Pomorska poseł PO i ołtarz na drodze rowerowej. Twitter rozgrzany - zdjęcie
31.05.13, 18:02Ołtarz na drodze rowerowej (Fot. za Twitter)

Pomorska poseł PO i ołtarz na drodze rowerowej. Twitter rozgrzany

34

Poseł zamieściła powyższe zdjęcie z komentarzem: 

"Ołtarz na środku drogi rowerowej... Z przyczepka i dwójka maluchów w środku byliśmy bez szans, hm..."

Zapytana czy przeszkadza jej ten sposób świętowania, twierdziła, że nie, a potem stwierdziła ironicznie: "Po prostu przy najbliższej okazji postawie sobie stolik z ulotkami na środku drogi samochodowej;-) to nie jest chodnik tylko droga rowerowa!"

I co do meritum, trudno nie przyznać jej racji jednakże interpretacje odbiorców rozbuchały cały problem.

Mariusz Grzegorczyk z SLD natychmiast podchwycił to jako akt antyklerykalizmu i solidaryzował się z "poszkodowaną" panią poseł, wyzłośliwiając się w stronę Kościoła:

"Współczuję i klnę na sektę, której się wydaje, że jej wszystko wolno. Dzięki za wywołanie tematu. Podzwonię dzisiaj po komendach w terenie"

Strona katolicka podobnie zinterpretowała działanie, jako uderzające w katolickie Święto, jednoznacznie wyśmiewając pretensje pani poseł.

Sama sprawczyni zamieszania mówiła o tym, że otrzymała wulgarne atakujące wpisy, których nie ujawniła.

- Osoby te podpisywały się m.in. jako katolicy. Nie traktuję tego personalnie, ale jest przerażające, gdy ktoś wierzący zachowuje się w ten sposób - mówiła Pomaska. Po czym dodała:

"Jeśli poczułam się winna to dlatego, że którąś z tych osób sprowokowałam do grzechu."

MCC/tvn24.pl/wpolityce.pl/Twitter

Komentarze (34):

