Posłowie po spotkaniu z PAD. 'PO strzeliła focha'... - zdjęcie
25.09.17, 18:05Zdj. Maciej Biedrzycki, Twitter/Kancelaria Prezydenta

Posłowie po spotkaniu z PAD. 'PO strzeliła focha'...

Politycy, którzy brali udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą wypowiadali się w rozmowie z dziennikarzami na temat wyniku konsultacji. 

"Poinformowałem prezydenta Andrzeja Dudę, że nie będzie naszej zgody na zmiany w konstytucji, ani na gmeranie w niej. Nie ma powodu, by zmieniać konstytucję i nie ma potrzeby upolityczniania w Polsce sądownictwa. Konstytucja to nie regulamin obozu harcerskiego, który można zmieniać w zależności od tego, że ktoś wymyślił nowy pomysł"- ocenił lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, opuszczając Pałac Prezydencki. 

W ocenie przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS, Ryszarda Terleckiego, propozycja głowy państwa jest ciekawa, a partia rządząca "będzie się nad nią zastanawiać".

Wicemarszałek Sejmu i poseł Kukiz'15, Stanisław Tyszka zwrócił uwagę, że prezydent Duda sięga po rozwiązanie postulowane przez reprezentowane przez niego ugrupowanie. Partyjny kolega Tyszki, Tomasz Rzymkowski w czasie poprzednich konsultacji z prezydentem proponował bowiem, aby każdy poseł miał jeden głos na jednego członka KRS w przypadku, gdy nie będzie możliwości wyboru członków KRS przez 3/5 Sejmu. 

"Wielka szkoda, że (politycy PO- przyp. red strzelili) takiego focha. Pan prezydent próbuje wyjść ponad tą partyjną wojnę, trochę ucywilizować debatę publiczną.. Kukiz’15 był za tym, żeby wprowadzić tę drobną poprawkę do konstytucji"- powiedział Stanisław Tyszka, wychodząc ze spotkania z prezydentem. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl