06.07.20, 20:48Fot. Facebook - Mateusz Morawiecki

Premier: Prezydentura Trzaskowskiego oznaczałaby ,,trzaskogedon’’

- „Czajka, wielki wyciek ścieków, największa katastrofa ekologiczna i wywóz śmieci droższy o 200-300 procent — to jest prawdziwy trzaskogedon, który szykuje nam pan Rafał Trzaskowski” – ocenił ewentualny wybór na prezydenta Rafała Trzaskowskiego premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Więcborka w woj. kujawsko-pomorski. Szef rządu podkreślał, że polityka urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy jest oparta na twardym fundamencie i udowodnił on już, iż potrafi dbać o interesy Polski w świecie.

W opozycji do reelekcji Andrzeja Dudy, jak mówił premier Morawiecki, mamy grożący nam „trzaskogedeon”:

- „Nie będzie żadnego przyrostu emerytur, szanowni państwo. W czasie, kiedy pan Trzaskowski był w rządzie pani (Ewy - PAP) Kopacz i pana (Donalda - PAP) Tuska emerytura minimalna wiecie, o ile wzrosła? O 13 złotych. A on nie pamięta tego, o ile wzrastały emerytury w czasach Platformy, bo jego polityka to polityka dla elit, dla grup interesów” – mówił.

- „Drodzy Polacy, drodzy emeryci, jeżeli będzie taka sytuacja, że on by został prezydentem, czeka nas trzaskogedon dla emerytur, dla rozwoju miast takich jak Więcbork. Nie dopuśćmy do tego” – przestrzegał premier.

Dodał, że Rafałowi Trzaskowskiemu udało się już doprowadzić do „trzaskogedeonu” w Warszawie:

- „Czajka, wielki wyciek ścieków, największa katastrofa ekologiczna i wywóz śmieci droższy o 200-300 procent — to jest prawdziwy trzaskogedon, który szykuje nam pan Rafał Trzaskowski” – ocenił.

Premier stwierdził, że prezydenta Andrzeja Dudę można podsumować jednym słowem, które brzmi „Polska”. Natomiast gdyby chcieć jednym słowem podsumować Rafała Trzaskowskiego, byłoby to „weto”.

– „Weto, wetokracja, weto dla weta, wieczne kłótnie. Nie dopuśćmy do tego. Musimy zwyciężyć”.

Przypomniał też, że prezydentura Rafała Trzaskowskiego byłaby prezydenturą zwolennika małżeństw homoseksualnych:

- „Ale jest szanowni państwo jedno zaniedbanie, o którym mówił Trzaskowski. On sam o tym powiedział, pytany, czy dostrzega jakieś zaniedbania rządów Platformy Obywatelskiej. Wiecie, co on powiedział? Tak, dostrzega jedno, że jeszcze nie załatwiono sprawy małżeństw homoseksualnych czy związków partnerskich. To było dla niego główne zaniedbanie rządów Platformy. Nie dostrzegał tego, co działo się z polskimi rodzinami, wielkiej emigracji, podwyżki podatków, zabrania OFE, podniesienia podatku VAT, umów śmieciowych, tego wszystkiego nie dostrzegał Trzaskowski” – wyliczał, podkreślając, że zwolennicy kandydata KO pragną umożliwienia adopcji przez pary homoseksualne.

W czasie swojego wystąpienia Mateusz Morawiecki odniósł się też do ostatniego wydarzenia z udziałem posła PO Sławomira Nitrasa, który to zaatakował wiceministra sprawiedliwości:

- „Popatrzcie na posła Nitrasa. Zastanówcie się, czy chcecie takiej Polski, czy chcecie Polski Nitrasa, Palikota, Budki, czy chcecie Polski normalnego rozwoju, jaki był w ostatnich latach?” – pytał.

