Premier Izraela poprze kłamstwa Putina? - zdjęcie
20.01.20, 14:11(fot. kremlin ru CC 4.0)

Premier Izraela poprze kłamstwa Putina?

29

Zdaniem izraelskich dziennikarzy premier Benjamin Netanjahu może poprzeć rosyjską narrację w sprawie powodów wybuchu II wojny światowej. Według nich, jest to cena jaką Izrael zapłaci za rozwiązanie kryzysu w stosunkach Moskwy z Jerozolimą.

Prezydent Rosji przybędzie do Izraela w czwartek. W  Jerozolimie  odsłoni pomnik ofiar oblężenia Leningradu, a także wygłosi przemówienie w instytucie Yad Vashem, gdzie odbędzie się zorganizowana przez Rosjan ceremonia z okazji rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz.

 

Jak wynika z informacji przekazanych przez izraelskie media, Putin i Netanjahu w ostatnich dniach rozmawiali telefonicznie o tym, jak przebiegać ma wizyta prezydenta Rosji. Putin miał zażądać, by Netanjahu poprał taką rosyjską narrację powodów wybuchu II wojny światowej - twierdzi m.in.  Kanał 12 izraelskiej telewizji 

Zdaniem izraelskich dziennikarzy, "podczas wizyty Putina Netanjahu da mu coś, co dla Rosji jest bardzo ważne, a dla Izraela niespecjalnie".

Izraelskie media zauważają, że Rosjanie mogą w zamian uwolnić 26-letnią Izraelkę Naamę Issachar, która została niedawno skazana za próbę przemytu narkotyków. 26-latka została skazana na karę siedmiu i pół roku więzienia w obozie pracy.

 

 

gb/onet.pl

Komentarze (29):

