Polska wzorem dla Europy Południowej. Premier Morawiecki na Szczycie Bałkanów Zachodnich - zdjęcie
05.07.19, 19:05(fot. Krystian Maj / KPRM)

Polska wzorem dla Europy Południowej. Premier Morawiecki na Szczycie Bałkanów Zachodnich

11

- Podzielenie się swoimi doświadczeniami i obserwacjami z naszymi partnerami to niezwykle ważny proces - mówił premier podczas piątkowego Szczytu, na którym podsumowano dotychczasowe działania podejmowane w ramach Procesu Berlińskiego oraz omówiono plany na przyszłość.

Szef rządu zaznaczył, że Polska dzieli się z uczestnikami Procesu Berlińskiego swoimi doświadczeniami w zakresie budowy sprawnych instytucji państwowych, samorządowych, sprawnych instytucji podatkowych oraz doświadczeniami dotyczącymi zwalczania korupcji. 

Te nasze doświadczenia są ważne dla państw z południa Europy –  mówił.

Jak zaznaczył szef rządu tam, gdzie występują różnice historyczne, warto postawić na współpracę gospodarczą. Dodał, że wymiana handlowa, promowanie młodych przedsiębiorców, start-upów, małych i średnich przedsiębiorstw jest dobrą drogą do integracji.

Głęboko wierzę w to, że niedługo ta integracja zakończy się pełnym sukcesem i te sześć krajów będzie częścią UE – podkreślił premier mówiąc o: Serbii, Czarnogórze, Albanii, Macedonii, Bośni i Hercegowinie oraz Kosowie.

Proces Berliński to inicjatywa, która ma na celu integrację sześciu państw regionu Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską oraz wzmocnienie współpracy regionalnej w rozwoju gospodarczym i rozbudowie infrastruktury. W tym roku w Procesie Berlińskim przewodnictwo objęła Polska.

bz/premier.gov.pl

Komentarze (11):

edi2019.07.7 11:59
PiS zarządza budżetem PRAWIDŁOWO, PO PROSTU UKRÓCIŁ KRADZIEŻE VAT, PALIWA ITP - i przekazuje środki TAM GDZIE TRZEBA - DZIĘKI TEMU MAMY BARDZO DOBRE PARAMETRY GOSPODARCZE - INWESTYCJE ROSNĄ, KONSUMPCJA TEŻ - KAŻDY INWESTOR KIERUJE SIĘ STABILNOŚCIĄ BUDŻETU !
edi2019.07.7 11:58
KOCHAM TVPis - i POLSKĘ Pis i 500Pis+ dochodowe LOTPis, i Przynoszące WRESZCIE ZYSKI ORLEN Pis, KOPALNIE Pis, STOCZNIE Pis Rząd Pis, Mateusza Morawieckiego Pis, Jarosława Kaczyńskiego PiS, ITD ITD - a NIENAWIDZĘ AmbergoldPO, TVNiemieckiePO, Reprywatyzację PO, Aferę VAT - 250 Mld Zł PO, SchetynyPO, TuskaPO i innych z Platformy Oszustów
Stanislaw2019.07.6 10:39
To hańba, że Unia, podobnie jak wcześniej komunistyczna żelazna kurtyna nadal dzieli Europę na unijną i nieunijną i za europejskie uważa tylko te kraje, które są do niej, do Unii, dopasowane! To obrzydliwość antycywilizacyjna!
anonim2019.07.6 6:36
judasze czyli żydzie
idzie deszcz będzie sikawica2019.07.5 22:27
gdzie sukces Polaków... tam zaraz jako pierwsze w komentarzach ... są teksty podjudzaczy. I Judasze po Polsku dobrze piszą.
Kuszelas2019.07.5 20:00
Uważać na te DDRowke ona knuje przełożenie wajchy. Specjalnie wysunęła Timerschajsa by przepchać Von Lange. Uważajmy na niemcow.
POlityk2019.07.5 19:56
Nie dajcie się zmylić ! Polska jest izolowana i nikt się z nią nie liczy !
idzie deszcz będzie sikawica2019.07.5 22:24
boję się !!!! buuuuuu buuu
Stanislaw2019.07.6 10:48
Nie przeczę, ludność, które dominuje w zachodniej Europie i Unii już od III tysiąclecia przed Chr. dzielą Europę (i świat) na dwie części, na SIEBIE i na na pokonanych. To historyczne okrucieństwo wykryła genetyka w pracach kilku już zespołów naukowych (Karim, Zeng, Olalde, Kristiansen i inne).
GłównyProducentKlechówPrzewodziZabobonom2019.07.5 19:48
Polskie "przewodnictwo" oznacza kosztowne msze koncelebrowane, zagraniczne delegacje tępaków pisowskich z wieńcami, zapalanie zniczy pod koszmarnymi pomnikami, zmuszanie delegacji zagranicznych do klęczenia przed relikwiami Wojtyły i wysłuchiwania dętych odczytów o polskiej potędze gospodarczej i hegemonii militarnej. Do tego wypinanie się polskiej delegacji na dźwięki inne niż Bogurodzica i podcieranie flagami innymi niż watykańska z orłem.
Ricci2019.07.5 19:57
Niech żyje premier Morawiecki, precz z komuchami!