Premier Morawiecki o wizycie Macrona: Przełomowa - zdjęcie
03.02.20, 18:00Screenshot Twitter - Kancelaria Premiera

Premier Morawiecki o wizycie Macrona: Przełomowa

6

Bardzo się cieszę z wizyty prezydenta Macrona w Polsce, którą śmiało mogę nazwać przełomową” - powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie wspólnej konferencji z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Jak dodał szef polskiego rządu, w trakcie wizyty udało się „pozytywnie przedyskutować” wiele spraw, które „[…] całą pewnością otwierają nowe rozdziały w historii naszych relacji, naszej współpracy”.

Zwrócił tu szczególnie uwagę na temat negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej. Dodał, że w tej kwestii znajduje wiele wspólnych elementów jeśli chodzi o wspólną politykę rolną. Premier jest przekonany, że będzie to ważny krok „[…] w kierunku wynegocjowania dobrej perspektywy budżetowej na kolejne lata”.

Stwierdził również, że w kwestii m.in. walki z mafiami VAT obaj mają w zasadzie identyczne podejście.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze (6):

gość2020.02.4 8:34
pewnie owocem tej wizyty będą nowe podatki bo rząd zawsze ma mało i zawsze potrzebuje więcej naszych pieniędzy.
Zdzisiek2020.02.4 8:05
To nie są jakieś mafie ,to są bardzo dobrze zorganizowani komuniści z niemieckimi i żydowskimi mediami. Tak do rana w pocie,w brudzie targaliśmy serca swe.Aż zwycięstwa przyszła chwila,pokój Polsce,wrogom śmierć ONR ONR mocno ściśnij swoją pięść,ONR ONR zawsze wczoraj po dziś dzień
Leszek2020.02.4 4:49
Szkalował Polskę przez lata a teraz śmie przyjeżdżać i jeszcze się .. odszczekiwać ". A na kolana i łeb popiołem posypać. Próbuje podchodów i zarobić na handlu skoro Amerykanie mogą. Chce wykorzystać Polskę i Polaków do własnej polityki. A niech się zajmie własnym krajem. My już nie potrzebujemy Fałszywych przyjaciół. A ulotki co zrzucali na Niemcy po wybuch 2 Wojny Światowej przywiózł ?
Aryjczyk2020.02.3 19:39
Po owocach PiS poznacie.
Zosia2020.02.3 18:23
Nie wiem dlaczego, ale ja temu człowiekowi nie wierzę w dobre jego intencje ! Prawdę mówiąc, prędzej uwierzyłabym tej jego babci niż jemu !
Konfederata2020.02.3 18:22
Wierzymy, że ta wizyta stanowi przełom w relacjach polsko-francuskich, szczególnie poprzez podpisanie programu współpracy —powiedział na wspólnej z prezydentem Francji konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda. Podpisanie dokumentu współpracy ma znaczenie przełomowe ........ dla projektu europejskiego czołgu – i na razie nic więcej ! Nasz prezydent powiedzial Macronowi, że Unia będzie musiała nabrać nowego kształtu. Role w Unii będą musiały zostać poukładane na nowo. Zobaczymy ?!!