Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek rozpoczął pracę na oddziale covidowym w Pile, gdzie jako wolontariusz pełni obowiązki salowego.

- „Uważam, że od osób publicznych należy wymagać więcej i osoby publiczne muszą od siebie wymagać więcej” – powiedział polityk w Polsat News.

Poseł Porzucek odpowiedział na apel dyrekcji Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile, która mierzyła się z ogromnymi problemami kadrowymi. Proszono mieszkańców o pomoc w czynnościach opiekuńczych. Najpierw odpowiedziała tylko jedna osoba. Potem pojawił się jeszcze drugi chętny, właśnie poseł Marcin Porzucek.

- „Zgłosiłem się do pomocy w ramach wolontariatu, bo uważam, że kto ma się zgłaszać, jeśli nie trzydziestoparoletnia zdrowa osoba, a z drugiej strony osoba publiczna” – wyjaśnia polityk.

Zanim rozpoczął pracę salowego, poseł Porzucek przeszedł test na obecność koronawirusa oraz niezbędne szkolenia, m.in. z zakresu BHP. Pracuje na oddziale covidowym, ponieważ właśnie tam był największy problem z personelem.

kak/Polsat News, telewizjarepublika.pl