Gospodarka głupcze! Premier: Polska numerem 1 na świecie w kwestii inwestycji zagranicznych - zdjęcie
21.06.20, 11:55fot. Adam Guz/ KPRM

Gospodarka głupcze! Premier: Polska numerem 1 na świecie w kwestii inwestycji zagranicznych

19

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał raport „Financial Times”, który wyraźnie mówi o sukcesie gospodarczym Polski. „W dobie, kiedy o inwestycje krajowe i zagraniczne zabija się cały świat, bo od tego będzie zależała możliwość i tempo wyjścia z kryzysu gospodarczego, Polska w raporcie instytucji >>Financial Times<< (...) jest numerem 1 na świecie w pierwszych miesiącach tego roku, jeśli chodzi o przyciąganie zagranicznych inwestycji” – zaznaczył prezes RM.

Dzisiaj rano w siedzibie Komisji Krajowej Solidarności w Gdańsku premier spotkał się z przedsiębiorcami korzystającymi z rządowego wsparcia. Premier zwrócił się do beneficjentów tarczowego programu: „Czy to jest dobry czas na eksperymenty? Czy to jest dobry czas dla Polaków na eksperymentowanie, żeby w czasie, kiedy doświadczamy największego sztormu gospodarczego, politycznego, ale przede wszystkim gospodarczego od 30 lat, żeby w tym czasie zmieniać kapitana? Naszego kapitana, pana prezydenta Andrzeja Dudę, który skonstruował plan wychodzenia z kryzysu?”.

Morawiecki dodał, że „Z wychodzeniem w momencie, kiedy inne kraje wyraźnie pogrążają się w recesji. Tutaj współpraca pomiędzy Sejmem, rządem, panem prezydentem i samorządami jest kluczowa. Dlatego zaproponowaliśmy błyskawicznie rozwiązania, które mają na celu ratować polską gospodarkę. Ratować polskie miejsca pracy. I te rozwiązania przez analityków (...) zostały określone jako największy pakiet fiskalny w Europie”. Podkreślając współpracę krajową zauważył, że starania Polski docenia jednoznacznie Komisja Europejska.

Premier podkreślił również sukces ekipy Prawa i Sprawiedliwości: „To jest skuteczność rządu Prawa i Sprawiedliwości i pana prezydenta Andrzeja Dudy. To również jest kierunek dalszego rozwoju. Właśnie o tym pan prezydent będzie rozmawiał w Stanach Zjednoczonych z prezydentem Dodałem Trumpem”.

W czasie spotkania Mateusz Morawiecki odniósł się także do sytuacji lokalnych przedsiębiorców na Pomorzu. Zapowiedział tarczę inwestycyjną: „To dodatkowy zastrzyk finansowy po to, żeby nie musieć przerywać inwestycji, żeby one się toczyły dalej. To jest część wielkiego planu pana prezydenta Andrzeja Dudy”.

Ponadto powiedział, „ że te inwestycje, które już udało się nam przyciągnąć, ale także te rozproszone bardziej, bo w Funduszu Dróg Samorządowych na samym Pomorzu Gdańskim, w samym województwie pomorskim, przyciągnęliśmy dodatkowe inwestycje dla budowy lokalnych dróg w wysokości pięcio-, sześcio-, siedmiokrotnie większej niż w czasach Platformy Obywatelskiej”.

Premier podzielił się z obecnymi na spotkaniu swoją prognozą sytuacji. Stwierdził, że koronawirus wywołał szok w gospodarce, który premier scharakteryzował jako szok: podażowy, popytowy i płynnościowy. Podkreślił też, że aby go zmniejszyć, rząd zaproponował wsparcie w postaci tarczy antykryzysowych.

Kończąc spotkanie prezes Rady Ministrów wyraził nadzieję, że „Już wkrótce – jestem przekonany – wróci ta normalność, która była przed koronawirusem. Potrzebujemy tyko stabilności, kontynuacji i inwestowania, a nie eksperymentowania”.

ks/ PAP

Komentarze (19):