stan...2020.01.21 7:44
Też mi odkrycie. Tylko naiwny Duda z Jarkiem K. mogli się nabrać na tzw przyjaźń polsko - izraelską. Jeszcze w tym roku po wyborach prezydenckich dostaniemy fakturę za naiwność popartą żądaniem zapłaty przez USA. (447)
anonim2020.01.20 19:38
Wyjść jak pan Duda na żydowskich przyjaciołach „Rzecz w tym, czy wyciągniemy wnioski, a bardziej, czy pan Duda, pan Mateusz, pan Jarek i cała reszta, może nawet panowie Gliński z Gowinem (co już zakrawałoby na jakiś cud) wyciągną wnioski. Takie na przykład, że żydzi nie są i nie byli żadnymi naszymi przyjaciółmi, a już na pewno nie są braćmi. I że nie będą i nie zamierzają być naszymi przyjaciółmi. A wręcz przeciwnie – byli są i będą nastawieni wrogo.” att.neon24.pl/post/152474,wyjsc-jak-pan-duda-na-zydowskich-przyjaciolach
KOSTEK2020.01.20 17:43
A niby dlaczego premier Izraela miałby nie poprzeć prezydenta Rosji? Opinia obu panów na temat Polski i jej roli w II wojnie światowej jest taka sama, a można nawet powiedzieć, że pan Natanjahu jest dla Polski jeszcze mniej łaskawy niż pan Putin, gdyż dodatkowo domaga się od Polski bardzo grubej kasy. Różnica między nimi jest tylko taka, że Putin, niezależnie co mówi czy robi, jest uznawany w Polsce za największego wroga, a Netanjahu, który mówi i robi wobec Polski dokładnie to samo, uznawany jest za wielkiego sojusznika i przyjaciela naszego kraju. Od prezydenta Putina możemy się tylko uczyć jak się robi politykę, od premiera Netanjahu również. Bo czy nie jest to dziwne, że Rosja jest w konflikcie tylko z USA i Polską? Pozostałe kraje NATO i inne państwa świata w wiekszości mają z Rosją dobre relacjie polityczne i handlowe, choć przecież prawie wszyscy potepiają Rosję za jej imperialne zapędy, a od lat obowiązują antyrosyjskie sankcje gospodarcze. Rosja ma wsparcie wielu krajów Unii Europejskiej, ma dobre stosunki z Izraelem, choć przecież wspiera politycznie i militarnie Iran oraz Syrię - dwóch największych wrogów Izraela, Nawet Ukraina, która jest w stanie wojny z Rosją, kiedy trrzeba, potrafi się z Rosją dogadać. Dlaczego Polska nie bierze przykładu z Wegier czy Słowacji? Oba te kraje są, podobnie jak Polska, sojusznikami Ameryki, ale podczas wojny wspierały Hitlera, a mimo to nie są dziś wytykane przez Putina jako sprawcy Holokaustu. Dlaczego Polska zawsze pozwala się wystawiać na pierwszą linię frontu i przyjmuje najcięższe ataki przeciwnika, a co najgorsze, nic z tego później nie ma? Hołdowanie zasadzie tryumf albo zgon, prawie zawsze kończyło się dla Polski zgonem.
Wies2020.01.20 17:09
KGB organizuje "konferencję" o "historii" i tyle , nic nowego. Przecież ONI to robią od początku swojego istnienia, mają to wpisane w " cele statutowe". Trzeba się dobrze przygotować na obchody w Polsce i powiedzieć światu jak było naprawdę.
Reytan2020.01.20 16:26
Konferencje nie organizuje Rosja tylko Izrael. Izrael przesuwa sie w kierunku Rosji i Chin. W zeszlym rojku Izrael wydzierzawil port w Hajfie Chinczykom,wymierzajac Amerykanom potezny cios geopolityczny oslabiajac ich wplywy na Bliskim Wschodzie oraz we Wschodniej czesci Morza Srodziemnego. Zreczna polityka Satanyachu zmienia geopolityke,bo Izrael widzi ,ze Stany slabna. Izrael na to uzyskuje aprobate calego swiata ,a nawet Stanow,co jest prawdziwa ekwilibrystyka. Zeby naoliwic nowy uklad polityczny,Satanyachu oferuje na tacy Rosji i Niemcom na tacy niepodleglosc Polski W ten sosob ta Konferencja bedzie takze Konferencja Traktatowa Rozbiorow Polski,ratyfikowana przez caly swiat wlacznie ze Stanami. .Nawet ,gdyby PIS nie robil zadnych bledow,to i tak by nic nie poradzil. Tak samo,jak zaden polski rzad by nic nie poradzil na napad niemiecko-rosyjski w 1939 roku. Ciemne chmury nad Polska...
