Powrót Iwony Hartwich! 'Jesteście na czarnej liście' - zdjęcie
13.07.18, 18:27zdj. screen Youtube/Prawicowy Internet

Powrót Iwony Hartwich! 'Jesteście na czarnej liście'

"Decyzja jest taka, że Jakub Hartwich, Iwona Hartwich i Aneta Rzepka nie mają wstępu do Sejmu do 27 maja 2020 roku"- poinformowała dziś posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. 

Była polityk Nowoczesnej, obecnie- członkini Koła Poselskiego Liberalno-Społeczni, Joanna Scheuring-Wielgus zaprosia do Sejmu Iwonę Hartwich z synem, Jakubem oraz Anetę Rzepkę- wszystkie te osoby przez 40 dni protestowały niedawno w Sejmie, domagając się poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych. Hartwich z 25-letnim, niepełnosprawnym synem, Jakubem oraz inna matka niepełnosprawnego dziecka, Aneta Rzepka, chcieli wziąć udział w posiedzeniu jednej z sejmowych komisji. Mieli wejść do budynku parlamentu w charakterze asystentów społecznych posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Nie dostali jednak na to zgody. 

"Jesteście na czarnej liście. Specjalne pismo zostało przygotowane, żeby wszyscy wiedzieli tutaj, że macie zakaz wstępu. Dla mnie to jest skandal"-stwierdziła parlamentarzystka, mówiąc do uczestników protestu w Sejmie, zakończonego 27 maja b.r. po 40 dniach. 

yenn/Twitter, Fronda.pl