kak/PAP

Komentarze

503🏴‍☠️2020.07.7 15:07
Będzie frondogedon, czyli jeszcze większa beka z pisowskich jełopów, przez następne 5 lat :)
mati, wsiadaj na swój prom wyPAD2020.07.6 23:07
zabierz ze sobą nawet te miliony mieszkań i drzew. Albo te elektryki. Debila z siebie robisz opowiadając jak to będziemy mocarstwem w prdo samochodów elektrycznych, gdzie każdy wielki koncern traci na elektrykach. Chyba, że chcesz tak jak mierzeją, cpk, promem- najpierw powołać zarząd- ten zarząd wydoi Polaków na grube miliiony jak komisa maciara, jak mikus wild i spłóka od CPK (po 49 k mies anawet planów nie ma). To jest tak głupie, że działa. , a wy rodacy zapierd...cie za miskę ryżu!
Iekawy2020.07.6 22:00
Zapomnieliście dopisać ze Pinokio ma dwa wyroki sądu za oszczerstwa w trybie wyborczym DZIEŃ BEZ KŁAMSTWA TO DZIEŃ STRACONY
Gniazdo szczurów2020.07.6 21:30
Gratuluję szczurowi "katolicka kretynizacja...." wyczynu równego samemu stachanowcowi. Szczur "katolicka kretynizacja...." napie*dala już ponad 13 godzin ! TRZYNAŚCIE GODZIN - NON STOP! Brawa dla szczura "katolicka kretynizacja...."! Szczury tak pracowite zdychają szybko!
Ty punktualnie od 13 czasu polskiego2020.07.6 22:30
Niczym monopolowe za pierwszej komuny.
Z życia wzięte2020.07.6 21:11
Prezydentura Dudy oznaczałaby ,,pedogedon’’ czyli tysiące pedofilów na wolności ułaskawionych przez obecnego prezydenta!
Anonim2020.07.6 21:22
Lesiu, wystarczy że Ty jesteś na wolności. Starczysz za pozostałych.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.6 21:05
Dalsza pRezydentura Dudy oznaczałaby ,,d u p o g e d o n’’
Anonim2020.07.6 21:25
Lesiu, nawet cię nie stać na oryginalność. Powtarzasz się. Ale nie dziwota, bo w końcu w zamiast neuronów masz hemoroidy.
Rob2020.07.7 8:04
no i wypowiedziała się babcia klozetowa, a zapach aż mdli!
Krakus2020.07.6 21:03
Będzie "trzaskogedon" dla niektórych. Będą siedzieć, z PADem włącznie.
Anonim2020.07.6 21:24
Oj Lesiu, Lesiu... co nie ma kolegów w piaskownicy?
Krakus2020.07.6 21:25
Jaki Lesiu?
Anonim2020.07.6 21:27
Lesiu, nie wiesz jaki Lesiu?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.6 21:32
zostaw go... to frondelkowy zyeb! od roku czasu odkąd zasrewa komentarze jakimiś wklejkami tak samo wszędzie widzie jakiegoś lesia 😆 mamy tu nie złą beke widząc jak się miota!
Rob2020.07.7 8:07
WC majster tradycyjnie smród roztacza aż mdli
Jan Radziszewski2020.07.6 21:02
wygrana jest pisana obecnemu Prezydentowi Andrzej Duda tym bardziej w obliczu znanego Przysłowia "Co ma wisieć nie utonie " a właśnie to zapowiada Andrzejowi Dudzie Pan i Król nasz "Słowo Wcielone" Jezus Chrystus 13.03.2020 Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. +++ oraz Przekleństwa Bożego rzuconego na NIEGO "piątek, 26 czerwca 2020 26 VI 2020 Klątwa Boża rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. - Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak
Anonim2020.07.6 21:26
Lesiu, sam piszesz te wypociny czy Twój oficer prowadzący z akcji "Hiacynt"?
Anonim2020.07.6 20:58
Oj tam jakiś wymyślony przez pinokia "trzaskogeon" (chyba dopalacze mu ktoś podmienił) to jest detal ... Za to jak Duda wygra, to będziemy mieć "prezydenta który wspiera pedofila". A to jest szczyt paranoi!
Anonim2020.07.6 21:23
Lesiu, cretino... jesteś taki rozpoznawalny... taki monotematyczny...