Premier Morawiecki: PiS buduje przestrzeń wolności dla Polaków - zdjęcie
26.05.18, 14:15Fot. KPRM via Flickr, CC 0

Premier Morawiecki: PiS buduje przestrzeń wolności dla Polaków

Biała Podlaska – miasto symboliczne, ponieważ właśnie tutaj rozpoczynamy nasz program budowy i oddawania „Mieszkań Plus” – powiedział szef rządu podczas uroczystości przekazania kluczy do mieszkań w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" w województwie lubelskim.

Dawniej mówiło się: ciasne, ale własne. Poprzez nasz program mieszkaniowy, mieszkanie nie musi być takie ciasne, ale może być własne. O to nam właśnie chodzi – stwierdził premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że przestrzeń mieszkaniowa, to też trochę przestrzeń wolności i PiS buduje tę przestrzeń wolności dla Polaków.

Szef rządu zaznaczył, że to pierwszy rząd przez ostatnie 25 lat, z krótkim interwałem na lata 2005-2007, który patrzy wyłącznie przez pryzmat potrzeb ludzi. Jak mówił jesteśmy rządem, który jest przekonany o tym, że musimy patrzeć właśnie na los zwykłych ludzi.

Prezes Rady Ministrów wyraził również nadzieję, że jeśli społeczeństwo polskie zaufa obecnemu rządowi, to takie mieszkania jak w Białej Podlaskiej będą budowane w najbliższych pięciu, dziesięciu latach. Przede wszystkim chcemy, żeby Polska była jak najbardziej demokratyczna i wolna, a to znaczy, że te cztery największe wartości, o które chodzi całemu społeczeństwu: rodzina, praca, godna płaca i mieszkanie - to wszystko jak w soczewce ma odzwierciedlenie w programie „Mieszkanie Plus” – przekonywał premier Mateusz Morawiecki.

Program „Mieszkanie Plus” w Białej Podlaskiej

To pierwsze miasto w Polsce, które ruszyło z realizacją rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Pierwszą łopatę pod inwestycję wbito w grudniu 2016 r. Wybudowano 186 mieszkań: 174 dwupokojowych i 12 trzypokojowych oraz 175 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji to 14 mln 870 tys. zł.

dam/premier.gov.pl