anonim2013.05.31 18:12
Głupawe to, nie warte komentarza.
anonim2013.05.31 18:17
Zanim cokolwiek coś napiszecie, zastanówcie się Kto miał być na tym ołtarzu i w jakim celu? A wtedy najlepiej zamilknąć i w sercu oddać chwałę Temu, do którego wszystko należy: i ten chodnik nieszczęsny, i to miasto, i każdy z Was. Gdybyście mieli wiarę, zrobilibyście wszystko by ten ołtarz stał na waszym podwórku, w domu, wszędzie - przecież na Nim z błogosławieństwem w tym dniu znajdował się sam Jezus - Bóg. Zamilcz, zanim powiesz za wiele! Życie jest krótkie! Oby kiedyś Jezus nie zapytał się Ciebie: szkoda było dla Ciebie miejsca dla mnie? Naprawdę szkoda było miejsca dla samego Boga? http://www.youtube.com/watch?v=LDP4vtpYkEs
anonim2013.05.31 18:22
Szkoda ci drogi rowerowej dla Jezusa? :) :) On ci życie ofiarował, a ty żałujesz mu kawałek drogi rowerowej! Oto hierarchia wartości współczesnego człowieka!
anonim2013.05.31 18:28
@airsystem Zapytam inaczej , Przyjacielu , a do czego POWOŁANY jest poseł ? Czy nie do służby społecznej , pracy nad rozwiązywaniem istotnych problemów ? A czy ta konkretna Pani Poseł nie jest przypadkiem przedstawicielką ,, wspaniale " nam rządzącej partii ?! Zamiast wypisywać bzdurne komentarze powinna się zająć rzeczywistymi problemami ! Dlaczego komentarzem nie opatrzy kwestii nieudolnie remontowanych , polskich dróg , fatalnej sytuacji służby zdrowia i systemu oświaty ?! Pozdrawiam , Przyjacielu:)
anonim2013.05.31 18:37
@airsystem W istocie , mogła. Mogła też i nadal może zabrać się do pracy nad poprawą sytuacji w kraju ojczystym. Wybiera się na wycieczki rowerowe , kiedy wielu Polaków żyje na granicy ubóstwa i nie stać ich nawet na rower. Powtarzam , niech komentarzem opatrzy wszelkie nieudolne przedsięwzięcia rządowe ! O to jedynie mi chodzi. Nie napisał tego ,, pan Kowalski " , lecz poseł RP. A co do ustawienia ołtarza... Faktycznie można było pomyśleć nad inną lokalizacją. Pozdrawiam , Przyjacielu:)
anonim2013.05.31 18:45
A jak droga jest zamykana bo jest "parada równości" to już w porządku? Jak by na trawniku stanął to właśnie by było źle bo trawniki nie są u nas przystosowane do chodzenia po nich i by się miejsce wydeptało i zniszczyło i wtedy by było larum dopiero! A tak stanęło na ścieżce która się nie zniszczy. Skoro na parady, rowerowe rajdy, biegi czy manifestacje można blokować drogi to ścieżkę rowerową chyba tym bardziej?
anonim2013.05.31 18:50
Pani poseł podobnie jak Panu Premierowi bardzo przeszkadzają oznaki wiary. Dziwne bo są w ugupowaniu cheścijańsko demokratycznym. Pomieszało się w głowach czy weszli do sejmu okłamując wyborców. Może jedno i drugie.
anonim2013.05.31 18:53
@airsystem Masz rację co do tego , że każdy ma prawo pojeździć rowerkiem , sam lubię :) Poza tym zapomniałem , że mamy taką ,, pełną sportowej energii " ekipę rządzącą krajem:) Grają w piłkę , biorą udział w maratonach , jeżdżą rowerkiem , zdrowo się odżywiają ( czyt.pożywny szczaw)... A , i czas to u nich pieniądz , oczywiście mierzony za pomocą ,, porządnego " sprzętu:) Szkoda , że obywatele ,, kibicować " już nie chcą:) Pozdrawiam raz jeszcze , Przyjacielu:)
anonim2013.05.31 19:10
Wracając do słynnego ołtarza na schodach supermarketu - właśnie tam powinniście piać z zachwytu - bo nikomu tam nie przeszkadzał skoro supermarket ustawowo zamknięty w tym dniu. Jak na drodze źle, jak tam gdzie nie przeszkadza to też źle. Oczywiście przeszkadza tym którzy tam nie byli i nie są katolikami. Powiem wam dowcip który świetnie obrazuje wasze zachowanie: - czym się rożni wariat od nerwowo chorego? -wariat uważa że 2+2 to 5, a nerwowo chory wie, że 4 ale ta myśl jest dla niego nie do zniesienia. I wy tak samo - sama myśl że gdzieś jest ołtarz jest dla was nie do zniesienia mimo że nigdy tam nie byliście i nie będziecie w tym czasie.
