Premier jasno i wprost: Polska miałaby płacić komuś odszkodowania za II w.ś.? NIE POZWOLIMY NA TO!!! - zdjęcie
17.05.19, 20:38Zdj. Adam Guz, KPRM, Flickr, CC0

Premier jasno i wprost: Polska miałaby płacić komuś odszkodowania za II w.ś.? NIE POZWOLIMY NA TO!!!

23

Dziś w Łodzi odbyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. To już prawie koniec kampanii wyborczej. Już za nieco ponad tydzień wybierzemy europosłów. 

Pisaliśmy wcześniej, jakie tematy poruszone zostały podczas konwencji, w której wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Szef polskiego rządu podczas wystąpienia przypomniał również o niemieckich zbrodniach na terenie Łodzi podczas II wojny światowej oraz grabieży mienia, które- jak wskazał Morawiecki, "jest być może cały czas dzisiaj w jakichś niemieckich domach". Jak podkreślił polityk, podczas wojny w Łodzi  „mordowano młode dziewczęta i młodych chłopców”, ekspediowano do obozów koncentracyjnych, „wielu z nich tam wymordowano”.

"To była działalność, która pozbawiła nas mienia, przyszłości, niepodległości, wolności, miliony osób pozbawiła również życia. To nie wymaga komentarza"-powiedział szef rządu, przypominając również o dwustu tysiącach Polaków zamordowanych w getcie łódzkim. 

"Czy śmierć ma jakąś cenę? Czy można w jakikolwiek sposób handlować prawdą historyczną? Nie można. Czy życie ludzkie w jakiś sposób możemy wycenić?"-zastanawiał się polityk. Następnie premier poczynił dość mocną deklarację w sprawie odszkodowań. 

"Dlatego dzisiaj, jeżeli ktoś mówi, że Polska ma komukolwiek wypłacić jakiekolwiek odszkodowania, to mówimy: nie ma naszej zgody na to. Nie ma naszej zgody i nie będzie. Tak długo nie będzie, jak będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość"-podkreślił. Jak dodał Mateusz Morawiecki, gdyby kiedykolwiek doszło do sytuacji, w której "zamieniony zostałby kat i ofiara, to urągałoby to jakimkolwiek zasadom prawa międzynarodowego, ale byłoby to również pośmiertnym zwycięstwem Hitlera”.

"I dlatego nigdy na to nie pozwolimy"- powiedział. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (23):

