Polska weźmie udział w akcji „Globalny Różaniec w intencji kapłanów” - zdjęcie
24.05.13, 07:56Różaniec (Fot. MorgueFile)

Polska weźmie udział w akcji „Globalny Różaniec w intencji kapłanów”

1

Marion Mulhall, kierująca wydarzeniami „WorldPriest” powiedziała 20 maja w wywiadzie dla amerykańskiej katolickiej agencji informacyjnej CNA: "Matka Boża pobłogosławiła nam. To było z jej inspiracji. To jej różaniec. To są jej kapłani.” Dzień modlitw - 7 czerwca, pierwszy piątek czerwca, to dzień szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które patronuje kapłanom.

Pomysł polega na tym, iż uczestnicy w konkretnym miejscu odmawiają Różaniec w określonym czasie przez pół godziny, a w momencie kiedy kończą oni modlitwę, podejmowana jest ona w następnym miejscu. Wszystko to po to, aby podziękować Bogu za kapłanów i poprosić dla nich o ochronę Najświętszej Maryi Panny. W ten sposób modlitwa będzie trwała nieprzerwanie przez całą dobę.

Modlitwa rozpocznie się  Tajemnicami Radosnymi w Bazylice Matki Bożej Zwycięskiej w Melbourne w USA, o g. 11.00 rano czasu lokalnego. Następnie kontynuowana będzie w miejscach kolejno położonych w kierunku zachodnim, po Azję, Bliski Wschód, w rejonie Morza Śródziemnego, Europy i Afryki, aż powróci do Ameryki. Zakończenie jej planowane jest w Sanktuarium Matki Bożej Dobrej w Nowym Franken, w stanie Wisconsin w USA. Ogółem modlitwa obejmie 60 miejsc. http://www.catholicnewsagency.com/news/worldwide-rosary-relay-to-encourage-prayer-for-priests/

W inicjatywę zaangażowanych jest kilku biskupów, a szczególnie Michael Neary arcybiskup Tuam, z Irlandii, A także Kardynał Raymond L. Burke arcybiskup metropolita Saint Louis z USA.  

Na Polskę przypada 20 i 21 etap modlitwy, o godzinie 11.30 (czasu polskiego) modlimy się w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, a o godzinie 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

„Trasa” i terminy modlitw są dostępne na stronie informacyjnej inicjatywy
www.worldpriestday.com/rosaryrelay.

MP/catholicnewsagency.com/worldpriestday.com

 

Film, wywiad z Berni Neal i Jamesem Diroffem, osobami zaangażowanymi w tę inicjatywą, dla TV EWTN, umieszczona na kanale tej telewizji

Komentarze (1):

anonim2013.05.24 10:33
Kapłan ofiarowuje się Bogu każdego dnia, łącząc ofiarę swego życia z Najświętszą Ofiarą. Coraz ściślej jednoczy się z Najświętszym Sercem, aż do całkowitej jedności, przemiany ... Potrzeba ogromnej modlitwy, by wspomagać naszych kapłanów na trudnej drodze ich powołania. Kochani! Nie czekajmy do czerwca. Każdy z nas może podjąć modlitwę. Proszę, odmówmy choć jedno "Ojcze nasz" , jedno "Zdrowaś Maryjo" i "Chwała Ojcu" każdego dnia. Pomyślcie ileż to będzie "Różańców" w intencji kapłanów? W ten skromny sposób możemy ich wspierać i okazać naszą miłość. Drodzy Kapłani! Nawet nie wiecie jak bardzo jesteście nam potrzebni, jak bardzo świat potrzebuje Waszej ofiary ... Szczęść Boże!