anonim2013.05.31 19:10
Wam naprawdę zrobiono z mózgu głowę kapuścianą. Nie macie innych problemów. Trzeba być skrajnym palantem, aby czas tracić na takie temaciki. Mnie przeszkadzają gołe du...py i głupie reklamy na każdym kroku, a wam małpy z cyrku.....?
anonim2013.05.31 19:17
@Sarmata2009 ale temat podjudzają aPOstołowie POstępu, dla mnie to próby bagatelizacji czy obrażania moich uczuć religijnych powodują u mnie uśmiech politowania, bo są podobni pijaczkowi który wyciąga przyrodzenie i chce nasikać na księżyc, głupie to i niewykonalne. Tak samo oni próbują profanować coś co jest poza ich zasięgiem. Duchowo nie są w stanie, choć profanują w ten sposób swą duszę. To nie Bóg ich skazuje na potępienie oni sami się skazują, tak jak osoba skacząca w przepaść sama prosi się o to by się roztrzaskać. Oni gorzej bo jak Bóg ich próbuje łapać, ale nie na siłę bo szanuje ich wole - to ci mu jeszcze złorzeczą.
anonim2013.05.31 19:24
Wystarczyłoby gdyby zadzwoniła po Straż Miejską, tak jak zasugerował tutaj airsystem. Wszystko odbyłoby się dyskretnie. Zresztą gdyby chciała, znalazłaby na swojego Fejsbuka dużo więcej takich komunikacyjnych "kwiatków" jak np. przeciwstawne znaki drogowe ustawione na jednej kupie, czy uliczka zbudowana w ten sposób, że pośrodku niej stoi słup elektryczny. Po prawej stronie jest barierka. Przesunięcie ołtarza na bok by zrobić miejsce dla procesji, odpada. Nie widzę na zdjęciu co jest po stronie lewej, ale i tak będąc posłem katolickiego kraju powinna zdawać sobie sprawę, że swoim wpisem wywoła gorącą dyskusję i zainteresowanie swoją osobą. Chociaż spoglądając do Wikipedii na jej dorobek polityczny wcale bym się nie zdziwił, że o to jej właśnie chodziło. Ślepa nie jest, widzi, że żyje w UE, gdzie chcąc robić duże pieniądze w polityce nie można sobie pozwolić na zbytnią zażyłość z Kościołem - toż Wielki Wsch... pardon Wielki Brat patrzy.
anonim2013.05.31 19:35
Na razie, małymi kroczkami, trzeba POlaczkom zasugerować dyskusję o drogach dla rowerów. Potem zacznie się, z początku niewinna, dyskusja o zamykaniu ulic dla samochodów. Boć to przecie nieznośne, gdy przez kilkadziesiąt minut kilka osób na krzyż w przegubowym autobusie musi w środku cywilizowanej Jewropy stać w spiekocie dnia i czekać na przejazd.
anonim2013.05.31 19:38
Ja bym radził posłance pokrzyczeć na prezydenta Gdańska z PO, bo piach po dwóch kolejnych zimach leży na jezdniach i chodnikach i kiedy wiatr wieje to po oczach szpie, a nie wspomnę o ogromnej ilości ubytków w asfalcie i krzywych chdnikach. Meneli jak grzybów jest w parkach Gdańska,itp. Do roboty pseudo posłanko
anonim2013.05.31 19:50
I gdy już Kościół w Polsce zostanie zminimalizowany do poziomu obecnej sekty Kriszna rozdając zupki u Brata Alberta to kto z chęcią przypomni o swoich zasługach na tym polu i wypnie pierś do odznaczenia medalem Nieustępliwy wśród Narodów Świata? Posłanka Pomaska!
anonim2013.05.31 19:53