Noga2020.06.21 19:01
Tak,tak wyprzedzamy inne państwa o 5 długości (oczywiście wg.ewangelisty Mateusza).Brawo
Wartek2020.06.21 16:26
Polska bardzo awansowała od czasu PRL-u. Byliśmy "10-tą potęga gospodarczą" a teraz jesteśmy Numerem Jeden. Nie rozumiem czemu wciąż jeszscze nie wprowadziliśmi wiz w razie fali emigracji z Zachudu, jaka nas zaleje ;)
verizanus2020.06.21 14:35
A jakie rynki gdzieś na świecie podbijają polskie firmy??
anonim2020.06.21 13:03
Kiedy "wbicie łopaty" na budowie waszego "CPK" ? Kiedy wybudujecie promy dla PŻB? Co z "milionem samochodów elektrycznych" ?
AAAtomek2020.06.21 12:57
Od 2015 (rządy PiS) zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 200 mld zł.
AAAtomek2020.06.21 12:55
W cztery pierwsze miesiące 2020 roku zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 98,6 mld zł. Oznacza to, że mamy o 10,13 proc. więcej długu niż na koniec 2019 roku. Już w marcu pękła granica 1 bln zł długu, a na koniec kwietnia zadłużenie Skarbu Państwa wyniosło 1071,9 mld zł https://www.forbes.pl/gospodarka/dlug-publiczny-polski-w-2020-roku-olbrzymi-wzrost-przez-pierwsze-4-miesiace-roku/kmzvdnn
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.06.21 12:55
Mamy tu przykład 80-letniego (OBOJETNY) żyda, "antysyjonisty" a jakże, Jasia, kolegi redakcyjnego innego Jasia, Hartmana. Chlubi się tytułami naukowi, zdobytymi w PRL-u (Chcesz wiedzieć jakim kosztem? Kosztem innych!) a tutaj ten stary hooy zachowuje się jak byle szmondak z Nalewek. W "polityce" był big kahuna, arogancka koorva, cenzurował co mu ludzie pisali, wybierał takie aby poniżać. Tu na Frondzie puścily tej koorvie żydowskiej wszelkie hamulce przyzwoitości. Nie jemu jednemu, bo ten szmondak moralista-filozof i koorva etyk Jasiu Hartman też tu i w Do Rzeczy krąży. Wydawałoby się, że nawet PRL-kie "wykształcenie" do czegoś zobowiazuje, nie u tych szmondackich goovien. Takimi się porodzili, w takiej nienawieści ich wychowano. Są zupełnie pozbawieni honoru, wstydu nigdy nie mieli.
JonnyB2020.06.21 12:47
niech zyje nam towarzysz stalin co usta slodsze ma od malin. boze jakim durniem trzeba byc zeby glosowac na tube tj. na dude.
mendy od zmysłów odchodzą!2020.06.21 12:16
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !
mendy od zmysłów odchodzą!2020.06.21 12:14
Ty! "Leszek" Keller-Krawczyk, Maryśka przechodzona lesbo, OBOJETNY, Stachu, Piotruś Nowaczek-robaczek, Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic, etc., etc., etc. Czy któryś z was aktualnie sądzi, że dzięki waszemu "poświęceniu" przestaną kopać kanał na Mierzei, że Putin będzie wybrany na prezydenta w Polszu, że powroci ruski jazyk do szkół jako obowiązkowy, że epidemia natychmiast zniknie, KK sie "rozwiąże" że ..., że .... Don't hold your breath!
Hipokryzja frondy2020.06.21 12:11
Szkoda, że nie we wszechświecie. A, wróć. Jesteśmy numerem jeden we wszechświecie w duszeniu i nękaniu słabszych. Dziekuję Dvpa za słowa o LGBT, dzięki nim jest wiecej agresji na ulicach. Jesteś zerem, homofobicznym zerem.
Leszek 2020.06.21 12:11
Markery zastosowane w implancie będą umożliwiały natychmiastowe wykrycie ognisk wirusowych czy też innych chorób. Opracowywana technologia będzie bardziej skuteczna i wydajna niż obecnie oferowane na rynku czujniki, m.in. ze względu na zwiększoną dokładność i przewidywaną dłuższą żywotność funkcji implantu w porównaniu do obecnie oferowanych na rynku czujników, które wymagają wymiany co trzydzieści _30_ do sześćdziesięciu _60_ dni. Implanty docelowo oferowane przez JV będą wymagały wymiany nie częściej niż co 6-12 miesięcy lub nawet dłużej. JV planuje prowadzić R&D w Polsce oraz w USA we współpracy z amerykańskimi centrami i agencjami badawczymi. JV będzie działać pod kierunkiem Marka Glazera jako Dyrektora ds. Technicznych, Gerarda Bencena jako dyrektora generalnego oraz Prezesa