Prawdziwa Apokalipsa już trwa! - zdjęcie
03.02.16, 20:26

Prawdziwa Apokalipsa już trwa!

6

Przerażający raport organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie ukazuje obraz rzesz prześladowanych chrześcijan na całym świecie – głównie na Bliskim Wschodzi i Azji. Chrześcijanie są prześladowani w kilkudziesięciu krajach świata, z czego szczególnie w 22 państwach, natomiast aż 10 z nich uznawanych jest za skrajne niebezpieczne dla wyznawców Chrystusa.

Męczennicy za wiarę

Co znamienne – chrześcijanie są celami ataków ze stron przedstawicieli innych religii – głównie muzułmanów, wyznawców hindu, buddystów, a także żydów. Tam, gdzie ubywa chrześcijan, nie ma pokoju, bo właśnie chrześcijanie byli na tych ziemiach gwarantami pokojowego współżycia między wyznawcami różnych religii – uważają autorzy raportu.

10 ekstremalnie niebezpiecznych państwa dla chrześcijan to: Indie, Pakistan, Irak, Chiny, Syria, Korea Północna, Libia, Nigeria, Sudan, Egipt. Bardzo wrogo nastawieni są do wyznawców Jezusa pozostają mieszkańcy Kenii, Izraela czy Indonezji. Największym zagrożeniem są muzułmańscy terroryści z Państwa Islamskiego i innych tego typu organizacji, działających na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Chrześcijanie opuszczają regiony, gdzie byli obecni od zarania. Dotyczy to szczególnie pierwotnych społeczności chrześcijańskich w Syrii czy Iraku. Na niektórych terenach np. w Mosulu, świętej Eucharystii nie odprawiano tam po raz pierwszy od 1800 lat. Z kolei Boko Haram – islamska bojówka z Nigerii doprowadziła do exodusu 100 tys. chrześcijan, niszcząc 350 lokalnych kościołów.

Do więzienia za Facebooka

W Iraku populacja chrześcijan zmniejszyła się z 700 tys. w 2006 do 275 tys. obecnie. Jeśli migracja będzie się posuwać w takim tempie, chrześcijaństwo na tamtych ziemiach zniknie w ciągu pięciu lat.

Ale ekstremizm to nie tylko radykalni muzułmanie. To także buddyści, w zachodnich kręgach kulturowych uznawanych za ludzi pokojowych i oświeconych. Buddyści atakują kościoły przeważnie w Birmie i na Sri Lance.

Fatalna sytuacja występuje w Erytrei, gdzie w więzieniach siedzi ponad 3 tys. więźniów sumienia oraz w Chinach, gdzie Kościół Rzymski, faktycznie – podziemny, jest regularnie prześladowany przez władze.

W niektórych krajach, aby wylądować w więzieniu wystarczy niewinny „like” na Facebooku. Przekonał się o tym Kerelos Shouky Attallah, mieszkający w Egipcie, niedaleko Luksoru.

Polubił on stronę dla konwertytów, którzy przeszli z islamu na chrześcijaństwo. Informacja dotarła do lokalnej społeczności muzułmanów, którzy postanowili wziąć na nim odwet. Na młodego Egipcjanina doniesiono na policję. Został aresztowany i oskarżony o bluźnierstwo. Jako Kopt został skazany na 6 lat więzienia i 840 dolarów grzywny.

Pełna wersja raportu w języku angielskim znajduje się na irlandzkiej stronie organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie http://www.acnireland.org/books/PandF_2013-2015/PandF_2013-2015.html

Tomasz Teluk

<<< DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO O OBJAWIENIACH FATIMSKICH! >>>


Komentarze (6):

anonim2016.02.2 20:03
Musimy na każdym kroku blokować rozwój islamu w Europie. Delegalizacja Islamu powinna być obowiązkowa.
anonim2016.02.2 20:58
jak myślicie po co lewactwo sprowadziło islamistów do Europy? by pozbyć się chrześcijan!
anonim2016.02.2 23:18
Dzisiaj w Polsce spłonął piękny, zabytkowy kościół! Przypadek???...
anonim2016.02.2 23:42
taaak... trzeba jeszcze więcej "dni islamu" i "dni judaizmu" w Kościele Rzymskokatolickim i jeszcze więcej łzawych filmików wpierających, że nie ma różnic między chrześcijaństwem, islamem, judaizmem i buddyzmem... i jeszcze więcej wspólnych modlitw z imamami, muftimi, rabinami i mnichami buddyjskimi... to na pewno sprawi, że oni wszyscy przestaną pogardzać chrześcijanami, przestaną modlić się - jak ostatnio imam w Watykanie - o pokonanie "niewiernych" i przestaną uważać - jak żydzi - goi za "równych zwierzętom, żyjących tylko po to, by służyć żydom"...
anonim2016.02.3 9:38
@Singing Sunflower Żal mi cię.
anonim2016.02.3 13:07
Dlaczego redakcja blokuje możliwość komentowania proneońskiej propagandy zawartej w poniższym linku: http://www.fronda.pl/a/litza-w-neokatechumenacie-nauczylem-sie-czym-jest-chrzescijanstwo,30571.html Gdzieś wyparowało 94 komentarzy i nie można umieszczać kolejnych... Czyżby jakiemuś "rzetelnemu publicyście" zależało na jedynie słusznej linii jaką sam wyznacza w redakcji...?