Premier: Nie rezygnujemy z planów wobec polskiego górnictwa - zdjęcie
04.12.20, 11:00Fot. Adam Guz/KPRM

Premier: Nie rezygnujemy z planów wobec polskiego górnictwa

14

Tegoroczna Barbórka jest wyjątkowa, bo pada na nią długi cień pandemii. Przyszłość gospodarki zależy od tego, jak szybko uda nam się wygrać z wirusem” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki w nagraniu opublikowanym na Facebooku, w którym złożył życzenia górnikom z okazji Barbórki.

Dalej szef polskiego rządu dodał:

Pomimo tego nie rezygnujemy ze swoich planów wobec polskiego górnictwa. Chcemy, by było coraz bardziej nowoczesne, czystsze i bezpieczniejsze”.

Zwrócił się też do górników – zarówno z życzeniami, jak i niezwykle ważnym apelem:

W dniu Świętej Barbary wszystkim górnikom chciałbym przekazać nie tylko życzenia i tradycyjne pozdrowienia, ale mam do nich ważną prośbę. Oddawajcie osocze!”.

Na koniec dodał:

Niech tegoroczna Barbórka będzie prawdziwym świętem górniczej solidarności!”.

dam/Facebok,Fronda.pl

Komentarze (14):

Polonia Semper Fidelis2020.12.4 19:06
Uwaga! Ten "Anonim" oraz tenże pod innymi nickami jest chory z nienawiści do chrześcijaństwa, Kościoła i Polski. Bluźnierstwa są dla niego jak narkotyk lub alkohol dla pijaka - przynoszą mu wrażenie ulgi. Ale potem następuje eskalacja jego choroby i bluźnierczy cykl się nasila. Brak reakcji Frondy na jego bluzgi to skandal, ale na nich nie ma siły. Nie wchodźcie z żadne słowne przepychanki z nim, bo jemu właśnie o to chodzi. A w jego przypadku logika nie działa. Żałosny, nieszczęśliwy typ.
jle_ffm2020.12.4 18:17
Morawiecki ma plan dla polskiego górnictwa: jeszcze więcej ruskiego węgla sprowadzimy.
Halo, jezdem Alojzy Cedzidło2020.12.4 13:50
ale niezupełnie , bo jezdem tyż: ebz , Figo Fago a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " a jaki ze mnie "teolog" , "psycholog" ? Nie mówiąc o mojej znajomości "problemow Śląska" . Pokazywać jaka ja dobra ze mnie pisda z polskowo jazyka , itp . , itd ., choć doopy wycieram w Szczecinie . A najbardziej lubię te spacje pomiędzy półdoopkami Polskich Panów.
Anonim2020.12.4 12:59
Projekt CENTRALNEJ władzy wobec Śląska jest tak samo podstępny jak projekt budowy Kolei Dużych Prędkości . Wiedzieli , że Śląsk sprzeciwi się kolejnej tak dużej inwestycji degradującej ich ekologicznie a więc zrobili to podstępnie , centralnie bez uzgodnień wbrew sprzeciwom wszystkich gmin . Mieszkańcy nic o tym nie wiedzą a do końca grudnia mają wystosować ewentualny ekologiczny sprzeciw w/g podanej na stronach gmin ankiety . Gminy musiały to urzędowe pismo KDPN wydrukować na swoich stronach . Ankieta jest zaś stukrotnie bardziej skomplikowana niż najbardziej zawiła umowa z bankiem . Mieszkańcy nie wiedzą o decyzji a ten kto wie nie potrafi wypełnić ankiety lub nie wchodzi do internetu . Sprzeciwu nie będzie a więc PRAWU stanie się zadość i zdegradują po raz kolejny Śląsk . Elektrownia atomowa . Macierewicz puścił " famę " o tym , że ma powstać w Bełchatowie . Społeczeństwo jest przeciwne jej powstaniu ale USA jakoś musi pozbyć się korzystnie przestarzałych technologii . A skoro Polacy nie chcą inaczej zapłacić Żydom za pozostawione mienie to jakoś trzeba to odebrać . A elektrownia powstanie w innym miejscu . Po cichu . Tak jak na Śląsku . Mieszkańcy dowiedzą się o niej dopiero wtedy gdy zaczną ich wysiedlać . Jak na Śląsku . Taka jest taktyka PiS .
Po 11 ...2020.12.4 12:26
Nie rezygnujemy z planów wobec polskiego górnictwa i przemysłu stoczniowego ... tymczasem Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" właśnie zwolniła blisko 200 osób i sprzedaje swoje tereny w Świnoujściu.
Zamierzacie zlikwidować polskie górnictwo ?2020.12.4 11:32
W to jedno wam wierzę. W nic dobrego.
Anonim2020.12.4 11:55
W zamian za to Antoni wybuduje elektrownię jądrową "Czernobyl II".
ladychapel2020.12.4 11:25
Zapowiedzi były ambitne. - Przyjechaliśmy, żeby dać z powrotem nadzieję na rozwój Stoczni Szczecińskiej i dać konkretne zamówienia, stworzyć popyt na okręty, na statki. Jest to dla nas kluczowa część całej wielkiej strategii reindustrializacji Polski, polskiej gospodarki - mówił w 2017 r. podczas uroczystego podłożenia stępki pod nowy, polski prom Mateusz Morawiecki, który był wówczas wicepremierem. Przeszło trzy lata później stępka, czyli podstawowy element konstrukcyjny kadłuba, rdzewieje, a plan odbudowy stoczni na Pomorzu Zachodnim leży w gruzach. Właśnie ok. 200 osób nagle dostało wypowiedzenia. Zarząd Gryfii ogłosił, że zlikwiduje zakład w Świnoujściu, skupiając się na tym w Szczecinie.
Anonim2020.12.4 11:54
Pewnie Tusk im przeszkodził. wyłączył prąd w 3 milionach polskich samochodów elektrycznych i nie mieli czym pojechać do CPK w Baranowie, żeby przylecieć do Szczecina z walizkami zamówień. Jak nic to on.
Michał Jan2020.12.4 13:21
Nic z tych rzeczy - czekają na przekop Mierzei, żeby mogli z pieniędzmi z Elbląga dopłynąć.
Topek2020.12.4 11:15
Miała być wielka odbudowa przemysłu stoczniowego, milionowe kontrakty i poszukiwania nowych stoczniowców. Tymczasem Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" właśnie zwolniła blisko 200 osób i sprzedaje swoje tereny w Świnoujściu. - Zwolnień nie planowaliśmy i nie planujemy, wręcz przeciwnie - obiecywał jeszcze w lipcu były poseł PiS, a obecnie prezes MSR "Gryfia".
Anonim2020.12.4 11:52
PiSdzielskie nieudacznictwo na każdym kroku.
Pablo2020.12.4 11:12
Morawiecki zgodził się na mechanizm pieniądze za praworządność, w lipcu jest zwolennikiem zamknięcia górnictwa do 2044 roku a teraz kieruje weto budetowe, składa górnikom barbórkowe życzenia i oddaje cudze osocze. Wyborcy Pis, czytelnicy frondy - czy wy nic z tego nie rozumienie? Zgroza.
pomagasz swoim kolesiom jak milarder Miłek2020.12.4 11:11
czy celebryci a rujnujesz klase średnią. Obniż znacząco podatki, kolego Tuska tak jak Trump, Merkel czy Czechy