Zarządu Emitenta Leszka Borkowskiego. Docelowo JV będzie udzielać licencji i dostarczać technologie do spółek Alivecel LLC, Hemp & Wood S.A. oraz do firm medycznych i farmaceutycznych na całym świecie. Zgodnie z ustaleniami Alivecel LLC zajmie się komercjalizacją technologii przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy Emitent będzie mieć wyłączne prawa do dystrybucji produktów w Polsce i na rynkach europejskich. Emitent będzie pierwszym inwestorem finansowy w JV, oraz ma zadanie pozyskać dodatkowy kapitał od polskich i europejskich instytucji, takich jak NCBiR _Polskie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju_ lub NCN _Polskie Narodowe Centrum Nauki_ _, a także od amerykańskich i europejskich inwestorów Venture Capital. http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,441237
Leszek 2020.06.21 12:10
Takie inwestycje rabinie Morawiecki..... KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO Raport bieżący nr 21 / 2020 Data sporządzenia: 2020-05-10 Skrócona nazwa emitenta HEMP & WOOD S.A. Temat Podpisanie umowy dotyczącej zawiązania spółki biotechnologicznej produkującej implanty umożliwiające wczesne wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe w tym Covid-19 Podstawa prawna Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Treść raportu: Zarząd Emitenta informuje, że w dniu 10 maja 2020 roku zawarł z amerykańską firmą Alivecel LLC. _dalej "Alivecel"_ umowę Memorandum Of Understanding _dalej MOU_ na podstawie której Emitent oraz Alivecel przystąpią niezwłocznie do określenia warunków uczestnictwa w spółce joint venture z siedzibą w Polsce _dalej "JV"_. Celem JV będzie oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym. JV prowadzić będzie badania _R&D_ w zakresie produkcji żywych komórek w celu pomiaru i wykrywaniu białek wytwarzanych przez wirusy COVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych. Monitorowanie "in vivo" będzie się odbywać w czasie rzeczywistym. Testy wczesnego wykrywania zostaną opracowane przy użyciu technik biologii syntetycznej oraz nano- i biotechnologii, oraz skupią się na monitorowaniu zmian RNA i DNA użytkowników, którymi mogą być pacjenci, pracownicy wszelkiego typu firm, czy nawet cała populacja, jak również systemy opieki zdrowotnej, użytkownicy obiektów wojskowych i wiele innych. Oczekuje się, że po opracowaniu i uzyskaniu odpowiednich rejestracji implantu jako urządzenia medycznego, system zapewni użytkownikom nowe opcje długoterminowego ciągłego monitorowania stanu zdrowia, umożliwiając transmisję sygnału wczesnego ostrzegania do aplikacji mobilnej, która z kolei może być monitorowana w czasie rzeczywistym bezpośrednio przez użytkowników systemu, jak również ich lekarzy, czy też instytucje opieki zdrowotnej, agencje monitorujące zdrowie czy też szpitale badawcze.
katolicka kretynizacja polski2020.06.21 12:08
zaproponowaliśmy... plany... zapowiedzi... czyli wszystko na papierze! a co takiego zrobiliście przez 5 lat szMateusz? jakieś konkrety co wam wyszło bo na razie tylko pyerdolicie pod publikę!!!
lupa2020.06.21 12:36
Chcesz posluchac pyerdo lenia posluchaj Trzaskowskiego
Leszek 2020.06.21 12:06
Sam rabinie Morawiecki wywołałeś ten kryzys przy pomocy Szumowiny i korona świrusa , tzw . plandemi. Na rozkaz Rządu Światowego. Im bardziej okradną Polaków tym większym liderem będzie Polska. Na nagraniach u Sowy i Przyjaciele inaczej widziałeś rzeczywistość. Teraz opowiadasz głupoty dla gawiedzi. Bajki opowiadasz teraz ludziom, a po cichu co innego. Taśmy Morawieckiego - wybrane fragmenty https://www.youtube.com/watch?v=qdeaVfDa5eU
ASTOM2020.06.21 14:22
A co masz do rabinów, antysemito? Podobno jesteś katolikiem, a do Jezusa często zwracano się Rabbi.
M.a2020.06.21 12:01
I dlatego musi wygrać Pan Andrzej Duda.
JonnyB2020.06.21 12:47
Przegra. I ty z nim.