IMGW informuje, że w całym kraju obowiązują alerty przez burzami z gradem. Potężna ulewa przeszła dziś nad Bytomiem, gdzie spowodowała poważne utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Z podobną nawałnicą zmierzyli się też mieszkańcy Zgierza.

Dzisiejsza ulewa przeszła m.in. nad Zgierzem w woj. łódzkim. Podtopiony został tam jednoimienny szpital zakaźny, w którym hospitalizowani są pacjenci zakażeni koronawirusem. W podtopionym budynku mieszkalnym przy ul. Pieczyraka znaleziono mężczyznę. Mimo natychmiastowej reakcji, nie udało się go uratować. Strażacy nie wiedzą, dlaczego znalazł się on w wodzie. Ulewa zaskoczyła też policjantów, których nieoznakowany radiowóz utknął w wodzie.

Do krótkotrwałych, ale bardzo intensywnych opadów doszło też w Bytomiu. W wyniku niewydolności kanalizacji deszczowej zalane zostały niektóre niżej położone ulice, woda wdarła się też do piwnic.

-„Dzisiejsze intensywne opady deszczu spowodowały utrudnienia drogowe w naszym mieście. Zwracamy się z prośbą do kierowców o wzmożoną ostrożność” – apelują przedstawiciele miejskich służb.

W całym kraju obowiązują alerty przed burzami z gradem. Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano w województwach: dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim i części woj. warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenie to oznacza możliwość wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaleca dużą ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują natomiast w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, lubuskim, wielkopolskim i części warmińsko-mazurskiego.

kak/polsatnews.pl