04.05.19, 15:35Fot. W. Kompała (KPRM) via Flickr, CC 0

Premier Morawiecki: Nigdy nie zgodzimy się na żadne odszkodowania!

Patriotyzm rozumiemy jako szacunek dla wielkiej, polskiej kultury. Ta dbałość o polską kulturę będzie nam przyświecać w kolejnych latach, w kolejnych dekadach. Jestem przekonany, że ten patriotyzm, który jest tak coraz bardziej widoczny, a było przecież w latach III RP różnie z tym, że ten patriotyzm będzie nas niósł na skrzydłach ku przyszłości” - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki.

W trakcie pikniku patriotycznego w Pułtusku szef polskiego rządu podkreślił, że patriotyzm jest ważny dla nie ma 90% Polaków. „To wielka radość” - dodał.

Morawiecki odnosił się również do kuriozalnych zapowiedzi Grzegorza Schetyny na temat wynegocjowania z budżetu UE 100 mld zł więcej od Prawa i Sprawiedliwości:

Nie tylko się pomylił dramatycznie nasz wczorajszy konkurent, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, mówiąc o stu miliardach, nie mając pojęcia o tym, jak wyglądają negocjacje dzisiaj budżetu unijnego na kolejne 7 lat. My jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi tematami, jesteśmy wiodącym państwem, które zrekonstruowało grupę przyjaciół spójności. 15-16 państw będzie dbało, żeby ten budżet był co najmniej tak zasobny jak ten dotychczasowy”.

Mówił też:

Nie chcemy, by Europa stała się skansenem, chcemy, by Europa była silna nowoczesna i silna swoja kulturą, wielką kulturą chrześcijańskiej Europy. I nie chcemy, by Polska była skansenem Europy, by rozpłynęła się wśród różnych ideologii”.

Również i on odnosił się do polityki historycznej i kwestii odszkodowań za to, co stało się w trakcie drugiej wojny światowej. Podkreślił, że to Polacy byli najbardziej doświadczoną z ofiar tej wojny i dlatego:

[…] nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania”.

dam/PAP,300polityka.pl

 

 

