Premier Szydło: 500 + to dopiero…początek ! - zdjęcie
02.04.16, 19:25FLICKR/KPRM/PUBLIC DOMAIN

Premier Szydło: 500 + to dopiero…początek !

4

– Nie powiem o szczegółach, ale będzie to np. duży program mieszkaniowy dotyczący zarówno kredytów jak i tanich mieszkań. Chodzi o to by przy współudziale państwa, rodziny o średnich dochodach miały szanse na zdobycie mieszkania. "500+" to dopiero początek różnych propozycji, które będziemy przygotowywali i proponowali. Musimy stworzyć modę na demografię, na rodzinę, na dzietność - powiedziała premier Beata Szydło w programie "Prezydenci i Premierzy" w Polsat News.

Premier Szydło opowiadała w Polsat News o programie "500+". Według szefowej rządu pieniądze na jego realizację są zabezpieczone. – Teraz jest ten newralgiczny moment – przyznawanie decyzji. Myśmy dali na ten pierwszy moment złożenia wniosków w tym roku trzy miesiące. To jest bardzo długi czas.  Ale sądzę, że te wnioski spłyną dużo wcześniej, sądząc choćby z tego, jakie jest zainteresowanie. Jadąc do studia otrzymałam informację, że w tej chwili jest ponad 125 tys. wniosków złożonych online – powiedziała.

Prezes Rady Ministrów potwierdziła również, że rząd pracuje nad kolejnymi dużymi programami społecznymi. Premier Szydło zdradziła, że będzie on dotyczyć kwestii mieszkaniowej. – Nie powiem o szczegółach, ale będzie to np. duży program mieszkaniowy dotyczący zarówno kredytów jak i tanich mieszkań. Chodzi o to by przy współudziale państwa, rodziny o średnich dochodach miały szanse na zdobycie mieszkania – dodała.

Szefowa rządu przyznała także, że jest zawiedziona postawą przewodniczącego RE Donalda Tuska. Według niej tylko David Cameron i Viktor Orban stanęli w obronie Polski. Jak dodała, Tusk miał okazję, żeby rzetelnie przedstawić sytuację w Polsce na forum UE, ale tego nie wykorzystał. – Martin Schulz pozwalał sobie na bezczelne, agresywne, nieeleganckie wypowiedzi pod adresem Polski. Donald Tusk nie zareagował, odsunął się, patrzył na Schulza tak, jakby się trochę przed nim cofał, gdy ten robił swoją tyradę i atakował. (...) Tusk jest Polakiem i powinien stanąć po stronie polskiego państwa. Ale to pokazało, jakie jest podejście Donalda Tuska – oceniła.

mko/TV Republika


Komentarze (4):

anonim2016.04.3 8:54
Co to tego programu mieszkaniowego to jestem spokojny, że poniesie spektakularną i zasłużoną klęskę - tak jak i wszystkie poprzednie programy mieszkaniowe.
anonim2016.04.3 10:21
Za te pieniądze dajcie ludziom małe działki i kredyt na materiały, oraz uwolnijcie prawo budowlane dla budownictwa jednorodzinnego, a kraj rozkwitnie. Niech rozwija się ludzka kreatywność, bo deweloperka to korporacyjne chamstwo które niszczy. W takich domach nawet murzyni na Zachodzie nie chcą mieszkać. W Holandii bloki stoją puste. Mamy wiele lasów, drewna jest pod dostatkiem, rozkwitną małe cegielnie i rzemiosło. Mówię to jako architekt.
anonim2016.04.3 11:28
Kłamliwa realizacja połowy z jednej obietnicy wyborczej jest początkiem? Tylko czego? Kolejnych kłamstw? :-D
anonim2016.04.3 12:42
Śmieszne już się robią te obietnice premier Szydło... Nie każdy, całe szczęście, daje się ogłupić.