Premier: Od września uczniowie wracają do szkół - zdjęcie
25.06.20, 06:45Fot. via: Pixabay

Premier: Od września uczniowie wracają do szkół

5

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w programie „Rozmowy Dnia” Radia Łódź i TVP3 Łódź, że od początku nowego roku szkolnego uczniowie powrócą do szkół, a razem z nowym rokiem akademickim studenci wrócą na uczelnie. Premier podkreślił, że jest to pewna decyzja.

-„Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja” – poinformował prezes rady ministrów.

Premier zapewnił w czasie rozmowy, że Polsce nie grozi drugie zamknięcie gospodarki z powodu koronawirusa. Podkreślił, że nawet jeżeli jesienią będziemy zmagać się z nową falą epidemii, to gospodarka nie zostanie zamknięta w takim stopniu, jak w przypadku pierwszego ataku wirusa:

-„Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek” – mówił.

Ze względu na pandemię koronawirusa rząd ograniczył funkcjonowanie szkół i uczelni w Polsce od 12 marca. Szkoły zobowiązano do prowadzenia zdalnego nauczania.

kak/PAP

Komentarze (5):

????2020.06.25 11:47
A co z nauczycielami?
ryszard2020.06.25 7:08
-„Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek” – mówił." "Dystansowania się" - na szkolnych korytarzach, w toaletach? Nawiasem mówiąc miejsca wszystkich masowych zakażeń (kopalnie, zakony, domy opieki, akademiki, itd) łączy jeden wspólny mianownik - to właśnie WSPÓLNE TOALETY.
ryszard2020.06.25 7:01
To błędna i szkodliwa decyzja - od września powinien być wprowadzony system mieszany, i dopiero po jego obserwacji w pierwszym półroczu powinny być podjęte odpowiedzialne decyzje. Demonstracje "potęgi własnej władzy" kosztem dzieci dzieci, jest wielkim złem.
f232020.06.25 7:38
System mieszany, czyli koedukacja obowiązuje od dawna. Kwestią zasadniczą jest, kiedy dzieci pójdą do szkoły.
ryszard2020.06.25 12:24
do 1 2 3............................................................................................................................................. Jak ktoś ma wszędzie skojarzenia dotyczące różnicy płci, to powinien się leczyć.