Posłowie dziękują bp. Decowi za list do Komorowskiego - zdjęcie
13.02.15, 14:07Posłowie dziękują bp Decowi za list do Komorowskiego (fot. diecezja świdnicka)

Posłowie dziękują bp. Decowi za list do Komorowskiego

2

Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski podziękował bp Ignacemu Decowi za apel skierowany do prezydenta Bronisława Komorowskiego o to, by nie ratyfikował konwencji przemocowej.

W specjalnie wydanym oświadczeniu parlamentarzyści przypominają, że ratyfikacja konwencji nie przyczyni się do ograniczenia przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Nie zapewni też większej ochrony ofiarom, ani nie zaostrzy kar dla sprawców przemocy.

Posłowie podkreślają, że konwencja jest niebezpiecznym narzędziem do wprowadzenia ideologicznej rewolucji kulturowej „Wymusza redefinicję płci, jest więc furtką do wprowadzenia do polskiego systemu prawnego ideologii gender” - czytamy w oświadczeniu.

Parlamentarzyści ostrzegają ponadto przed zwalczaniem tradycji, kultury i religii, czyli wartości, jakie konwencja uznaje za niebezpieczne. Ratyfikację dokumentu posłowie nazywają „jawnym zamachem na chronione przez Konstytucję RP małżeństwo i rodzinę”.

Członkowie Parlamentarnego Zespółu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski proszą na koniec Polaków, by wzorem bp Ignacego Deca słali do prezydenta Komorowskiego apele o nieratyfikowanie konwencji.

MaR

Komentarze (2):

anonim2015.02.13 14:56
popieram +++
anonim2015.02.13 18:11
Jestem ciekaw, co dzisiejszy Kościół, który poślubił świat zrobiłby z małżeństwem Henryka VIII. Wtedy poświęcił miliony katolików dla prawdy o nierozerwalności małżeństwa. Dziś boi się nawet postraszyć ekskomuniką rządzących promotorów zboczeń i dewiacji. Kościół laodycejski.