Premier: Pewne granice zostały przekroczone. Nie pozwolę na to! - zdjęcie
29.07.20, 16:38fot. Adam Guz/KPRM

Premier: Pewne granice zostały przekroczone. Nie pozwolę na to!

85

W odniesieniu do profanacji pomników oraz symboli religijnych i narodowych przez działaczy LGBT, którzy dokonali profanacji figury Jezusa Chrystusa dźwigającego krzyż znajdujący się przy Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, mocno i stanowczo zareagował premier Mateusz Morawiecki.

Premier na swoim profilu na Facebooku napisał m.in.:

- Są pewne granice, które zostały wczoraj przekroczone. Zbezczeszczona figura Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia to nie tylko symbol religijny, ale świadek dramatycznej historii Stolicy. Tej samej Warszawy, która ucierpiała z rąk ludzi, którzy nie tolerowali innej wizji świata, niż ich własna

Oraz:

- Podstawowym warunkiem każdej cywilizowanej debaty o tolerancji jest zdefiniowanie granic owej tolerancji. Czy można usprawiedliwić dowolne, nawet najbardziej obrazoburcze zachowanie, walką o swoją wizję świata? Czy cel uświęca środki? Zdecydowanie NIE!

Dodał także:

- Każda ze stron wielkiego ideologicznego sporu naszych czasów, który narasta na całym świecie, i którego skutki odczuwamy również w Polsce, musi zrozumieć, że są pewne nieprzekraczalne granice poziomu agresji. I nie mówimy tu wyłącznie o agresji fizycznej, ale przede wszystkim medialnej, werbalnej - w sferze kultury, symboli i ideologii, bo dziś tego rodzaju agresja posiada dużo większą siłę oddziaływania na społeczeństwa. Miliony Polaków pragną dziś żyć w państwie tolerancyjnym i szanującym różne punkty widzenia. W pełni to popieram i jako premier polskiego rządu będę zawsze stał na straży wolności słowa i myśli. Te wartości były i są nierozerwalnie związane z Polską i Solidarnością

SWoją wypowiedź zakończył następująco:

- W Polsce nie popełnimy błędów zachodu. Wszyscy widzimy, do czego prowadzi tolerancja wobec barbarzyństwa. Tolerancja oznacza również wzajemność. Bez poszanowania ideałów większości wszelkie mniejszości zamiast zjednywać sobie zwolenników - przysparzają wyłącznie wrogów. Stanisław Jerzy Lec powiedział kiedyś - 'Burząc pomniki, oszczędzajcie cokoły. Zawsze mogą się przydać'. Tylko czy burzący na pewno wiedzą, do czego?

mp/facebook/mateusz morawiecki

Komentarze (85):

