Fronda.pl informowała, że dwa tygodnie temu rozpoczął się w Niemczech proces Polki, Karoliny R., która została oskarżona o wspieranie terroryzmu. Przekazywała pieniądze swojemu islamskiemu mężowi, który wstąpił następnie do Państwa Islamskiego i walczył w Syrii. Mężczyzna opublikował w sieci film, na którym stoi wśród wielu trupów i nazywa je „świniami”.

Okazuje się, że Karolina R. to nie jedyny „polski akcent” w dżihadzie Państwa Islamskiego. Jak informuje niemiecki dziennik „Die Welt”, na Bliski Wschód wyjechał także brat Karoliny, Maksymilian R. Mężczyzna walczył w Iraku. Jak podaje „Die Welt”, zginął tam z rąk kurdyjskich sił wojskowych, Peszmergi, nieopodal Kirkuku na północy kraju.

Niemiecki tygodnik dysponował zdjęciem zwłok młodego mężczyzny o kręconych blond włosach; służby bezpieczeństwa poinformowały „Die Welt”, że rzeczywiście chodzi tu najprawdopodobniej o 20-letniego konwertytę urodzonego w Polsce. Maksymilian R. stracił życie w ubiegłym tygodniu, gdy kurdyjskie siły zaostrzyły ofensywę przeciwko Państwu Islamskiemu.

pac/die welt