Portrety Putina znikają z sal na Uniwersytecie Jagiellońskim - zdjęcie
28.11.14, 07:19Władimir Putin (fot. Wikipedia)

Portrety Putina znikają z sal na Uniwersytecie Jagiellońskim

4

Władze uczelni i media zaalarmowali sami zbulwersowani studenci. Mieli wątpliwości, czy w związku z działaniami Rosji na Ukrainie, wieszanie zdjęć Putina i Miedwiediewa jest odpowiednie.

„Dziś fotografie rosyjskich przywódców zostały zdjęte przez pracowników uczelni” - mówi w rzecznik Uniwersytetu Jagiellońskiego Adrian Ochalik. Władze uczelni wszczęły już postępowanie wyjaśniające, kto i w jakim celu powiesił portrety. Wiadomo, że fotografie Putina i Miedwiediewa zdobiły ściany sali wykładowej przez ponad rok.

„Mamy odpowiednie procedury, które zostały już wdrożone, chcemy sprawdzić jakie intencje stały za powieszeniem fotografii” - wyjaśnia rzecznik. Dodaje też, że w tym samym pomieszczeniu pojawiły się portrety Iwana Groźnego i Carycy Katarzyny, ale jak na razie, władze uczelni nie kazały ich zdejmować.

MaR/Dziennik.pl/IAR

Komentarze (4):

anonim2014.11.28 7:38
pieprzone leśne dziadki , udają że się obudziły..."oburzeni" ściągaja swego dobrodzieja,hehe
anonim2014.11.28 7:58
A gdzie polscy królowie?! Moskale znów nas podbili?
anonim2014.11.28 8:04
Jakiś idiotyzm! Skoro to jest Instytut Rosji u Europy Wschodniej, to przecież Putin i Miedwiediew jak najbardziej powinni tam się znaleźć podobnie jak Iwan Groźny i Katarzyna Wielka! Ostatnio UJ popisuje się rozmiękczeniem mózgu swoich pracowników, niestety...
anonim2014.11.28 14:08
Jak to się pojawiły? Ktokolwiek na UJ ogarnia zasady ekspozycji fotograficznej w obrębie uczelni?Dziwne że jeszcze Hitlera/Stalina nie wywiesili.Też bezsprzecznie postacie historyczne związane z Europą Wschodnią.