AAAtomek2020.07.30 16:10
Tupnął nóżką nasz bohater!
Małgorzata2020.07.30 13:53
Pan Premier chyba NIE NADĄŻA za rzeczywistością i myli "granice" { pewne granice, które zostały wczoraj przekroczone. > Te GRANICE - profancje , napady , czyny przestępcze, OBRAŻANIE UCZUĆ RELIGINYCH już dawno zostały przekroczone a Pan Premier i Ministerstwo Sprawiedliwości JEDYNIE sili sie na KOMENTARZE. To jest dopiero kpienie z Prawa i Obywateli. Gdzie mamy WYROKI ? Gdzie mamy SANKCJE KARNE ? Katolicy nie potrzebuja pustych słów współczucia i publicznego POTĘPIENIA. Żądają UKARANIA WINNYCH bandytów i chuliganów. W innym przypadku to Pan Premier będzie współwinny za chaos , wzrost przestępczości, tolerowania AGRESJI i chuligańskich wybryków. To jest GRANICA , którą PRZEKROCZYŁ Rząd p. Morawieckiego wskazująca na tolerowanie BEZPRAWIA , ktorego źródłem zdemoralizowana unia europejska.
PRAWDA.2020.07.30 7:01
Wspaniale slowa Premierze--rzeczywiscie nie mozna zasypiac, kiedy zboczeni ludzie chca zrujnowac nasza kulture i nasze przywiazanie do wszystkiego co jest Polskie i przez wieki bylo cenione. Nalezy walczyc z ta lewacka cholota i nie ustepowac kroka do tylu. ja Takze wiem doskonale jakie sa rezultaty tych matolow w lewackich krajach Europy i na swiecie. W Polsce wszystko demokracja nazywaja ale tylko w jedna strone ,politycznie dzialaja. To jest najgorsza strona ludzkiego debilizmu w ich glowach zapisana, dlatego nalezy potepic i pogonic won tych kretynskich lajdakow.
Apateista2020.07.30 9:58
Od kiedy to Chrześcijaństwo jest polska ideologia?
Cholota2020.07.30 15:46
Elementem kultury jest znajomość ojczystego języka i jego ortografii.
Grizzly2020.07.30 6:33
Napaść na mienie - niekoniecznie swoje można odeprzeć siłą do eliminacji napastnika włącznie! .... zaś noszenie saperki nie jest zakazane!
Jagoda2020.07.30 0:00
Kochani, pamiętajmy i nie wstydźmy się Krzyża i Naszei Wiary!! T..ylu Naszych Wielkich Polaków zginęło za Wiarę, za Ojczyznę! Brońmy Jej! ......TYLKO POD TYM ...KRZYŻEM...., TYLKO POD TYM ZNAKIEM, ...POLSKA JEST POLSKĄ, .....A POLAK, POLAKIEM!....! KRÓLUJ ...NAM.. CHRYSTE....! ZAWSZE I WSZĘDZIE...! AMEN...! Przepraszamy Cię Jezu, za tę profanację!
Hubert2020.07.29 21:10
Niezła szopka premiera z powodu powieszenia flagi symbolizującej tolerancję, o której właśnie Jezus nauczał.
Anonim2020.07.29 23:25
"Pobłażliwość nie ma nic wspólnego z miłością" JP II
Anonim2020.07.30 4:30
Szkoda, że wobec gwałcicieli dzieci był pobłażliwy. Zaprawdę wzór moralności.
Zen2020.07.30 7:11
Jestem tolerancyjny, ale do czasu. Takiego na przykład Huberta to bym nadział na pal.
A ks.Jerzego?2020.07.30 16:29
jak byś "załatwił" ?
Hubert2020.07.30 20:30
Na Twój pal? Cóż za propozycja:)
pytajnik2020.07.29 20:15
Gdzie można znaleźć we Frondzie informacje o realizacji listu pasterskiego Episkopatu Polski: "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.”? Gdzie znaleźć te ośrodki w poszczególnych parafiach/diecezjach? Jak wzrosła ich skuteczność? Gdzie osoby z problemami w ukierunkowaniu seksualności i ich rodziny mogą znaleźć pomoc w prawidłowej integracji do życia w rodzinie szkole/pracy i innych wspólnotach?
Ninel2020.07.29 19:55
I znowu będą jęczeć, że są Człowiekami, a nie Ideologią.
spec2020.07.29 23:42
jeśli są ludźmi, to niech zachowują się jak ludzie , a nie jak zboczeńcy
AAAtomek2020.07.30 9:44
Szczere słowach o klerze, szacun!
Bożena2020.07.29 19:54
