Polska zamknęła przestrzeń powietrzną dla samolotów z Białorusi - zdjęcie
26.05.21, 17:19Fot. Adrian Grycuk via: Wikipedia CC 3.0 screenshot - YouTube (WilnotekaLT)

Polska zamknęła przestrzeń powietrzną dla samolotów z Białorusi

7

Zgodnie z postanowieniem Rady Europejskiej, o które wnioskował na zakończonym wczoraj szczycie UE premier Mateusz Morawiecki, w Dzienniku Ustaw opublikowano dziś popołudniu rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające zakaz wlotu w polską przestrzeń samolotów białoruskich przewoźników.

Na zakończonym wczoraj szczycie Unii Europejskiej szefowie państw członkowskich zdecydowali o nałożeniu kolejnych sankcji na Białoruś w związku z niedzielnym aktem terroryzmu, którego dopuścił się reżim Aleksandra Łukaszenki. Białoruskie wojsko zmusiło do lądowania cywilny samolot, którym podróżował znany białoruski opozycjonista Roman Protasiewicz. Poza sankcjami gospodarczymi Rada Europejskia zdecydowała się również wprowadzić zakaz przelotów przez przestrzeń powietrzną UE dla białoruskich samolotów oraz zaapelować do europejskich przewoźników o zrezygnowanie z lotów nad Białorusią.

W Dzienniku Ustaw dziś popołudniu pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów realizujące postanowienia szczytu.

- „Rada Ministrów przyjęła zakaz wlotu w polską przestrzeń powietrzną samolotów użytkowanych przez przewoźników z Białorusi. Jest to element realizacji sankcji, o które wnioskował podczas Rady Europejskiej premier @MorawieckiM”

- poinformował za pośrednictwem Twittera rzecznik rządu Piotr Müller.

kak/PAP, radiozet.pl

Komentarze (7):

PRAWDA2021.05.26 22:19
Łukaszenko nie miał i nie ma Nic do Gadania na Białorusi ==Tylko wykonuje Roskazy Moskali ===Tak samo było w Polsce ===Jaruzelski tylko wykonywał roskazy Ruskie i sie bał == o życie === że Wania UBIJE Wojciecha ==
Foster2021.05.26 20:19
Wstydzę się za Polskę - dlaczego temu mądrenu i dzielnemu chłopakowi nie przyznano azylu politycznego ?. Gdyby Polska nie potraktowala go jak niechcianego uchodźcę, być może nie leciał by z Grecji samolotem do Wilna, a do Warszawy.
JanP2021.05.26 18:34
Te sankcje można o kant dvpy obić. Jak Łukaszenka będzie chciał zachodowi zagrać na nosie, to od jutra Belavia będzie zarejestrowana np. w Kazachstanie.
Fakty się liczą, żydzie! Fakty!2021.05.26 19:05
Gówno wiesz co Łukaszenka będzie chciał albo nie, i co tego wyniknie1
nie ze s raj sie2021.05.27 9:58
nie ze s raj sie
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.05.26 18:13
kiedy szMateusz zamknie polską przestrzeń powietrzną dla samolotów izraelskich? bo to co odpyerdalają z palestyńczykami to łukaszenka z tym swoim podrygiwaniem jest śmieszny!
Anonim2021.05.26 18:04
Od dekady polskie niebo jest zamkniete dla ruskich samolotów, to czas teraz na białoruskie... a nie, czekaj ;)