Pospieszalski: PBK i WSI, temat w TVP zakazany - zdjęcie
20.05.15, 08:25fot. YouTube

Pospieszalski: PBK i WSI, temat w TVP zakazany

6

TVP zawiesiła wczoraj program Jana Pospieszalskiego "Bliżej". Przyczyną, jak się później okazało, było poroszenie skrajnie niewygodnego dla obecnego prezydenta tematu w ostatnim odcinku programu. Oto oświadczenie, jakie wydał wczoraj wieczorem Jan Pospieszalski:

"Cisza wyborcza obowiązuje w Polsce od soboty. Okazuje się jednak, że wobec naszego programu, "Jan Pospieszalski Bliżej", ona obowiązuje już od czwartku. Nasz producent Paweł Nowacki dostał dzisiaj [tj. 19 maja - red.] jednozdaniowy komunikat od TVP Info, informujący nas, że nie będziemy mogli wyemitować najbliższego odcinka.

Początkowo myślałem, że powodem jest to, że zaprosiliśmy Pawła Kukiza. Okazuje się, że nie. W głównym wydaniu "Wiadomości" przeczytano oświadczenie i przeprosiny władz TVP, w których przepraszają za nasz ostatni odcinek i wskazują, że podobno dopuściliśmy się złamania zasad pracy z TVP i nierzetelności dziennikarskiej.

Przypomnę, że tematem były relacje Bronisława Komorowskiego z ludźmi WSI, czyli z ludźmi szkolonymi przez sowieckie GRU. Mówił o tym w swojej wypowiedzi Romuald Szeremietiew, wskazywał na te niebezpieczne związki Wojciech Sumliński, autor książki na ten temat. Władze TVP zdejmując nam program z anteny i przepraszając za poprzedni odcinek wyświadczyły chyba kandydatowi Bronisławowi Komorowskiemu niedźwiedzią przysługę.

Otóż wskazały nie tylko na to, że są obszary w biografii kandydata, o których nie wolno mówić i o które nie wolno pytać. [Władze TVP] pokazały również, że istnieją jakieś dziwne, moim zdaniem niebezpieczne relacje pomiędzy sztabem Bronisława Komorowskiego a władzami Telewizji Publicznej".

Komentarze (6):

anonim2015.05.20 8:34
"Bliżej" Rosji ?
anonim2015.05.20 8:43
Komoruski epatuje hasłem XX V lat "wolności". Przejawem takiej perfidna "wolność" są ANTYPOLSKIE oskarżenia polskojęzycznego p-rezydeta jakimi POpisał się w Jedwabnem. Za hasło "nie przepraszam" za Jedwabne Polacy skazywani są prawomocnym wyrokiem, za DWA plakaty więzienie przeznaczone dla wyjatkowo niebezpiecznych przestępców, za ZACYTOWANIE tez negujących "dogmaty" holokaustowej "religii" zaszczuwani ze skutkiem śmiertelnym lu zabijani (czas pokaże).
anonim2015.05.20 8:44
Powinni wyemitować ten program w Telewizji Trwam.
anonim2015.05.20 9:13
@Finch. Mogę się zgodzić, że to pytanie było niezbyt eleganckie, co nie znaczy że nieprawdziwe. Przecież pan prezydent niejednokrotnie wyrażał swoją sympatię do WSI.
anonim2015.05.20 9:55
@Finch.Po pierwsze termin "sekta smoleńska" jest wymysłem propagandowym, ponieważ nic takiego nie istniało i nie istnieje. Natomiast WSI z pewnością istniała i zostały po niej różne powiązania na szczytach władzy. Po drugie zaś, jestem przekonany, że gdyby Lis postawił takie pytanie, to wcale byś się na to nie oburzał, a program Lisa nie byłby zdejmowany z anteny z tego powodu.
anonim2015.05.20 13:46
Czy takie rzeczy mogą dziać się w kraju (podobno) demokratycznym?