Pan Jezus powiedział "JAM ZWYCIĘŻYŁ świat". Amen. To są Słowa BOGA Jedynego i Prawdziwego.Potężna Niebios Królowo Maryjo Módl się za nami . Amen. Bądź uwielbiony Panie Jezu w naszych Sercach .Króluj na Chryste zawsze i wszędzie. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Zawsze Dziewica. Amen
edi2020.07.29 19:53
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
Anonim2020.07.29 19:45
I co z tego ze granice zostaly przekroczone Premierze? Jak ma sie no juz nie vicepremiera ale ministra ktory chce klasc sie Rejtanem to Czego pan sie spodziewa? Przeciez pan jest winien temu wszystkiemu przez glupio pojmowana tolerancje.!!
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2020.07.29 19:25
Przez chwile myślałem, że premier pisze o ślubie Kurskiego w Łagiewnikach. Ech... ;)
Reytan2020.07.29 19:11
Domagacie się równości i tolerancji, będąc nierównymi i nietolerancyjnymi ?! Przecież tym co wy wyprawiacie, utwierdzacie nas normalnych ludzi w przekonaniu, że jesteście nie tylko zboczeńcami, ale również tęczową zarazą nie do zaakceptowania !!! Wygląda na to, ze wasz ruch testuje, na ile może się posunąć (sic) w deptaniu symboliki grupy przeciwnej, bo stanęliście jako wrogowie wobec Boga, Kościoła i wiary, i sprawdzaniu reakcji drugiej strony. Uznajecie, jako wynaturzeńcy, tylko własne ustanowione samemu zasady. LGBTQ+ , tutaj znak plus oznacza np zoofili. Ci zboczeńcy dup-czą samice zwierząt – nazywając to seksem . Boże co za smród !!! Wy macie totalnie przestawiony system wartości, a jednocześnie wykazujecie potężne zaburzenia osobowości - co widać po koszmarach(!) na tzw paradach, które obiektywnie są obrzydliwe! Nie macie poczucia gustu i jakiejkolwiek estetyki, że faceci prowadzący się jak psy, ludzie traktujący się jak bydło itp. są w porządku?? Gdzie wasza godność.? Do tego nie trzeba wroga, żebyście się sami upadlali jak zwierzaki. Jesteście za aborcją na życzenie, czyli za mordowaniem nienarodzonych dzieci ! Takich zajobów nikt normalny nie zaakceptuje !!! Przecież dobrze wiecie, że tak samo jak wy robili komuniści po wojnie nienawidząc ludzi o innych poglądach i ludzi przeciwnych komunizmowi ! Czy wy będąc zboczeńcami seksualnymi jesteście również homowirusami i komunistami ?!?
AAAtomek2020.07.30 9:46
Kłamiesz w sprawie LGBT, ale z drugiej strony czego można po katoliku się spodziewać?
Reytan2020.07.30 12:32
Nie kłamie. Potem widzę takich gejów z kiełbasą w biedronce, a oni myślą że ja chce z nimi sexs uprawiać
Piotr Nowak2020.07.29 19:10
Hej zboczeńcy ! Daczego wy, zamiast promować waszą ideoogię LGBTQ+, zamiast organizować punkty zapisów nowych członków do waszej organizacji, przynajmniej w dużych miastach, lub zapisów online, zamiast drukować waszą prasę, ulotki, prospekty, zamiast chwalić i zachęcać młodych do waszej ideologii, zamiast pokazywać jak piękna jest miłość gejów i lesbijek .................................................... rozpoczęliście waszą działalność w Polsce od nienawiści do Kościoła i wiary katoliciej – Dlaczego ?!? Kościół powiedział wyraźnie, że wy jesteście zarazą – nie wrogiem, ale jesteście barankami bożymi jak inni ludzie ! Dlaczego łazicie po ulicach, profanując symbole religijne katolików , i włazicie w waszych śmierdzących buciorach do kościoła skoro jesteście niewiernymi ! Tęcza jest dla was czymś pozytywnym, dobrze możecie sobie szyć tęczowe majtki, możecie sobie tą waszą tęczą du-py podcierać – to mnie nie interesuje, ale jeśli ubieracie w nią naszą Matkę Boską Częstochowską lub wyśmiewacie się z mszy świętej,profanujecie pomniki, to to jest łamanie prawa !!