Elektor2020.01.20 16:41
Nie zgodzę się z szanownym panem. Uważam, że w 1939 r. była spokojnie szansa. Razem z Niemcami uderzyć na Sowiety.
Michał Jan2020.01.20 16:10
Może by się tak odwdzięczyć p. Netanjachu listą oficerów polskich pochodzenia żydowskiego zamordowanych w Katyniu? Wykupić kolumnę w Haaretz, czy czymś takim. Bardzo by mu to w wyborach pomogło.
Reytan2020.01.20 16:31
Satanyachu preferuje llste zydowskich oficerow politycznych w Dywizji Kosciuszkowskiewj i w Ludowym Wojsku Polskim,a Armie Radziecka nazywa razem z Szewachem Weissem Wojskiem Zydowskim !!! Wedlug badan niemieckich ponad 95% oficerow politycznych w Armii Czerwonej to byli Zydzi !!! Czyli ,ze oni naprawde kontrolowali ta armie i cale panstwo radzieckie !!!
Jan Radziszewski2020.01.20 16:05
No cóż jak nie dokonano pełnej Intronizacji "Słowa Wcielonego" Jezusa Chrystusa !!!!!! to żydzi się panoszą nawet w redakcji Fronda ponieważ zniknął mój wpis dot planowanego przez Izraelski Knest ogłoszenia, że Polska jest Izraelem Jako Tzw POLIN a le nie stało się to wskutek modlitwy naszego proroka na której Pan odpowiedział zabierając z tego świata żonę Przewodniczącego Knesetu wskutek tenże musiał udać się na pogrzeb do Izraela dlatego zarówno PUTIN jak i Natanjahu - mogą także być z tego świata zabrani-
Zygfryd2020.01.20 15:58
Żyd to żyd nigdy nikomu nie pomógł i nie pomoże .
Jan Radziszewski2020.01.20 15:53
Nie należy liczyć za bardzo na NATO i Amerykę bo na pewno nam nie pomoże w konflikcje z Rosją . tj nie należy się spodziewać żadnych kroków odwetowych p tym jak Rosja zrzuci Bombę Jądrową na Warszawę Boża kara Na wzór kary na Sodomę z powodu grzechów Sodomskich i Satanizmu w niej praktykowanego także wśród Pasterzy KK "
Alekx72020.01.20 15:43
Jeżeli Netanjahu wypowie jakieś kłamstwa historyczne, szkalujące Polskę to władze RP powinny wydalić ambasadora Izraela z Polski! Dodatkowo Polska powinna opublikować w zachodniej i amerykańskiej prasie listy współpracowników UB narodowści żydowskiej i wielu katów UB także narodowości żydowskiej, którzy skazywali Polaków w fingowanych procesach sądowch i żydów którzy współpracowali ze stalinowskim reżimem.
Cool2020.01.20 15:16
Żydzi w 1939 agresorów też witali kwiatami!
Reytan2020.01.20 16:06
Polacy nie wiedza,ze Zydzi Niemcow tez witali kwiatami i cieszyli sie,ze Polska umarla.
Marian2020.01.20 16:20
Moze tacy jak Ty.
Marian2020.01.20 16:22
Przepraszam cos pomylilem.
Cool2020.01.20 17:14
Jeszcze trwały walki a Żydzi pertraktowali już z Niemcami utworzenie państwa żydowskiego w okupowanej Polsce.
Moshe Cvel2020.01.20 15:10