airsysie ty nie wiesz czym jest "skrajne chamstwo". jest taki wierszyk, pasuje jak ulał: I tak przez dzień boży cały Zuch nasz trąbi swe pochwały. Aż raz usnął gdzieś na sianie... Wtem się budzi niespodzianie. Patrzy, a tu jakieś zwierzę Do śniadania mu się bierze. Jak nie zerwie się na nogi, Jak nie wrzaśnie z wielkiej trwogi - Pędzi, jakby chart ze smyczy... - Tygrys, tato! Tygrys! - krzyczy. - Tygrys?... - ojciec się zapyta. - - Ach, lew może!... Miał kopyta Straszne! Trzy czy cztery nogi, Paszczę taką! Przy tym rogi... - Gdzież to było? - Tam na sianie, Właśnie porwał mi śniadanie... Idzie ojciec, służba cała, Patrzą... A tu myszka mała, Polna myszka siedzi sobie I ząbkami serek skrobie!...
anonim2013.05.31 19:53
airsysie ty nie wiesz czym jest "skrajne chamstwo". jest taki wierszyk, pasuje jak ulał: I tak przez dzień boży cały Zuch nasz trąbi swe pochwały. Aż raz usnął gdzieś na sianie... Wtem się budzi niespodzianie. Patrzy, a tu jakieś zwierzę Do śniadania mu się bierze. Jak nie zerwie się na nogi, Jak nie wrzaśnie z wielkiej trwogi - Pędzi, jakby chart ze smyczy... - Tygrys, tato! Tygrys! - krzyczy. - Tygrys?... - ojciec się zapyta. - - Ach, lew może!... Miał kopyta Straszne! Trzy czy cztery nogi, Paszczę taką! Przy tym rogi... - Gdzież to było? - Tam na sianie, Właśnie porwał mi śniadanie... Idzie ojciec, służba cała, Patrzą... A tu myszka mała, Polna myszka siedzi sobie I ząbkami serek skrobie!...
anonim2013.05.31 19:57
Porównywanie ołatrzu Bożego Ciała z stoiskiem z ulotkami dobrze pokazuje jak absurdalna jest napinka wspomnianej posłanki. Chlewu robionego przez tego członka postkomunistycznej partii nawet nie warto komentować.
anonim2013.05.31 19:58
^ To drugie zdanie było a propos tego eseldowca.
anonim2013.05.31 20:00
Cha, cha, cha, konia z rzędem temu, kto na podstawie tego zdjęcia jest w stanie na 100% stwierdzić, że jest to ołtarz na Boże Ciało. Twierdzę nawet, że jest to jakaś niefortunnie postawiona reklama, może nawet przez partyjnych przyjaciół pani poseł. Argumenty: 1) Jak ksiądz z Najśw. Sakramentem ma dojść do tego ołtarza z ulicy? Będzie skakał przez barierkę? 2) Przy przygotowanych ołtarzach zawsze są jacyś ludzie, którzy się o nie troszczą, przed - w trakcie - po procesji - tu nie ma nikogo! 3) Przy ołtarzach stawia się mnóstwo roślin i kwiatów, tu nie ma nic poza dziwnymi suchymi gałęziami, które mógł wetknąć każdy. 4) Jeśli to naprawdę jest ołtarz, to dlaczego pani poseł nie sfotografowała go z przodu? Przecież można go obejść, a może tam jest coś, co by podważało jej relację? Co do niektórych wpisów: z logiki rozumowania tu przedstawionej przez niektórych autorów wynika, że jeśli nie wszyscy jeżdżą na rowerach, to nie powinno być dróg rowerowych, a jednak są, na co prawdziwym dowodem jest powyższe zdjęcie. Smutne, że jest to też logika pani poseł..., nie dziwię się więc, że takie stanowią (ci posłowie) prawo...
anonim2013.05.31 20:00
Jeśli to jest ołtarz to posłanka PO musi iść do okulisty
anonim2013.05.31 20:03
Na zdjęciu widać coś co przypomina szafę a nie ołtarz sld upy i po wcy maja problem ze wzrokiem??
anonim2013.05.31 20:07
Pani Pomazka zapomniała że gdyby katolicy nie obchodzili święta Bożego Ciała to by musiała PRACOWAĆ a nie kursować rowerkiem z rodzinką. Nie-katolicy zapominają czasem że korzystają ze świąt katolickich...
anonim2013.05.31 20:37
Zaraz, coś tu nie gra. To była niedzielna czy "niedzielna" przejażdżka? Jeśli miała miejsce w niedzielę, to coś wcześnie wystawiony ten ołtarz. Jeśli więc to ołtarz, postawiony w takim miejscu z takim wyprzedzeniem, to słuszne są wszystkie uwagi krytyczne - parafia się nie popisała. Choć biorę udział (i co roku moknę) w każdej procesji, też by mnie takie niechlujstwo raziło. U nas takie rusztowania są skręcane i montowane o 6 rano a o 14 znikają. No a swoją drogą zdaje mi się, że na trasę procesji trzeba mieć administracyjną zgodę. Czy nie dotyczy to też umiejscowienia ołtarzy? Pozdrawiam.
