficjalną), ale wystarczy samemu policzyć o ile wzrosły ceny żywności. Aby wygrać wybory, a potem mamy Was przedsiębiorcy w du..pie. Płaczcie i płaćcie, albo bankrutujcie.
Jarek2019.09.12 21:25
czy jak kłamca kłamie, to mówi prawdę? Nie wierzę w Twoje zapewnienia odnośnie składek ZUS od dochodu dla prowadzących działalność. Możesz wyjaśniać do woli, ale myślę, że u prowadzących działalność gospodarczą dostaniecie bana. Ode mnie na pewno.
anonim2019.09.12 21:03
szMateuszek! obyś zdechł zakłamany psie!