marc2020.07.29 18:52
Czy jest tu jakiś moderator, łacina jak u szewca ?
marc2020.07.29 18:48
Do meczetu zapraszam z tą flagą,tacy odważni ?
STOP barbarzyńcom Lucyfera!2020.07.29 18:47
Europo giniesz! Świecie giniesz! Jedynym ratunkiem są muzułmanie, dla których sacrum każdego wyznania jest ŚWIĘTE i tylko oni będą w stanie powstrzymać talmudycznych barbarzyńców! i czy to się komuś podoba czy nie , a może nawet szokuje, to moim zdaniem decyzja, jaką ostatnio podjął Erdogan jest decyzją słuszną i uzasadnioną.
ladychapel2020.07.29 18:45
96-letni Henryk Gulbinowicz to znany duchowny, którego postać pojawiała się nawet w filmach. W "80 milionach" to właśnie u Gulbinowicza działacze dolnośląskiej Solidarności przechowywali tytułowe pieniądze. W rzeczywistości, starający się uchodzić jako wojujący antykomunista, Gulbinowicz okazał się ostatecznie wieloletnim współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. I najwyraźniej nie była to współpraca pod przymusem. Jego potajemne kontakty z bezpieką, które hierarcha prowadził przez 16 lat, opisał w magazynie historycznym „Glaukopis" dr hab. Rafał Łatka z Biura Badań Historycznych IPN.
Polka2020.07.29 23:43
"ladychapel? czyli....Lechu Keller- Krawczyk!.... Przypominam, abyś najpierw spojrzał na siebie ! Przecież ty BYŁEŚ SB-kiem ! Masz założoną KARTOTEKĘ W IPN-ie! Znam ten twój numer kartoteki! Czytałam o tobie zbyt dużo...i to same złe rzeczy! Chcesz się wybielić... sumienie cię boli? Będzie bolało...! Bo to boli cię ludzka krzywda i krzywda małych dzieci też...!
Glaudiusman2020.07.29 18:41
Ci zboczeńcy muszą bezwzględnie trafić do kibla za taką bezczelną profanację. Precz plugastwem we wszystkich dziedzinach, precz z tęczową UE. Komu to dziadostwo może być potrzebne. Precz ze szczepionkami - truciznami gatesowymi.
grimm2020.07.29 18:27
Panie premierze, dość pięknych słów! Czas na działanie ! Wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Określenie bojówek lgbt za komunistyczne i terrorystyczne, zdelegalizowanie ich na mocy art. 13 Konstytucji !! Ile jeszcze tego rządowego tchórzostwa wobec obcych kultur i ideologii?! Zamordyzm covidowy wobec Polaków miły rządzącym, ale ochrona wartości chrześcijańskich coś wam ciężko idzie !
ryszard2020.07.29 18:56
Tym bardziej, że straż miejska. Pilnowali, pilnowali i nagle przestali?
MariA2020.07.29 17:57
Tak środowisko lgbt tworzy nienawiść do siebie ; kto sieje wiatr....
Anonim2020.07.29 18:17
Niech się potem pieprz.ni sodomici nie dziwią.
Anonim2020.07.29 18:20
Oni liczą na Francję, Niemcy, wszystkie te brukselskie biurwy... Hmmm... "biedne murzynki" zaczynają już na zachodzie swoją epopeję a koronawirus dołoży swego.
antylewak2020.07.29 17:56
Panie Premierze, odizolować te nikomu niepotrzebne śmieci od społeczeństwa na wiele, wiele lat. Te lewackie gów.a są największymi pasożytami i szkodnikami w każdym społeczeństwie
Panie Premierze,2020.07.29 17:50
wystarczy zadzwonić na Łazienkowską. Kibice Legii wpie*dol pedlastwu spuści aż Bruksela się rozpłacze. Trzaska się odgrywa za przesrane wybory, ale już niedługo.
Oto kim jest!2020.07.29 17:49
𝐀𝐧𝐨𝐧𝐢𝐦 - wszechobecna "korporacja" z większymi "zasobami ludzkimi" niż sam kołchoz "kretynizacja", z ilorazem IQ wszystkich do kupy wziętych, nie większym niż mój rozmiar sneakersów.
