Praca zdalna na stałe zostanie wpisana do Kodeksu Pracy - zdjęcie
31.07.20, 09:00screenshot youtube- Kancelaria Premiera

Praca zdalna na stałe zostanie wpisana do Kodeksu Pracy

0

Na antenie radiowej Jedynki minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że trwają prace, aby praca zdalna na stałe została wprowadzona do kodeksu pracy. Konkretne zmiany w kodeksie pracy mają zostać zaproponowane po okresie wakacyjnym.

Minister Marlena Maląg mówiła w radiowej Jedynce o tym, że praca zdalna w czasie epidemii dotyczyła bardzo wielu pracowników. To pozwoliło na realizację wielu zadań m.in. w pracy administracyjnej.

W niektórych instytucjach nawet połowa pracowników pracowało zdalnie.  szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej w Programie I Polskiego Radia powiedziała że o uregulowanie pracy zdalnej na stałe wnioskowali zarówno pracownicy, pracodawcy jak i strona społeczna.

Minister Maląg dodała, że zmiany mają być korzystne dla pracowników jak i pracodawców.  zmiany mają zostać zaproponowane po wakacjach. Marlena Maląg mówiła też w audycji o tym, że  praca zdalna ma ważny aspekt prorodzinny, gdyż umożliwia rodzicom łączenie rodzicielstwa z pracą.

O wprowadzeniu pracy zdalnej na stałe do kodeksu pracy mówi się sporo od piątku. Informowało o tym między innymi ,,Rzeczpospolita”. Czas epidemii pokazał, że praca zdalna przyjęła się w praktyce i wiele firm planuje dłuższe wykorzystywanie tej możliwości.

Rr,niezalezna.pl