Premier: Polska jest tolerancyjna, ale nie ma zgody na pewne ideologie - zdjęcie
25.08.20, 17:43

Premier: Polska jest tolerancyjna, ale nie ma zgody na pewne ideologie

12

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dziś Tychy, gdzie zainaugurował projekt „Pod biało-czerwoną”. W czasie konferencji prasowej dziennikarze pytali szefa rządu czy zgadza się ze stwierdzeniem wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, wedle którego Polaków trzeba bronić przed ideologią LGBT.

- „Polska jest krajem wolnym, bardzo demokratycznym i bardzo tolerancyjnym” – zapewniał Mateusz Morawiecki.

- „W pełni tolerujemy wolność wyrażania swoich myśli tak długo, jak nie obraża się uczuć innych” – dodał.

Premier podkreślił, że kieruje się przekonaniem, iż wolność indywidualna człowieka kończy się tam, gdzie narusza wolność drugiej osoby. Zaznaczył, że szanując poglądy i odmienność, trzeba podkreślić, że nie ma w Polsce zgody na afirmację pewnych ideologii:

- „Ideologii, które mają na celu zmianę świata, myślenia, na swoja modłę” – mówił.

Dlatego zaznaczył, że rząd Zjednoczonej Prawicy z sukcesem prowadzi politykę jednoczesnego rozwoju państwa, przy dbaniu o ochronę tradycji i wartości:

- „Dbamy o naszą piękna historię, piękną tradycję, piękną kulturę, a jednocześnie pokazujemy perspektywy nowoczesnego wzrostu” – przekonywał.

Odnosząc się do ostatniej „akcji pewnych środowisk” uderzającej we wrażliwość Polaków podkreślił, że nigdy na tego typu zachowania nie będzie zgody Zjednoczonej Prawicy.

kak/PAP

Komentarze (12):

Anonim2020.08.26 6:39
Skoro masoni to satanizm, to gdzie w tym jest PiS?
Anonim2020.08.26 6:27
Ojczyznę wolną od gadziego terroru racz nam dać Panie Boże.
Anonim2020.08.26 6:24
Kto nami rządzi? .............. https://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/157172,kto-nami-rzadzi
dex2020.08.26 3:47
Morawiecki jak I jego sw,pamieci tatus byli w wsi
Moryc Szlamberger2020.08.26 3:34
Mateusz plecie - jak Piekarski na mękach.
Moly2020.08.26 2:37
Jak zwykle same kwiatki. Co za glupie stwierdzenie: nia ma zgody. Tak jakby to byla jakas uniwersalna prawda. Pan sie panie nie zgadzasz. Czytajac wypowiedzi jego siostry na temat LGBTQ+ widze czarno na bialym jak do tego doszlo.
Najłatwiej bronić wolności słowa2020.08.25 21:58
gdy chodzi o wolność wygłaszania poglądów z którymi się zgadzamy.
A na które ideologie w Polsce2020.08.25 21:55
jest zgoda? Żadnej nie wymienił :(
zell2020.08.25 21:47
od 25.08.2020r. w polskich przedszkolach zakazano używania tęczowych kredek...bo generuje to pedofilię oraz szkodliwe przekonania o tolerancji osób LGBT+ fake news
ebz2020.08.25 19:15
Dziś padły z ust Morawieckiego słowa " czerwona zaraza " . Tak mówią ci , którzy marzyli po wojnie o powrocie starego przedwojennego porządku . A więc była klasa szlachty , burżuazja ( Żydzi ) , kler , chłopi i robotnicy . Wtedy nauka była płatna . Chłopi i robotnicy mogli się uczyć tylko pisać , czytać i liczyć . Gimnazjum kończyło tylko jedno dziecko na kilka wsi . Mało kto miał na naukę pieniądze . W miastach była jeszcze większa bieda a więc było jeszcze gorzej . Uczyły się tylko dzieci szlachty i Żydów . Tych było na to stać . "Czerwona zaraza " przyniosła ze sobą powszechne bezpłatne nauczanie . Wręcz zachęcała do studiowania udzielając robotnikom płatnych urlopów na ten cel . Przed wojną Służba Zdrowia była płatna . Chłopi i robotnicy nie mieli na nią pieniędzy a więc leczyli się jak kto mógł lub umierali . " Czerwona zaraza " odbudowała w 30 lat zrujnowany kraj , w 10 lat po wojnie wybudowała 1000 szkół , wybudowała setki tysięcy dróg , zelektryfikowała cały kraj , wybudowała setki potężnych zakładów przemysłowych . A co zrobiła " biała zaraza " przez ostatnie 30 lat ? Rozkradła większość .O taką , przedwojenną , sanacyjną Polskę walczyło po wojnie AK i Żołnierze Wyklęci . Ubogi , podporządkowany szlacheckim pankom Żydom i klerowi naród . " Czerwona zaraza " pomieszała ich szyki . Ktoś , kogo ojciec i on sam za darmo wykształcił się i dochrapał stanowisk śmie nazywać tych , którzy mu to umożliwili " czerwoną zarazą " ? Aaa zapomniałabym . On nie potrzebował bezpłatnej nauki . Jego przodków na naukę swoich dzieci było stać . Moich nie . On należał do tej uprzywilejowanej nacji . A ja Cię błogosławię " CZERWONA ZARAZO ".
JEST DOBRZE OPATRZNOŚĆ CZUWA !2020.08.25 17:50
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.25 17:49
czyli coś w stylu... psy to lubię ale kota to bym zabił jak psa!