W TYCH KRĘGACH SYJONISTYCZNO-KGB-owskich nic nie jest przypqadkowe. DOSZŁO DO ZAWARCIA WAŻNEJ UMOWY . ISRAEL ZA POŚREDNICTWEM MOSHE KANTORA Z BYŁEJ KGB I YAD VASHEM INSTYTUCJI BĘDĄCEJ TUBA PROPAGANDOWĄ SYJONISTYCZNEJ WIZJI ŚWIATA I HISTORII ZROBIĄ Z ROSJĄ PRZEDSTAWIENIE W KTÓRYCH BĘDZIE TO CO NASTĘPUJE: 1.POLSKA BYŁA PRZYCZYNA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I DOPROWADZIŁA DO ZAGŁADY ŻYDÓW POPRZEZ SWOJE PODEJŚCIE DO WSPÓŁOBYWATELI 2.POLSKA AKTYWNIE WSPÓŁDZIAŁAŁA Z HITLEROWSKIMI WOJSKAMI W ZABIJANIU ŻYDÓW I UKRAIŃCÓW TO POWIE PUTIN. CEL JEST DLA ISRAELA JEDEN PODBUDOWA PROPGANDOWA YAD VASHEM I PODSTAWA DO DALSZYCH ROSZCZEŃ O ODSZKODOWANIA BO POLSKA USTAWĄ O IPN ODBIŁA TE SYJONISTYCZNE ZAKUSY. ROSJA OSIĄGNIE ZAŚ CEL TAKI ,ŻE Z AGRESORA STANIE SIĘ OFIARĄ , KTÓRA NIKOGO NIE OKRADŁA NIE ZABIŁA I ZAWSZE WSPIERAŁA ŻYDÓW BO TO POPRA SYJONIŚCI . TO NIE JEST NIC NOWEGO BO 80% NKWD I POLITYCZNYCH OFICERÓW TO BYLI ŻYDZI W ARMII CZERWONEJ. PODOBNIE W POLSKIM UB I WOJSKU NA STANOWISKACH POLITYCZNYCH TO SYJONIŚCIE CHCIELI ZA POMOCĄ REWOLUCJI SOVIETZKIEJ ZREALIZOWAĆ SYJONISTYCZNE PRAGNIENIE PANOWANIA NAD ŚWIATEM. TERAZ KIEDY ROSJA JEST SŁABA I CHCE UNIKNĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA WOJNY I KOMUNIZM I OBOZY ZAGŁADY DOGADAŁA SIE Z SYJONISTAMI KTÓRZY CHCĄ JAK ZWYKLE CUDZE PIENIĄDZY W TYM WYPADKU POLSKICH OBYWATELI. SYJONIŚCI TERAZ SWÓJ CEL OPANOWANIA GLOBALNEJ WŁADZY MAJĄ DOBREGO SŁUŻĄCEGO W POSTACI ARMII USA I SENATU USA W KTÓRYM LOBBY SYJONISTYCZNE TO 80 SENATORÓW NA 100!!! POLSKĘ RATUJE TYLKO ZMASOWANA AKCJA INFORMACYJNA HISTORYCZNA I PRAWNA BO W USA SYJONIŚCI DOMINUJĄ W HISTORII I TAM JEST ICH PUNKT WIDZENIA DLATEGO TAKI KIEPSKI HISTORYK JAK GROS DOSTAŁ ETAT W PRINCETON BO PISZE KSIĄŻKI PRAWIE BEZ DOWODÓW A JUŻ BEZ DOWODÓW NIEMIECKICH.
JAN 2020.01.20 22:56
CALA PRAWDA !!!
Marian2020.01.20 14:55
Wielki wrzask byl na Frondzie jak to USA beda juz jesienia ub.naciskac na Polske by placila zydom haracz (447).Ale nic o tym nie slychac ,zadnych naciskow nie ma.Pewnie zobaczyli ze zostali przez zydow wpuszczeni w maliny i milcza.Chyba dlatego Izrael znalazl innego sojusznika by wywierac na Polske naciski ale to juz nie to samo co USA.Napewno beda nas pod-sry-wac i ruskie i zydzi ale zadnego placenia nie bedzie,to juz widac.Tacy jak oni najbardziej boja sie prawdy i tym trzeba z nimi walczyc.
Reytan2020.01.20 16:01
Jestes debilewm,czas na raport 447 mija dopiero w marcu. Niestety wszyscy to zobaczymy. Jestes prawdziwym kretynem,skoro sadzisz,ze w Stanach uchwaly Kongresu nic nie znacza .. Jestes pewnie po prostu prowokatorem... A prawdy NIKT na swiecie sie nie boi,tylko pijaru zwlaszcza popartego duzym budzetem !!! Bo bez budzetu NIKT na swiecie nie dowie sie nigdy zadnej prawdy. Polska nic nie wydaje na propagande,a wiec Prawdy o Polsce nie zna nikt, i Polska jest najbardziej pogardzanym i znienawidzonym niestety krajem na calym swiecie.
Marian2020.01.20 16:19
Sluchaj madralo wielki, termin byl wyznaczony do konca pazdziernika kiedy to Pompeo mial przedstawc raport i co ,i nico wiec nie pierd...
Brawo PiS!2020.01.20 14:20
Stawiam na to że poprze. Polska przyparta do muru to dobry biznes dla kilku krajów. Ruscy coś z tego musza mieć, inaczej by tak nie kłamali. W zamian za poparcie coś dostaną, a żydy wiadomo chcą kasy z tzw. 447. Szkopom też to na rękę, bo przeszkadzamy przy budowie NS2, budowa kołchozu tez napotyka na problemy, więc grillowanie Polski jest na rękę wszystkim ważniejszym graczom. USA też będzie pasować, bo rety larum grają Polska zagrożona od Ruskich znowu trzeba więcej baz i zapłacić za nie. Kto się upomni za nas? Prezydent Czech? Nasi mają go w d. bo on krytycznie ocenia banderyzm na Ukrainie a Rosji nie podgryza. Orban? Tez robi interesy z ruskimi. Sami zostaniemy i tyle. Brawo PiS!
Grzegorz z Domaradza2020.01.20 14:53
