Premier jasno i wprost: Domagamy się ekstradycji komunistycznego zbrodniarza, Stefana Michnika - zdjęcie
01.03.19, 20:13Zdj. Twitter/Kancelaria Premiera (edytowane)

Premier jasno i wprost: Domagamy się ekstradycji komunistycznego zbrodniarza, Stefana Michnika

5

Premier Mateusz Morawiecki wziął dziś udział w uroczystym Apelu Pamięci z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wieczorne uroczystości odbyły się przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

"Bóg, Honor, Ojczyzna to hasło, które Was prowadziło. Bóg wam dał siłę, Honor kazał Wam walczyć, a Ojczyzna jest Wam teraz wdzięczna. (...) Wolna, niepodległa, silna Polska jest właśnie dzięki Żołnierzom Wyklętym. To Wy doprowadziliście nas do wolności"-podkreślił w swoim wystąpieniu szef polskiego rządu. 

"Żołnierze Wyklęci walczyli o wolność w tamtych latach, my będziemy walczyć o sprawiedliwość i prawdę"-zapewniał Mateusz Morawiecki. 

Premier odniósł się również do sprawy ekstradycji Stefana Michnika. Jasno podkreślił konieczność wydania Polsce stalinowskiego sędziego, czego odmawia szwedzki sąd. 

"Domagamy się ekstradycji Stefana Michnika, jednego ze zbrodniarzy komunistycznych"-zaznaczył Morawiecki. 

Szwedzki sąd nie zgodził się na ekstradycję Stefana Michnika do Polski, tłumacząc to przedawnieniem zarzucanych mu zbrodni.W ocenie ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobry, który skomentował sprawę w TVP Info, zbrodnie takie, jak te popełnione przez Stefana Michnika nigdy nie powinny się przedawniać. Jak wskazał Ziobro, mamy tu przecież do czynienia ze zbrodniami przeciwko ludzkości, zabójstwami sądowymi. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (5):

v2019.03.2 11:51
zyd morawiecki moze sobie pomarzyć, aby wydano zyda mordercę wyslac kogos i zalatwic sprawe
anonim2019.03.2 11:12
Morawiecki wie, że Szwecja nie wyda, ale zawsze miło pogadać.
EkstradycjaToJestJakNamOddadząFurę2019.03.1 23:29
Gdy Netnjahu jutro dowie się, że marionetka żoliborskiego konusa bywała na apelach i wygłaszała jakieś orędzia o ekstradycjach, nie będzie zadowolony. Zawezwie do Tel Awiwu pilnie i każe odpracować te zmitrężone godziny przy wyrobie macy.
Grizzly2019.03.1 22:13
Przywieźć bandytę w worku!
anonim2019.03.1 21:57
Marsz narodowców we Wrocławiu rozwiązany przez Policję.