Anonim2020.07.29 17:52
A który "Anonim"?
Oto kim jest!2020.07.29 18:01
To ten anonimowy anonim! a czemu pytasz?
Anonim2020.07.29 18:15
Ten czyli któren?
Anonim2020.07.29 17:44
A czegoż to się spodziewać po spadkobiercach Sodomy i Gomory... Dzicz. Ot, bohatyry się znalazły od taplania w szambie.
Anonim2020.07.29 17:47
Jest jeden pozytyw z tego bluźnierstwa. Widać jak na dłoni, że porozumienie nie jest możliwe.
Będzie kręcił bączki2020.07.29 17:44
pisowskim samochodem elektrycznym z tej złości?
anty lewak2020.07.29 17:58
o jakiej złości bełkoczesz lewacki - NIKOMU NIEPOTRZEBNY - śmieciu?
Anonim2020.07.29 17:38
Jezus miał dwóch ojców i wyrósł na dobrego człowieka.
aty parchu2020.07.29 17:47
wyrosles na kretyna
Kim jest Piotr Nowak 🖐🏻?2020.07.29 17:29
What can you say about this dimwit? Just another dumb as fuck polack. But with ambition and very limited vocabulary.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.29 18:44
🤣🤣 A chu.j ci w dziąsło!
ASTOM2020.07.29 17:23
Panie premierze, za słowami muszą iść działania administracyjne, inaczej praworządni obywatele sami wezmą się do porządkowania tego bałaganu, a wtedy może być na ostro.
SWoją wypowiedź2020.07.29 17:23
SWoją wypowiedź
Panie Premierze,2020.07.29 17:14
wystarczy zadzwonić na Łaziekowską. Kibice Legii wpie*dol pedlastwu spuści aż Bruksela się rozpłacze. Trzaska się odgrywa za przesrane wybory, ale już niedługo.
iga2020.07.29 17:10
Precz z neomarksizmem! Precz z neomarksistami! Nie pozwólmy lewackiej hydrze na deptanie polskich wartości. LGBT+ jest reprezentantem cywilizacji śmierci, wnosi do Polski deprawację, wyuzdanie, wynarodowienie, beznadzieję. LGBT+ jest zbrojnym ramieniem masonerii, Sorosa i reszty lewackiej tłuszczy. Nie dajmy się zwieźć pozorom nietolerancji. Skrajną nietolerancją jest właśnie LGBT+. To właśnie ta organizacja burzy porządek tego świata i stygmatyzuje normalnego człowieka. Jeśli pozwolimy na ustępstwa wkrótce będziemy reprezentować nękaną mniejszość .
gość2020.07.29 17:07
Jezus Chrystus jest poza waszym zasięgiem. możecie go sobie obrażać dalej dla waszej zguby. pozdrawiam i życzę nawrócenia.
BogaNIEMA2020.07.29 17:06
W tej ciemnej rozpadlinie zwanej Polską ważniejsze od praw człowieka są posążki mitologicznych stworzeń jak Jezus czy syrenka.
ASTOM2020.07.29 17:15
To wyp...laj z tej ciemnej rozpadliny na wyżyny tęczowej światłości w ojropie.
Anonim2020.07.29 17:28
Już widzę dewiancie, jak triumfujesz. Widzę świątynie i miejsca po świętych na których dominują rzeźby genitaliów oraz zboczeńców zespolonych w sodomicznych pozach. Widzę "nowych wiernych" i siedliska wyuzdania i rozpusty w miejscach dawnej czci Najwyższego. Twoje niedoczekanie. Na pewno nie w Polsce.
doradca2020.07.29 17:59
Zamknij ryja ty głupawy lewacki śmieciu. Polska i Polacy nie potrzebują padalców twojego pokroju, więc wypierda..j na zachód, bo inaczej ci w tym pomożemy.
Albert2020.07.29 17:02
"Pewne granice zostały przekroczone. Nie pozwolę na to!" - i co zrobisz? Nóżką tupniesz? Czy do żoliborskiej kuternogi na skargę pobiegniesz?
matke ci wydoopcze...2020.07.29 17:05
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Znów lajkujesz swoje własne posty2020.07.29 17:45
onanisto?
Albert2020.07.29 17:08
Już niedługo w trumience mnie zobaczysz.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.29 18:46