anonim2013.06.1 5:39
Do wszystkich nawiedzonych antyołtarziowców.! Umiejscowienie Ołtarza jaki trasa procesji z okazji tak waznego Święta dla katolików jest uzgadniane z władzami danej miejscowości jak i uzgadniane z policją! i przez nią regulowana. Ci którzy najwięcej pieją zgroz a powinni raz na jakis czas to zaobserwowac. Rozbiórka Ołtarzy odbywa sie zaraz po zakończeniu procesji!!!!!.
anonim2013.06.1 5:44
Konstrukcja ołtarza pozwalla na jego przesuniecie w kilka osób w dowolne miejsce co mogło miec miejsce i być wynikiem prowokacji. Także ów ołtarz mógł sie znajdowac na owym widocznym trawniku!!!..
anonim2013.06.1 6:11
@Thorgal - naprawdę wziąłeś sobie do serca pięknosłowie z Konstytucji? To spójrz jak ostatnio Hanna Gronkiewicz wzięła sobie art. 2 tejże, o tym jak to Polska jest państwem urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
anonim2013.06.1 7:32
Thorgal to przypomina mi szafę a samowolne myślenie to pozytywna cecha dziękuje za uznanie i Tobie życzę żebyś zaczął samodzielnie myśleć
anonim2013.06.1 7:35
Ale news!!! Ch w d pani poseł
anonim2013.06.1 7:38
Nazwisko tej poseł PO?
anonim2013.06.1 8:01
Taak, pani posłanka pewnie w ramach prowokacji przeniosła Ołtarz z trawnika na ścieżkę rowerową, razem ze swoimi dziećmi... z przyczepki. Tak na serio to za ustawianie Ołtarzy nie jest odpowiedzialny Kościół (jako instytucja) tylko parafianie, nie pomyśleli i tyle. Jesli Ołtarz stał tam od niedzieli, to nie pomyśleli bardzo... Z drugiej strony, pani posłanka mogła zsiąść z roweru, ominąć Ołtarz i wrócić na ścieżkę, chyba mniej nerwów by straciła... ale do tego jest potrzeba odrobina dobrej woli:/
anonim2013.06.1 9:13
Ajajaj, kochana, Ty naprawdę jesteś niewierząca, więc daj sobie spocznij z tym komentarzem. Fuj, brzydko tak bezczelnie podszywać się pod wierzącego. Może i Ty jesteś wierząca, ale napewno nie w Chrystusa. Pewnie wierzysz w coś a nie w Kogoś-Boga. Dla ścisłości, to ten Ołtarzyk musiał być w tym miejscu postawiony, ponieważ na ulicy Pomorskiej na osiedlu Zabianka-to jest właśnie ta ulica na fotce, jest tak ukształtowana, iż po jednej i drugiej stronie tegoż chodnika i zarazem ścieżki rowerowej jest jezdnia, czyli ta ścieżka jest wciśnięta między czterema pasmami jezdni i praktycznie nie można na tej ulicy ustawić takiego Ołtarzyka nawet takiej małej wielkości, tylko w tym miejscu w którym stoi. Ulica jest jest kilometrowa. To takie małe wyjaśnienie. To jest prowokacja towarzyszki posłanki z PO i towarzysza posła z SLD
anonim2013.06.1 10:14
Ej, śmierdziele powyżej. Mnie przeszkadzają wasze bożki świeckie w postaci reklam z gołymi dupami prostytutek i towarów bez których człowiek obyć się nie może, bo tak bulbordy to ogłaszają:):). Tak, państwo polskie wyznaniowe świeckie, tak jak na całym postępowym świecie, czci ciało kobiece i męskie, samochody, erotyczne fetysze, zboczenia ludzkie, wulgarny język, wróżby oszołomów, radiestetów, wierzy w różczki, kamyczki itp, itd.:):):). To jest wasze państwo wyznaniowe i cieszcie się ze swej głupoty. Zal mi was.
anonim2013.06.1 11:00
@Thorgal - wiedziałem, że ktoś się po tych słowach na mnie rzuci:-) Polska jest krajem katolickim bo ta religia dominuje. Na całe szczęście. Artykuły prawa kościelnego obowiązują bezwzględnie TYLKO katolików, a HGW olała jeden z podstawowych artykułów mających odniesienie do KAŻDEGO obywatela kładącego nacisk na sprawiedliwość społeczną - i nawet w swojej arogancji pewnie tego nie zauważyła.