Premier Morawiecki: Wbrew potężnym siłom tego świata, idziemy drogą Jana Pawła II! - zdjęcie
03.06.19, 11:14(fot. facebook)

Premier Morawiecki: Wbrew potężnym siłom tego świata, idziemy drogą Jana Pawła II!

11

- 40 lat temu papież Jan Paweł II, jak mówi piękne motto tej naszej konferencji, obudził w nas solidarność. Dzięki niemu mogliśmy przeżywać tamte dni. Przyniósł coś wielkiego w czasach ogromnych podziałów - przyniósł ziarno porozumienia - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

W Gdańsku trwają obchody 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, zorganizowane przez NSZZ "Solidarność". W uroczystościach biorą udział przedstawiciele władz państwa, w tym premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Piotr Gliński, a także prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź.

- Zapraszamy do naszego życia publicznego wszystkich Polaków. Tak jak Jan Paweł II postawił w epicentrum rodzinę, a w epicentrum świata gospodarczego - pracownika. Takie motto przyświeca również nam. Chcemy, żeby możliwie wszyscy korzystali z owoców solidarności - tłumaczył szef rządu.

- Ta konferencja była zaplanowana przez Pana Dudę w styczniu, wtedy otrzymałem zaproszenie i za to dziękuję. Zapraszam również panią prezydent Aleksandrę Dulkiewicz, która jest gdzieś tu w pobliżu na tę konferencję o Janie Pawle II w rocznicę pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny - dodawał

- Wbrew mediom, wbrew potężnym siłom tego świata, idziemy Twoją drogą, idziemy pod prąd, by Ojczyzna pokazała jak mogą pięknie wyglądać ścieżki Solidarności w najbliższych latach, w najbliższych dokadach. Ku chwale Ojczyzny. - podkreślał Morawiecki

- Dzisiaj możemy wszyscy czuć się spadkobiercami tamtych dni. Idziemy Ojcze Święty ścieżkami, które wytyczyłes. Tak jak napisałeś w "Tryptyku Rzymskim"- "Ten, kto chce znaleźć drogę do źródła musi iść do góry, pod prąd" i my nie boimy się iść pod prąd. - zaznaczył szef polskiego rządu

- Papież Polak nauczył nas również tego, że nie ważne jest to, kto reprezentuje władzę, ale to kto reprezentuje człowieka. Potykamy się, ale chcemy reprezentować ludzi. Chcemy i reprezentujemy tę, mam nadzieję, większość Polaków. - dodawał

bz/TT

Komentarze (11):

Foster2019.06.3 17:08
Jan Paweł II miał klasę, nawet prezydenta Kwaśniewskiego potrafił, poza ceremoniałem,osobiście przywitać. To co dzisiaj zrobił premier Morawiecki z panią Prezydent Gdańska było oznaką prostactwa, chamstwa i braku kultury. U mnie stracił bardzo dużo.
andrzejhahn32019.06.3 14:39
czyli tobie podobni morawiecki ida droga ciemnoty i zacofania..........gratulacje
Paula2019.06.3 13:58
Cześć! :) Poszukuję do badania osób zadeklarowanych jako katolicy, pomyślałam, że na tej stronie mogłabym sporo takich osób znaleźć. Wypełnienie ankiety nie powinno Wam zająć dłużej niż 10 min, a dla mnie będzie to ogromna pomoc. Brakuje mi ponad 150 osób, które deklarowałyby, że są katolikami. :( Badanie ma na celu sprawdzenie jak różne zmienne psychologiczne wpływają na postrzeganie ludzi. Zależy mi, aby zebrać możliwie dużą grupę osób badanych oraz aby grupy badane były równe pod względem stosunku do religii. Badanie jest w pełni anonimowe a wyniki analizowane zbiorczo. Wszystkim zainteresowanym prześlę wyniki mailem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :) Link do ankiety: https://warsawpsy.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_cYcGGk7shuyU2fX
www2019.06.3 13:50
JP2 zachęcił ludzi do podążania drogą prawdy. Gdyby nie on, dalej czytalibyśmy dziś Trybunę Ludu i dostawali pałami od ZOMO.
Jacuś2019.06.3 13:36
No to rodzice trzeba uważać na dzieci. Dla czego zakryliście pomnik Janka w Licheniu.To jest piękny przykład postawy kościoła do zwalczania pedofili. Piękny pomnik,marmury ,bazylika tylko czemu wszędzie roznosi się smród zgnilizny.
Saki faki2019.06.3 13:04
Bankster, były doradca Tuska i konsument ośmiorniczek w jednym. Ale fajny taki...
Szlomo Rozencwajgier2019.06.3 13:28
Ba! Panie Saki faki pan premier nasz człowiek jest! Wiadomo że fajny! Najsampierw p. Szydłowa, prosta kobiecina jak prosto ze zbioru buraków, grunt przygotowała, trochę pieniądz rzuciła gojom dzietnym, klimat dobry zrobiła, teraz czas na specjalistę. Nasz premier wykształcony fachura, no i koszer jest, dzieci w żydowskiej szkole, nie jak pani Szydłowa co na księdza dała swoje. Taaak, teraz czas na wypłaty dla nas będzie.
Saki faki2019.06.4 6:56
Będzie, będzie. Bankstera wcisnęliśmy tym naszym durnym wyborcom na premiera, to im teraz naściemniamy, że te wypłaty to dla Polin szansa na rozwój, akt dziejowej sprawiedliwości i że wstajemy z kolan i takie tam. Obligacje na 10 miesięcy już sprzedajemy. A, panie Szlomo, procenciki od wypłat na kontach na Kajmanach będą się zgadzać?
Szlomo Rozencwajgier2019.06.3 12:44
Jest dobrze, winszujemy! Pamiętaj pan panie premier jednak, że my już dogadani. Idźcie sobie drogą jaką tam chcecie, ale kasiorka musi być uregulowana! Pilnuj pan razem z panem Kalksteinem naszych spraw.
anonim2019.06.3 11:48
"idziemy drogą Jana Pawła II" tak szMateuszku, tak... kryjecie pedofilów w sutannach tak jak Wojtyła!
kos2019.06.3 12:51
wszystko ci się z jednym kojarzy... jeśli nie chcesz się błaźnić to milcz gdy mądry człowiek mówi