🤣🤣 A chu.j ci w dziąsło! bu hahaha 🤣🤣
Seks kamerki2020.07.29 16:59
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.exslove.com.pl
ccc2020.07.29 18:50
Zjeżdżaj mendo !
Niszczenie tabu2020.07.29 16:56
to odbywa się po plasterku, najpierw profanacje obrazów, pomników, następnie podpalą kościół (vide Francja) a później do tego kościoła zagonią katolików i go podpalą. Jak będziemy siedzieć z założonymi rękami i oburzać się tylko mówiąc "świat oszalał", to wiedzmy że niedługo dojdzie do tego, że zamkną nas w kościołach i podpalą.... PS Milczenie w obliczu zła, to nie tylko tchórzostwo to głupota!!!!
Morawiecki to żyd wierzący w Jahwe!2020.07.29 17:04
Pierw katolickie k u r w y przeproście za jedwabne i spalenie żydów zagnanych do stodoły!!!!!!!!!!!!!
Anonim2020.07.29 17:06
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
WYNIK WYBORCZY TĘCZOWYCH to 2 PROCENT2020.07.29 16:45
I również tyle w przestrzeni publicznej im przysługuje. Przyzwalanie im na proporcje odwrotne, których żądają, to wspieranie ich paranoi. A paranoja to przecież nie jest normalność.
Precz z 🌈 zarazą!2020.07.29 16:40
Brawo POLSKI Premier! Zero tolerancji dla zboczonych bydlaków!
Krakus2020.07.29 16:40
Dziwne. A Duda na ogrodzeniu każdego kościoła w czasie kampanii i agitacja za Dudą z ambon Pinokia nie oburzała...
Żałosny kwik ryjków oderwanych od koryta2020.07.29 16:42
Takiś głupi czy tak naiwny? A co, ksiądz miał agitować za pachołkami diabła?!
Krakus2020.07.29 16:43
Klecha nie ma prawa agitować za NIKIM.
Robot2020.07.29 16:52
Właśnie, że ma i musi bo ponad 85% mediów to sprzedajne świnie wspomagające antypolskie ścierwo:):)
Krakus2020.07.29 17:17
Zgadzam się. Szczególnie TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, PR1, PR2, PR3, media Rydzyka szczególnie :)
Obiektyw2020.07.29 16:56
Nie klecha, tylko ksiądz. I dobrze byłoby odróżniać agitację od informacji, nakłanianie od obowiązku obrony wartości. Szanuj, a będziesz szanowany.
Albert2020.07.29 17:01
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Kleruchy nie zasługują. Żaden i nigdzie. To zwykła swołocz jest.
Krakus2020.07.29 17:21
Na szacunek trzeba zasłużyć. Klecha na niego zasługuje. Wspaniałych ksieży znam wielu. Osobiście.
mateusz jegliński2020.07.29 17:02
Krakus, ksiądz zwany przez ciebie pogardliwie klechą ma pełnię praw obywatelskich, w tym i prawo do wyrażania swojej opinii. Albo prawo równe dla wszystkich albo wymień ludzi, którzy według ciebie nie mogą wyrażać swojego zdania.
Krakus2020.07.29 18:25
Dziennikarz, ksiądz, policjant i inne zawody tzw. zaufania społecznego nie mają prawa sie wypowiadać politycznie, AGITOWAĆ. Dla mnie ksiądz agitujący to KLECHA. Tych nienawidze jak Jędraszewskiego. A znam osobiście wielu księży i wielu baaaaaardzo lubie .
Krystian2020.07.29 17:03
Ma dokładnie takie samo prawo, jak każdy inny obywatel RP. Ty powinieneś go zostać pozbawiony że względu na obraźliwe słownictwo
TĘCZOWI w WYBORACH TYLKO 2 PROCENT2020.07.29 17:08
CO znaczy, świrze, nie ma prawa? Znasz jakieś przepisy, które zabraniałyby duchownym wypowiadania się w sprawach publicznych z ambony? Czy to nadal zalecenia twoich poprzedników z UB czy SB?
Anonim2020.07.29 16:55
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Anonim2020.07.29 16:57
To ewidentna nieprawda, którą lubicie głosić. Wszystko jak w komuniźmie oparte na kłamstwie. Ludzie juz to przerabiali i drugi raz nie dadzą się omamić