Komentarze

Agnieszka2019.05.5 15:19
Ładnie. Żeby jednak nie pozostało na poziomie "kiełbasy wyborczej o smakowitym zapachu", którą się machnie elektoratowi przed nosem, to ja teraz poproszę to napisać np. na wzór propozycji pana Kukiza, zatwierdzić przez p0arlament a potem wysłać jako oficjalne stanowisko polskich władz do Departamentu Stanu USA w odpowiedzi na ich ustawę 447 JUST. A potem np. według projektu pana Michalkiewicza zobowiązać - także zatwierdzoną przez parlament RP ustawą - obecne i każde następne władze Polski, że pod odpowiedzialnością karną nie poczyni nikt z nich nigdy jakichkolwiek kroków do działań zmierzających do realizacji tych roszczeń w jakiejkolwiek formie czyli już jakiekolwiek wchodzenie w rozważania na ten temat będą skutkowały natychmiastowym pozbawieniem stanowiska i kara więzienia jak za grabież zuchwałą.
Mordechaj Gescheftowitz 2019.05.5 14:50
Trzeba jak najszybciej odsunąć PiS od władzy ! POlacy głosujemy na Koalicję Europejską !
Realista2019.05.5 11:34
„jesteśmy wiodącym państwem, które zrekonstruowało grupę przyjaciół spójności” Rozumiem, że Morawiecki ma na myśli przyjaciół, krewnych i znajomych działaczy PIS, którzy spójnie doją kasę. Tutaj muszę więc przyznać rację premierowi, Polska w wydaniu PIS może być wiodącym pod tym względem państwem. PiS jeśli wygra kolejną kadencję zamieni Polskę w skansen. Europie to nie grozi, będzie się dalej rozwijała, a my znajdziemy się na dalekich peryferiach UE, z ktorych będzie coraz bliżej do Rosji. Uczcie się rosyjskiego milosnicy PIS, bo prezes was prowadzi na wschód. Może myśli, że tam jest jakaś cywilizacja;)
NieOddamyNawetGuzikaNoChybaŻeIzraelowi2019.05.4 22:35
Zaczynają się codzienne seanse zapewniania, że nie oddamy ani guzika. Kupili też 4 helikopterki za dżiliard euro, takie w wersji do kompletnej dominacji na Bałtyku, zwalczania czeskich łodzi podwodnych, obezwładniania sieciami lotniskowców atomowych, rozbijania piratów z Karaibów i ratowania przedszkolaków dryfujących na krze. Bez pani, którą zeżarł rekin ludojad na rosyjskim żołdzie. Ogólnie to powtórka z sanacyjnej parodii polskiej polityki przed wybuchem II wojny. Śmiesznie nadęte miernoty u sterów, kościół wszechmogący, media tumaniące naród.
JanP2019.05.4 22:25
Dyzma przesadził. Wystarczy jeden telefon od babci a padnie plackiem. Z Eskimosami jeszcze nikt nie wygrał, pamiętaj o tym.
Mac032019.05.4 19:57
A kto prowadzi tajne,trójstronne negocjacje z USA i Izraelem w randze wiceministra spraw zagranicznych ? A w czyim imieniu padły zapewnienia co do gotowości wypłat haraczu przedsiębiorstwu Holokaust. Nie wie lewica co robi prawica? Wolne żarty.Mydlą nam oczy do wyborów ,a po nich czy wygra PO czy PiS ponad naszymi głowami przehandlują Polskę .
Ja2019.05.4 18:44
Plujecie na PIS,a jak wróci PO, Konfederacja wejdzie,to stanie się CUD i Problem zniknie??
szmaltzownik2019.05.4 18:22
Jak do tej pory Poliamorysta to równiez; JPIII (dziecię suki garnizonowej), szcze na PIS (głównie na siebie), PolishPatriot (encyklopedyczny oksymoron), andrzejhahn (niedopałek), moher (czerwony), Dumny Pedał (goowna prawda, że polski)... A kim naprawde jest Poliamorysta? Blogowa "semenyia" - homofrodyta.
szcze na PiS2019.05.4 18:20
szMateuszek nie pręż się! już każdy widział jak nie cofaliście się o krok i wstaliście z kolan, podPiSując i zmieniając ustawę IPN pod dyktando Mossadu!
michu2019.05.4 18:11
Tak samo jak w 39 nie oddaliśmy ani guzika (przynajmniej ustami naszych przedstawicieli) ;)
Edi2019.05.4 18:07
MAMY NAPRAWDĘ ŚWIETNYCH LUDZI W RZĄDZIE NA CZELE Z MORAWIECKIM, SUPER STRATEGA P. KACZYŃSKIEGO I ZNAKOMITEGO PREZYDENTA DUDĘ - NAPRAWDĘ OPATRZNOŚĆ ZRZĄDZIŁA ŻE DOCZEKAŁEM TAKICH CZASÓW KIEDY JESTEM NAPRAWDĘ DUMNY ŻE JESTEM POLAKIEM I ŻYJĘ W POLSCE, BRAWO PiS !!!
reline2019.05.4 17:25
Jeśli "nigdy nie zgodzimy się na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek" to niech sejm przyjmie ustawę tej treści. W przeciwnym razie to tylko pańskie słowa, panie premierze, dziś takie, a po wyborach może inne. Nie wierzę w takie słowne deklaracje, bo ustawa 447 jest znana od ponad roku i jak dotąd rząd Polski zamilczał ją kompletnie.
Moja Faja.2019.05.4 17:05
Patriota - to obywatel dbając o dobro wlasne, przyczynia się jednocześnie do budowy dobra wspólnego - na miarę swoich możliwości. A odnoszenie się do chrześcijaństwa - to wykluczanie tych - którzy chrześcijanami nie są. Każda ideologiczna organizacja - podmiot - powinien funkcjonować na równych prawach i obowiązkach - z innymi podmiotami - danego państwa.
Maciek Arczyński2019.05.4 17:17
Konsultowałeś swój wpis z muzułmanami? Uwentualnie z p. Cimoszewiczem i p. Thun...
Moja Faja.2019.05.4 18:56
Jesteś w stanie wydukać jakakolwiek myśl -jakiekolwiek stanowisko w sprawie? Gdybyś był - to byś wydukał.
nie tak dawny wykladowca2019.05.4 16:39
Jestem w Kościele, powiedz mi koles co terrorysci palestynscy oplacani przez ayatollah iranskiego maja wspolnego z Polska?
Jestem w Kościele2019.05.4 16:33
Gawno i Fronda zgodnie milczą na temat aktualnej nap.....nki wokół Strefy Gazy. Nawet w takiej kwestii POPiS jest zgodny. Informuje jedynie amerykański TVN.
Ja2019.05.4 18:47
Ruski.
Foster2019.05.4 16:29
Trump zdecyduje i pozamiatane.