„Możemy nie podzielać jego poetyki, możemy nie utożsamiać się ze stylistyką, którą przyjmuje, ale nie powinniśmy akceptować prowadzenia debaty publicznej poprzez wyłączanie niektórych jej uczestników, przez zamykanie ich do aresztu” – powiedział podczas sejmowej konferencji Konfederacji poseł tej formacji - Grzegorz Braun.

Znany z chamskich i wulgarnych internetowych występów Wojciech O., który sam siebie nazywa Aleksandrem Jabłonowskim, usłyszał wczoraj w bydgoskiej prokuraturze, do której został doprowadzony, zarzuty związane z własnym wystąpieniem na sobotnim zgromadzeniu „Stop Dyskryminacji Sanitarnej. Patostreamer mówił wówczas o kiju „na poselski ryj” oraz, że chce „zabić” parlamentarzystów, którzy poprą segregacyjną ustawę covidową.

„Wojciech O. vel Aleksander Jabłonowski od wczorajszego wieczora znów pozbawiony jest wolności za to, że korzysta z wolności słowa, wolności debaty publicznej. Za to, że niewątpliwie w stanie wyższej konieczności, upomina się także i o tę sprawę” – tłumaczył patostreamera Grzegorz Braun.

 

en/tvp.info