Premier: Obroniliśmy miejsca pracy! - zdjęcie
08.09.20, 17:43Fot. screenshot - YouTube (Kancelaria Premiera)

Premier: Obroniliśmy miejsca pracy!

12

Premier Mateusz Morawiecki skomentował na Twitterze dane Eurostatu dot. zatrudnienia w II kwartale 2020 roku. Wynika z nich, że Polska zanotowała drugi najniższy spadek bezrobocia. Lepiej od nas w Uni Europejskiej w tym względzie poradziła sobie tylko Chorwacja.

Komentując te dane premier Mateusz Morawiecki podkreśla, że dzięki działaniom polskiego rządu udało się nie tylko obronić miejsca pracy, ale również uczynić gospodarkę mniej podatną na obniżenie czasu pracy:

- „Dane @EU_Eurostat wskazują, że udało się nie tylko obronić miejsca pracy, ale nasza gospodarka była także odporna na obniżanie czasu pracy. To pokazuje, że narzędzia które wdrożyliśmy oraz stabilność i dywersyfikacja naszej gospodarki dają owoce. To dobry prognostyk na przyszłość” – pisze szef rządu.

Dane Eurostatu wskazują, że w całej Unii Europejskiej PKB w II kwartale br. spadło o 11,4 proc., a zatrudnienie o 2,7 proc.

kak/PAP

Komentarze (12):

Elektor2020.09.9 7:25
Obroniliśmy miejsca pracy. Zbój nie dodał że swoje!
Anonim2020.09.9 7:15
PILNE! Znany polityk ujawnia szokujące INFO o "pandemii" i przeprasza Polaków! S i R OSTRO o maskach ........ https://youtu.be/SeNifXhXy0c?t=1124
Elektor2020.09.9 7:28
Pisowcy to są bandyci. Załatwili nas ekonomicznie strasznie a jeszcze wzięli się za mordowanie Polaków. Bo tym tam naprawdę jest ograniczenie dostępu do usług medycznych! Zbój z Żoliborza wraz z głównymi hersztami Morawieckim Szumowskim Szydłową Sasinem ich pomocnikiem Dudą to bandyci przez których wielu Polaków umarło! mają w zadach nie tylko dobrobyt finansowy Polaków, oni nas nienawidzą do tego stopnia że utrudniają leczenie! Wyjątkowe kanalie!
Obroniliśmy miejsca pracy!2020.09.8 22:58
SWOJE NA PEWNO.
Anonim2020.09.9 6:32
Dokładnie tak,swoje na pewno,niech lepiej powie bankster od tfuska (był jego doradcą) ile firm rodzimych upadło przez reżim maseczkowy,niech powie ile ludzi umarło na zawały ,udary,nowotwory przez zamknięcie służby zdrowia,szpitali,przychodni. bandyci którzy mordują własny naród.
Anonim2020.09.8 20:05
Polecam zobaczyć ten krótki filmik pt "Obudz się Australio" SZOK ! U nas będzie podobnie jeśli się nie obudzicie i dalej będziecie bezmyślnie się godzili na wszystko co wam nakazują a mam na myśli kagańce na twarzach, https://www.youtube.com/watch?v=NnR_PUl-Ce8
koronawirus to ściema niewyobrażalna2020.09.9 6:26
Przykre ,ale nie obudzą się, to jest głupi naród nic nie wart, ,a ten bankster .... już go słuchać nie mogą.....owszem był czas że go szanowałam ,ściema pandemii otworzyła mi oczy
Anonim2020.09.8 18:45
Ja znam ludzi.krtórzy nie mogą znależć pracy,bo firmy nie przymują pracowników ,co z absolwentami?
Urszula2020.09.8 18:40
200 firm nie otrzymało żadnej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej. Znaleźli się na skraju bankructwa. Znam wielu ludzi, którzy stracili pracę.
statystyk2020.09.8 19:05
Podziekuj sobie, zwolenniczko represji gospodarczych i lock downu. Dzieci nieleczonych na raka w ogromnych ilościach z pewnością też będą wdzięczne tobie i każdemu co naciskał na rząd by dorżnął watahę i brał pożyczki które oni będą spłacać do końca życia jak kiedyś za Gierka. Na inne choroby od wirusów żyjących wokół nas za oknem umiera zdecydowanie więcej osób ale jest ich aż tak wiele że nie da się zwalić całą winę na jednego. A czy to ważne że nikt nie udowodnił statystycznie jakiejkolwiek nawet mikro epidemii? Pieski poszczekają a karawana z dolarami jedzie dalej.
Stefan N2020.09.8 19:08
Niech pójdą sobie szczawiu narwać.
Autor2020.09.8 18:05
Panie Morawiecki, mnie zwolnili i nic nie uratowałem. Jesteś Pan kłamcą jak każdy socjalista, który ludzi traktuje jak nawóz historii. Jeśli Szumowski odda pieniądze wzięte na rodzinę za czasów PO i PiS to możliwe, że wybaczę moją szkodę. Ale wiem, że socjalizm stworzył już faszyzm, nazizm, komunizm i chiny ludowe. Nie można na was liczyć, prowadzicie w prostej linii do wojny i ludobójstwa.