Polak2019.05.18 9:59
To nie chodzi o żądne odszkodowania za II wojnę, co ten Morawiecki odwala, cała sprawa rozchodzi o tzw. mienie bezspadkowe, a nie żadne odszkodowania wojenne, popis ignorancji naszego premiera, albo robienie z ludzi idiotów #KONFEDERACJA
Konfederata2019.05.18 10:36
Oczywiście! To żonglerka słowami. Gnojki chcą zapłacić!
PiS=UWbis2019.05.18 9:17
Niestety w tej sprawie zaufania do was nie mam...Od lat unikacie mówienia o zbrodniach żydowskich i udziale Żydów w ludobójstwie Polaków i innych narodów Europy w tym Żydów, a pozwoliłoby to rozbić ich narrację o "wiecznych ofiarach" i ich "moralnych" prawach do żerowania na tzw. holocauście i majątku obywateli polskich do mordowania których sami po Niemcach najbardziej się przyczynili...O zbrodniach komunizmu, który Żydzi wymyślili i terrorem wprowadzili nie wspomnę bo za to należy się Żydom osobny proces w Hadze.
Konfederata2019.05.18 9:06
Nie wierzę Morawieckiemu jak psu mojego sąsiada. Przymilny niby, a dziabnie! Tylko Konfederacja.
anonim2019.05.18 7:52
A jeżeli ktoś mówi, że walka z aborcją to powrót do średniowiecza, to mówi, że zasada nie zabijaj człowieka jest passe. Co znaczy nowoczesne jest: zabijanie Ludzi! Bo są trochę inną odmianą zwierząt! Proszę zobaczyć jak często Lucyferianie atakują obrazkami ludzi, którzy się znęcają nad zwierzętami, innymi ludźmi. To wszystko po to, aby nam powiedzieć, że nie jesteśmy nic warci, że jesteśmy podli. Nie mówią tylko jaki był ich udział w tym, aby nas do tego skłonić, zaćmić mózg, oczy, sumienie, rozum wszystko!
anonim2019.05.18 7:43
A hasło bolszewii (zakwas, zaczyn) brzmi Lucyferianie wszystkich krajów łączcie się, nie inaczej!
anonim2019.05.18 7:41
Ostatnio na Pudelku pojawiły się bardzo prawdziwe zdjęcia Rubik, gdyby ktoś miał cień wątpliwości kim ona jest i komu służy.
anonim2019.05.18 7:39
Dobrze by było, aby żaden polityk nie bawił się w zarządzającego gettem, bo swoich wytraci, a siebie i tak nie uratuje.
anonim2019.05.18 7:34
W gettcie żydowskim w zajętej przez niemieckich lucyferian Warszawie, była zabawa. Urządzano zawody, że ten Żyd przeżyje, który pierwszy wdrapie się na słup, wyobrażacie sobie Państwo jak zażarcie ci ludzie walczyli, ku uciesze sługusów diabła. Teraz te sługusy szukają religii światowej, która ułatwi im zaprowadzenie wszędzie swoich porządków, potem będzie jak z każdym gettem,na końcu zabijają tych, którzy pomogli im wydać i zabić wszystkich pozostałych. Dali im również moralne wsparcie!
anonim2019.05.18 6:21
Wspierana ta polityka przez reklamy "na bogato", aby pobudzać szczury do wyścigu, ilość miejsc limitowana, tak że nawet oddanie duszy niewiele tu zmieni, ale rozochocić naiwnych można! Jesteś wart, warta Wersalu! Problem w tym, że jest tylko jeden!
anonim2019.05.18 6:17
Warto zwrócić uwagę, że to środowiska horrendalnie bogate, tak że pieniędzy nie potrzebują. Chodzi o władzę, system zależności, skazanie nas na pracę za kromkę chleba, i wprost niewiarygodną promocję finansową swoich służalców. Abyśmy się o tę możliwość zostania wybranym służalcem zabijali!
anonim2019.05.18 5:58
To się nazywa okradanie nas z pracy i dobytku przez amerykańskie środowiska prawnicze, posługujące się siła amerykańskiego państwa. Okradanie pod pretekstem!
guzik2019.05.17 23:39
Ludzie zwracający się o haracz nie nazywają tego odszkodowaniami. Jeśli pan premier używa takiej nazwy nie jest to przypadkowe. Trzeba patrzeć PIS na ręce w tej sprawie, albo obudzimy się o obrabowanym państwie. Wszystkie tajne negocjacje w sprawie jakichkolwiek roszczeń bez spadkowych należy uznać za zdradę dyplomatyczną. W tej sprawie nie wierzę im za grosz.
Gnostyk2019.05.17 23:18
Skoro Amerykanie wymusili na Polsce stosowanie swojego prawa FACTA, to tym bardziej mogą wymusić żeby polski parlament przyjął ustawę, która pozwala na zapłatę za mienie bezspadkowe.
fran2019.05.17 23:18
Czy Sekielscy moze oplacani przez lobby zydowskie. Tak sie to jakos dziwnie nalozylo z odrzuceniem przez rzad haraczu dla Zydow...
pater2019.05.17 22:29
Panie Premier! Nie chodzi o wypłatę odszkodowań ale ROSZCZEŃ mienia bezspadkowego!
KONFEDERACJA Lista nr.12019.05.17 22:02
Konfederacja idzie jak burza PO zwycięstwo ! Według najnowszego sondażu ma już prawie 3 procent POparcia wśród wyborców !
Mirek2019.05.17 21:53
Żydzi podczas II wojny dali się zamknąć w gettach jak stado baranów . Każdy normalny naród czy grupa kulturowa nie dałaby się zapędzić do ogrodzenia .....a Żydzi poszli tam dobrowolnie . A przecież mogli przyłączyć się do Armii Krajowej i stawić Niemcom opór . Ale Żydzi żadnego oporu stawiać nie chcieli . Oni uważali że w gettach doczekają szczęśliwie końca wojny . I to był ich błąd . Nie byłoby Holokaustu gdyby Żydzi razem z AK podjęli walkę .
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.17 21:49
Najnowszy sondaż nie daje żadnych szans partii kumającej się z czarną mafią. Polacy odwracają się od propedofilskiego PiS, które notuje -10% spadek! http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24794168,najnowszy-sondaz-do-parlamentu-europejskiego-ke-wyprzedza-pis.html#s=BoxOpMT Polacy zaczęli otwierać oczy!
Niech bedzie pochylony2019.05.17 21:48
Mateusz wajchę przełóż. Porozmawiajmy o nadużyciach seksualnych w kościele katolickim.
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.17 21:43
Dziękujemy za te odważne słowa, za troskę o nasze sprawy!!!
Jarku 2019.05.17 21:36
Niestety - WY POZWOLICIE, MY ZAPŁACIMY .......
KONFEDERACJA2019.05.17 21:34
Trzeba jak najszybciej odsunąć PiS od władzy i rozpocząć wypłacanie odszkodowań Żydom !