Premier: Przeszliśmy kryzys znacznie lżej niż inne kraje   - zdjęcie
07.09.20, 21:11Fot. via: Flickr

Premier: Przeszliśmy kryzys znacznie lżej niż inne kraje

5

W czasie dzisiejszego ABSL FDI forum „Crisis Boosting Investments” w Warszawie premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że dzięki szybkiej reakcji rządu, Polsce udało się lepiej wyjść z kryzysu związanego z pandemią koronawirusa niż innym krajom.

Mateusz Morawiecki zauważył, że wyjątkowość kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa polegała na trzech asymetrycznych szokach: popytu, podaży i płynności. Dlatego polski rząd błyskawicznie zareagował pakietem płynnościowym, aby zrekompensować brak popytu i to dzięki temu Polska jest dziś w lepszej sytuacji niż inne kraje. Premier zaznaczył, że z tej opcji skorzystało 65 proc. polskich firm.

- „Nasz pakiet oparty na luzowaniu ilościowym był też przygotowany na kolejne 10 proc. PKB. Te rozwiązania dały nam możliwość przygotowania dalszych kroków i rozwiązań na ewentualne kolejne fale koronawirusa.  Także w erze przed koronawirusem byliśmy numerem 3 w Europie w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych, a teraz jesteśmy numerem 1 za pierwsze 4 miesiące roku, w którym panuje koronawirus” – zwracał uwagę.

kak/PAP, Twitter

Komentarze (5):

Dziadyga2020.09.8 9:55
Jak jest tak dobrze, to dlaczego rosną podatki?
Dam2020.09.8 11:16
Aby nam (wg partii) było jeszcze lepiej.
Lex2020.09.8 7:35
Mateusz Pinokio prawdę wam powie.:)))
koronaświrusy2020.09.7 22:04
o ile pierwszy miesiąc dwa mozna zrozumieć o tyle teraz ta hucpa jest zbrodnią na narodzie której dokonuje PiS i do której namawiają Judasze z PO by był rozpi3rdol ekonomiczno społeczny ich jedyna metoda przejęcia władzy
obserwator2020.09.7 22:09
stawiam w ciemno - narkomani z warszawskiego ratusza będą chcieli zablokować marsz niepodległosci w imie wyimaginowanego zagrożenia epidemicznego a gdyby się okazało że bedzie on głośną manifestacją przeciwko odbieraniu swobód obywatelskich to i PiS tego bronić nie będzie, oczywiście gdy WOSP zrobi zbiórki będzie już cacy podobnie jak sylwester z TVP