Jak donosi Le Parisien, 78-latek strzelił sobie w głowę, stojąc przed głównym ołtarzem, stało się to około godziny 16, dzisiaj, 21 maja 2013. Zaraz potem przebywający w katedrze zostali ewakuowani.

Urodzony 16 kwietnia 1935 w Paryżu, Venner wpływał na wiele spraw francuskiej prawicy. Ostatnio zwłaszcza był zagorzałym przeciwnikiem „tzw. małżeństw” homoseksualnych, które w tym miesiącu stały się legalne we Francji. Ten fakt jest podkreślany jest przez komentatorów jako domniemany motyw samobójstwa, ale naprawdę nic konkretnego jeszcze nie wiadomo, przy jego ciele znaleziono list w zaklejonej kopercie.

O poglądach Vennera można się dowiedzieć z jego bloga http://www.dominiquevenner.fr/, ostatnia opublikowana tam notka nosi tytuł "demonstracja z 26 maja i Heidegger." Dominique Venner był autorem wielu publikacji, z zakresu historii, zwłaszcza Europy i Rosji, teorii europeistyki i historii ruchu oporu. Bardzo długą listę jego dzieł, opublikowano na Wikipedii. http://fr.wikipedia.org/wiki/Dominique_Venner

MP/LeParisien