Masz niestety dużo racji tym razem kolego. Ale teraz PIS nie miał że dużego pola manewru. Uważam nawet że w długiej perspektywie wyjdzie to nam na plus, bo po chwilowej burzy Natanjahu pogrzebie jakiekolwiek szanse żeby Żydzi coś u nas uzyskali z ustawy 447, po prostu nasze społeczeństwo żadnej władzy na to nie pozwoli. A Ameryce niestety na razie musimy płacić za ochronę bo za miedzą czai się kompletny świr który nas organicznie nienawidzi, ale za 10 do 20 lat pogadamy inaczej. Potrzebujemy tylko F 35 i wymianę czołgów na nowy model.Putin o tym wie dlatego tak gryzie, poza tym urywa mu się dojna krowa która płaciła za gaz najwięcej w Europie.
Zenon2020.01.20 15:08
tylko, że potrzebowalibyśmy nie dziesiątki nie setki a tysiące czołgów, bombowców, myśliwców , żeby Rosja mimo swojej wielkiej siły militarnej też czuła jakiś respekt przed Polską. Ale na takie ilości nas nie stać. Poza tym Rosja wyposażona w broń jądrową każdego może zastraszyć nie mającą takiej broni dlatego też w Polsce musiałyby też być zainstalowane wyrzutnie rakiet z głowicami jądrowymi. Ale i tak samodzielnie nigdy z tak wielką obszarowo i ludnościowo Rosją raczej nigdy nie będziemy mieli szans w ewentualnym starciu. Dlatego też najlepiej jak jesteśmy w NATO ale w tym NATO powinniśmy mieć siłę militarną na poziomie Turcji, GB czy Francji. Ale skąd na to mieć kasę ? No chyba , że dobrowolne opodatkowanie się obywateli na zbrojenia. A co do Izraela to raczej na pewno poprze Rosję a nie Polskę w temacie prawdy historycznej o II wojnie światowej. A to dlatego - gdzieś to zasłyszałem - Rosja jest potrzebna Izraelowi do zrobienia do utrzymania porządku na Bliskim Wschodzie - w Syrii i Iraku i Iranie. A więc cała ta otoczka wokół negatywnych wypowiedzi Putina na temat roli Polski w II wojnie światowej to INTERES polityczny dla kilku państw.
Jan Radziszewski2020.01.20 15:45
żydowski Knest przed kilku laty miał w Polsce ogłaszać że Polska to Polin żydowski a tu modlitwa jednego z proroków spowodowała że Pan odwołał zz tego świata żonę przewodniczącego tego i żydowska machinacja spaliła na panewce tzn nie powiodła się O bezpieczeństwie POLSKI decyduje Bóg a co do USA tj Amerykańcy na pewno nie rzucą bomby odwetowej po tam jak na Warszawę Rosjanie rzucą Bombę jądrową - kara za grzechy sodomskie i kult satanistyczny w Stolicy .
Grzegorz z Domaradza2020.01.20 20:30
Kolego niech nie upada a tobie duch. To co wymieniasz w sprawach wojskowych to mity. Po pierwsze Rosja nie użyje wobec nas broni atomowej bo rozpętała by Armagedon a poza tym jesteśmy sąsiadem Niemiec a ewentualna chmura radioaktywna skaziłaby ukochanych przez Rosjan Niemców. Po drugie myśmy z Rosjanami wielokrotnie wygrywali potrzebujemy tylko sprzętu przede wszystkim samolotów szturmowych i czołgów. A propos mięsień czy wiesz że teraz mamy tyle sprawnych czołgów co Francja i Niemcy razem. Po trzecie choćby nas napadli to czy myślisz że dadzą radę okupować całą Polskę. Otóż nie dadzą rady ale tu poczytaj teoretyków wojskowości polecam proc. Szeremietiewa. Rosja już nas uciskała 123 lata i zdają sobie sprawy że Polska jest jak Afganistan i że niemożna jej podbić.
Cool2020.01.20 15:44
Obawiam się, że społeczeństwo nie będzie miało nic do gadania! ... tak jak Duda w Izraelu.
Reytan2020.01.20 15:54
Jestes jednak idiota. Nawet najlepszy polski rzad nie mogly zniszczyc izraelsko-rosyjskich wspolnych interesow.