Polski Żyd: Pozwoliliśmy Niemcom zapomnieć. Pozwoliliśmy Niemcom żyć bez pamięci o strasznym grzechu - zdjęcie
20.01.20, 10:40(fot. screen)

Polski Żyd: Pozwoliliśmy Niemcom zapomnieć. Pozwoliliśmy Niemcom żyć bez pamięci o strasznym grzechu

13

Jarosław Papis polski Żyd i szef Fundacji Hatikva udostępnił na Twitterze mocny wpis, w którym odnosi się do pamięci historycznej Niemców.


- Nie wszyscy Niemcy byli nazi,ale wszyscy nazi byli Niemcami. To my pozwoliliśmy Niemcom zapomnieć, to my pozwoliliśmy Niemcom żyć bez pamięci o strasznym grzechu i śmierci kilku milionów niewinnych ludzi. -  napisał Jarosław Papis

 

 

 

Komentarze (13):

Misiek2020.01.21 4:58
Panowie, ja wam wszystko zaśpiewam
nobilis2020.01.20 16:25
Moi dziadkowie ratowali Żydów, nikt o tym nie wie. Ja też, jak będzie trzeba, to samo zrobię.
Agnieszka2020.01.20 16:03
A co w tej oczywistości niby jest takiego "mocnego"? Zwykła prawda. tak to ogłaszacie jakbyście chcieli ogłosić,że mocne to jest to, że Żyd raz prawdę zwykłą powiedział i to aż odnotować trzeba, bo drugi raz już się może nie zdarzyć i nie zdarzy nigdy wśród Żydów nie-polskich.
Polak dumny2020.01.20 15:58
Przecież hitlerowcy razem z wrednymi, niewdziecznymi, zakłamanymi żydkami za hitlrowską forsę dla icków piszą od lat nowa, zakłamaną historie holocaustu, w której hitlerowcy są obrońcami i przyjaciólmi żydków!!!!!!!
Polak dumny2020.01.20 15:48
Żydy to niestetty najbardziej wredny, zakłamany, niewdzięczny naród!!!!! To oni utworzyli przedsiębiorsto holocaust oparte na zakłamanej historii holocaustu i z wojny zrobili biznes dla siebie na kilka pokoleń do przodu!!!! To oni we wredny sposób oskarżają Polaków o masowe morderstwa żydów w czasie II wojny i o kolaborację Polaków z hitlerowcami? Czyżby byli takimi idiotami,że nie pamiętają co sami wyprawiali? Ilu zydów kolaborowało z hitlerem i ruskimi? Ilu Polaków uratowali żydzi, a ilu Polaków zginęlo za ratowanie zydów? Ilu Polaków zakatowali żudzi z MBP bezpośrednio po wojnie? Kto jest odpowiedzialny za fałszerstwa pogromów, powstań, Jedwabnego?
Tadeusz2020.01.20 12:34
Hitler, jak i wielu ludobójców z jego otoczenia, był gentycznym Żydem z austriackimi i niemieckim obywatelstwem. Może i czuł się Niemcem, ale jego genetyczna natura wzocniona talmudycznymi antywartościami pychy i pogardy dla innych, ukształtowana w toku rodzinnego wychowania, to istota problemu. A czy jego rodzice, czy dziadkowie byli praktyjącymi ich religijność to nic nie zmnienia. Pewnie nie byli religijni. Choć na pewno w zakresie religii żadzy pieniądza osiągnęli wysoki poziom ich duchowego rozwoju. Podobnie było z komunistycznymi ludobójcami. Od dziesiątków lat widać jak niektórzy Żydzi, wskazując na znanych i złych ludzi, że to byli Niemcy, Polacy, itd..., oczerniają inne narody próbując się w ten sposób jakby oczyścić i obwnić innych za zło zaaranżowane, kierowane i popełnione przez ich ludzi.
taro2020.01.20 11:20
niemcy tylko czekali na te okazje,by ten balast powoli przesunac na innych.Tak faktycznie, oficjalnie o koncu kary i odkupieniu ich grzechow,belkotal schröder na krotko przed wyboramii, to byl jeden z wazniejszch punktow,ktory pomogl im na dwie kadencje powiewac czerwona flaga w bundestagu, przepchnac niszczace agendy, sklucic narod.
prosty2020.01.20 11:37
Chyba nie powinno nas dziwić, że inni dbają o swoje interesy, jeśli można, to szukają okazji na promowanie swojej wizji historii, w najlepszym wypadku nie kłamiąc, a przemilczając niektóre fakty. Zwłaszcza tysiącletnim Niemcom trudno znaleźć coś pozytywnego u siebie. Szukając współczesnego święta nie mogli postawić na zburzenie muru berlińskiego, bo to równocześnie rocznica nocy kryształowej. Padło na zjednoczenie. Pokazanie światu jak wyglądała II WŚ na naszych terenach to nasz obowiązek. Mam nadzieję, że nie rozpłynie się w deklaracjach, ale powstanie ogólnodostępne archiwum, będące równocześnie przestrogą i źródłem wiedzy dla świata.
taro2020.01.20 15:53
wielu naiwnych polskich politykow, celebrytow mysli, ze niemcy usmiechaja sie do nas i wyciagaja ramona ,by nas przytulic z milosci, nic bardziej mylacego. Kiedys szly miliardy marek,dzisiaj euro tylko na to,by przesuwac niewidzialne pionki,ktore im przyniosa korzysci,jesli nie w krotkim czasie,to po kilku dziesiecioleciach. Szwaby na fantazje, na pokoj nie maja czasu, zawsze mysla na powazne tematy i dowiazuja do nich odpowiednia ilosc sznurkow do pociagania.
To My2020.01.20 11:09
ALE CO MAJĄ DO TEGO NIEMCY? PRZECIEŻ NIEMIECKIE WŁADZE BRONIŁY POLSKI OSTATNIO KIEDY ROSJA ROZPOCZĘŁA SWOJĄ PROPAGANDĘ? Czy wam zależy na tym, żeby skłócić się z niemcami w sprawie, w której mamy ich poparcie, i gdzie oni się przyznają że w całości ponoszą winę?
taro2020.01.20 11:24
to jest taka obrona,by nas nie obronic,takie jakby cos powiedziec,aby nikt nie slyszal. Jesli putin belkotal, to poszlo to w swiat,jesli niemcy nas bronili, to slyszelismy to tylko my. Inaczej powiedziawszy, w siedmiu miejscach nas podkopuja cudzymi lapskami,a tylko w osmym sie za nami wstawiaja.
aqua2020.01.20 14:31
Tak nas wspierają, że do tej pory, trzy czwarte stulecia po wojnie! jakoś nie mogą zadośćuczynić głównej ofierze tej wojny czyli Polsce w oczywistych reparacjach wojennych i zwrocie dzieł sztuki.
prosty2020.01.20 11:00
"Money makes the world go around ...the world go around ...the world go around. Money makes the world go around Of that we both are sure..."