Pratasiewicz wspomniał o nim w wywiadzie. Białoruski politolog musiał uciec w kraju - zdjęcie
06.06.21, 10:46Fot. screenshot - YouTube ( Sputnik Polska)

Pratasiewicz wspomniał o nim w wywiadzie. Białoruski politolog musiał uciec w kraju

12

W opublikowanym w ub. tygodniu przez białoruską telewizję zatrzymany opozycjonista Raman Pratasiewicz stwierdził, że Arciom Szrajbman doradzał w „sztabie koordynacyjnym rewolucji”. Po publikacji wywiadu białoruski politolog poinformował na swoim kanale na Telegramie, że musiał w pośpiechu uciec na Ukrainę.

Białoruska telewizja państwowa ONT wyemitowała wywiad z aresztowanym opozycjonistą Ramanem Pratasiewiczem. W wywiadzie tym bloger stwierdził, że politolog Arciom Szrajbman był jednym z ekspertów doradzających białoruskiej opozycji w planach dokonania przewrotu w państwie.

W obawie przed represjami po emisji wywiadu Szrajbman wyjechał na Ukrainę.

- „Jak na ironię w środę rano twierdziłem, że nie czuję zagrożenia. Wieczorem w pośpiechu pakowałem walizki”

- napisał na swoim kanale na Telegramie.

Szrajbman przyznał, że był członkiem czatu, w którym udział brali przedstawiciele opozycji. Zaznaczył jednak, że w rozmowach uczestniczył wyłącznie jako obserwator. Zapewnia też, że nie ma pretensji do Pratasiewicza.

- „Nie wiemy, jaką piwnicę w ŁRL [samozwańczej Ługańskiej Republice Ludowej w Donbasie na Ukrainie - przyp. red.] i jaki los dla jego dziewczyny mu przedstawiono w przypadku odmowy udzielenia tego wywiadu. Zakładników się nie osądza”

- podkreśla.

kak/biełsat.eu, wp.pl

Komentarze (12):

Polexit2021.06.22 17:22
Zwyczajnego gnojka nasi najwyżsi urzędnicy państwowi okrzyknęli światowym rewolucjonistą! Ale wstyd! Trzeba rozmawiać z Aleksandrem, bo póki co on jest szefem państwa, na którym powinno nam zależeć. Białoruś wymknie się nam z rąk, jak nic! Sprawy zagraniczne w MSZ leżą na łopatkach, mimo, że rządzą nim "mądrzy" zydzi!!!
Ten Arciom Szrajbman2021.06.7 7:27
to żyd. A oni mają inne cele.
kerr2021.06.7 3:38
Nygus, "opozycjonista" śpiewał jak skowronek :)
Q2021.06.6 19:34
Łukaszenko! może nie jest święty, ale przy obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie i upadającym tzw. zachodzie , dla Białorusi to prawdziwy dar od losu, że rządzi Łukaszenko. Gdyby rządy mniała sprawować ta cała opozycja Białoruska, było by dla tego kraju prawdziwą tragedią
Ja2021.06.6 15:58
Posłuchał Psa ps Terlecki i do Rosji pojechał?
Pewnie o tym nie wiedziałeś,2021.06.6 13:23
ale Prymas Tysiąclecia kardynał Wyszyński był FASZYSTĄ! I nie tylko, bo JPII był BESTIĄ! - - - - - - Tak twierdzi "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński, CYT.: " Nazista Wyszyński stworzył Bestię z Wadowic" i dalej ciągnie swoje '"wywody" Jan Hertrich-Woleński, CYT.: "A bestia z Wadowic stworzyła takich pedofilów jak Jędraszko - Katolicyzm to zło zorganizowane" - - - - Żyd Jan Hertrich-Woleński przy każdej okazji, gdzie tylko jest możliwe daje upust swojej PATOLOGICZNEJ NIENAWIŚCI do Polski i KK.
Rumcajs2021.06.6 16:32
ale wałesa był podnórzkiem SB i donosicielem,nawet jest ubabrany w morderstwo Popiełuszki. bo było dwóch donosicieli TW Bolek i drugi jeden i drugi donosili na Popiełuszke Lech Wałesa to morderca i donosiciel. Za Morderstwo i Donoszenie dostał on Nobla od lewaków szwedzkich.
Żydowska ratyzacja Polski2021.06.6 13:22
Pewnie o tym nie wiedziałeś, ale Prymas Tysiąclecia kardynał Wyszyński był FASZYSTĄ! I nie tylko, bo JPII był BESTIĄ! - - - - - - Tak twierdzi "prof. dr" Jan Hertrich-Woleński, CYT.: " Nazista Wyszyński stworzył Bestię z Wadowic" i dalej ciągnie swoje '"wywody" Jan Hertrich-Woleński, CYT.: "A bestia z Wadowic stworzyła takich pedofilów jak Jędraszko - Katolicyzm to zło zorganizowane" - - - - Żyd Jan Hertrich-Woleński przy każdej okazji, gdzie tylko jest możliwe daje upust swojej PATOLOGICZNEJ NIENAWIŚCI do Polski i KK.
Sex2021.06.6 13:16
Mam na imię Asia, szukam miłego, kulturalnego mężczyzny do stałego seks związku mam 26 lat , chętnie Cię poznam, na co dzień pracuje, mam swoje mieszkanie, lubię wyjść do kina na spacer , lubię gotować, zapraszam do poznania się, __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ moje zdjęcia znajdziesz na stronie http://erosx.pl mój profil to Miskasypa26
BBBetonek2021.06.6 11:19
a co Pratasiewicz mówił o zbrodniach Ukraińców na Polakach i rzezi wołyńskiej?
mr.on2021.06.6 11:00
Szrajbman ? To nie jest typowo białoruskie nazwisko.
mr.ona2021.06.6 11:12
Nazwiska są różne. Np. Brzęczyszczykiewicz.