Premier Mateusz Morawiecki podsumował pierwsze 100 dni rządu - zdjęcie
29.02.20, 13:00Fot. Flickr

Premier Mateusz Morawiecki podsumował pierwsze 100 dni rządu

15

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki podsumował pierwsze 100 dni rządu i zrealizowane obietnice wyborcze.

Premier przedstawił zrealizowanie przedstawionej przed rokiem „Piątki Jarosława Kaczyńskie”. Odnosząc się do jej poszczególnych założeń: „500 plus” na pierwsze dziecko, przywrócenie wcześniej zredukowanych połączeń autobusowych, 13. emerytury, zwolnienie z podatku osób przed 26. rokiem życia i obniżka podatku PiT z 18 na 17 proc. Jak podkreśla premier Morawiecki, zrealizowanie tych obietnic stało się możliwe dzięki naprawie finansów publicznych. Wcześniej pieniędzy brakowało przez nieprofesjonalne podejście rządów PO do budżetu.

Premier podkreśla, że przez 5 lat Prawu i Sprawiedliwości udało się odnotować wzrost dochodów podatkowych o 130 mld zł. To dzięki temu, że obecny rząd potrafi sprawnie i skutecznie zarządzać publicznymi pieniędzmi.

Mateusz Morawiecki przytoczył również kilka obietnic Platformy, które to PiS zrealizowało, takich jak obniżkę podatków, wyprawkę dla dzieci, elektronizację służby zdrowia.

W swoim wystąpieniu premier odniósł się również do nakładów na służbę zdrowia, podwyżek dla nauczycieli oraz do poprawy programów nauczania szkolnego, którą rząd zajmie się w najbliższym czasie. Również polityka klimatyczna, jak zapewnia szef rządu, będzie ważnym polem działania w najbliższej przyszłości: „Czysta energia, tani prąd, czyste powietrze. W takim kierunku będziemy szli”, powiedział.

-„Tak jak wiarygodność jest fundamentem demokratycznego państwa, tak rzetelna realizacja obietnic jest fundamentem demokracji, zaufania społecznego i nadziei. My tę nadzieję chcemy dalej wzmacniać. Jestem przekonany, że nasze dodatkowe wyniki świadczą o tym, że nawet gdy się potykamy, to prawie wszyscy widzą, iż staramy się działać dla dobra Polski. (…) Nasze wyniki zamykają usta krytyką” – przekonywał premier.

Polska, jak zapewnił, to kraj, który będzie się rozwijał i stawał coraz lepszym miejscem do życia dla wszystkich Polaków:

- „W drugiej kadencji chcemy się koncentrować na budowie silnej, ambitnej, odważnej Polski. Udowodniliśmy, że to co dla wielu było niemożliwe, stało się faktem. Dlatego teraz stawiamy przed sobą ambitne zadania. Bo niesie nas Polska” – zakończył swoje wstąpienie.

Wcześniej, w trakcie konwencji, podsumowano realizację obietnic wyborczych „Piątki na 100 dni”.

Pierwszą w tym czasie przyjętą ustawą było wprowadzenie rozwiązania „Mały ZUS Plus”. Jak mówiła minister rozwoju Jadwiga Emiliewicz, to rozwiązanie dla 300 tys. przedsiębiorców.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił o przedstawionym wczoraj programie „Profilaktyka Plus”.

-„Największym wyzwaniem dla nas, dla rządu, jest dotarcie do pacjentów. Dzięki temu dotrzemy do 11 mln potencjalnych chorych, dzięki czemu będziemy mogli im pomóc. Lepiej inwestować w zdrowie niż leczyć. To bardzo ważne” powiedział szef resortu zdrowia.

O „Dopłacie dla Rolnika” mówił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Mówiono też o wprowadzeniu na stałe 13. emerytury oraz o wypłacanej już od przyszłego roku „czternastce”.

Piąty program to „100 Obwodnic”:

-„Inwestycje na polskich drogach są ważne. 100 Obwodnic to ambitny program. Realizujemy też bardzo ambitny plan Funduszu Dróg Samorządowych. Jeszcze nigdy w historii nie było wydane na taki cel tyle środków” – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczuk.  

 

kak/ tvp.info.pl

Komentarze (15):

Oglada - Psy 3 w imie zasad (2020) 2020.02.29 18:22
Oglądaj Oglądaj - Psy 3  w imię zasad (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.
Pokutnik2020.02.29 17:36
Jest dobrze Zapraszamy na pogrzeb
Piotr Nowak2020.02.29 14:04
W 2019 roku wybraliśmy ponownie centro-prawicową formację polityczną Prawo i Sprawiedliwość ! Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Ich program na najbliższe lata to Polski Model Dobrobytu. Niech rządzą dalej !!!
moderator2020.02.29 14:03
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek, Pisbusters ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
Seth2020.02.29 14:02
To była wspaniała impreza - 100 dni rządzenia M. Morawieckiego i jego rządu ! Coś niesamowitego, ile ten rząd już zrobił dla Polaków, i jakie wspaniałe plany ma na przyszłość !! Ba, jak mówił Premier, to PIS realizuje także kilka obietnic PO z lat 2007-2015, m.in. obniżanie podatków i reforma służby zdrowia. Brawo totalna opozycja ! Brawo nast Premier Mateusz Morawiecki !!!
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.02.29 14:00
Nie martw sie o "śmiercionośne" 5G, te zachodnie, ale nie o ten chiński 5G. Chiński ma wbudowany anty-virus wraz z coronavirus. Nie martw się o CO2 w Polszu, w Smokolandii, tj. w Niemczech jest tego więcej, wiele więcej. Nie martw się o gaz z USA, Norwegii czy Emiratów, to nie oni są wrogami Rz. P. Ważne, że nie jest to syf po-sowiecki. Ale martw o zatrutą żywność która trzymasz za oknem bo lodówka zepsuta, etc., etc., etc.,
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.02.29 13:41
Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.02.29 13:36
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
Leszek 2020.02.29 13:19
SDZ47/2 Cejrowski: przed epidemią ucieknę do Polski! 2020/2/24 www.youtube.com/watch?v=hH-DCi5gMNc
Leszek 2020.02.29 13:18
Bez Synagogi Szatana nie bylo by politykow. Kto desygnował Morawieckiego na premiera? Dziwne powiązania PiS z Chabad Lubawicz https://www.youtube.com/watch?v=kopmvXeo6b8
Leszek 2020.02.29 13:13
Trzeba wprowadzic podatek od podatku.
Jaki2020.02.29 13:13
Bankier, dlaczego nie zwolnicie emerytów z PIT-u?
Piotr Nowak2020.02.29 14:05
Dlaczego ?! żeby się głupcy dziwowali !!!
Leszek 2020.02.29 13:11
SDZ47/3 Cejrowski o nowych podatkach od mięsa i plastiku 2020/2/24 www.youtube.com/watch?v=fQGqmxrXP-8
Leszek 2020.02.29 13:09
Cejrowski o koronawirusie #Covid19 2020/2/17 Studio Dziki Zachód odc. 46 cz. 1 https://www.youtube.com/watch?v=OnRQrtYkLNY