Polska w remoncie: Banki nie święte krowy- będą płacić podatki!!! - zdjęcie
16.01.16, 14:45

Polska w remoncie: Banki nie święte krowy- będą płacić podatki!!!

12

Ustawa z dnia 15 stycznia 2016 r. o podatku od niektórych instytucji finansowych została opublikowana w Dzienniku Ustaw, oznacza to, że tzw. podatek bankowy będzie obowiązywać od początku lutego.

W Dzienniku Ustaw opublikowano dzisiaj ustawę o podatku bankowym. Wczoraj ustawa została przyjęta przez Sejm, który przyjał większość poprawek Senatu. Po południu ustawę podpisał prezydent Andrzej Duda.

Przyjęcie ustawy wprowadzającej tzw. podatek bankowy oznacza, że od lutego niektóre instytucje finansowe będą obłożone podatkiem, wynoszącym rocznie 0,44 proc. wartości ich aktywów. 

Celem ustawy o podatku bankowym jest, pozyskanie dodatkowego „źródła finansowania wydatków budżetowych, w szczególności wydatków społecznych”. Zgodnie z ustawą opodatkowaniem zostaną objęte banki (krajowe, oddziały banków zagranicznych, oddziały instytucji kredytowych), zakłady ubezpieczeń i reasekuracji, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe oraz firmy pożyczkowe.

- Uderzamy w korporacje finansowe, bo dzisiaj Polacy mają najdroższe opłaty bankowe, najdroższe marże, usługi bankowe są jednymi z najdroższych w Europie - mówiła niedawno premier Beata Szydło.

Jak podkreślała podatek bankowy jest „podatkiem stosowanym w większości krajów europejskich”.

tz/telewizjarepublika.pl.wpolityce.pl

Komentarze (12):

anonim2016.01.16 15:13
... na które zrzucą się ich klienci. I dobrze im tak! :-D
anonim2016.01.16 15:14
A kościoły i inne przybytki ciemnoty nie płacą?
anonim2016.01.16 16:12
[email protected] Kto cie kopnął w głowę, koń?
anonim2016.01.16 16:42
lobby bankowe komentuje na frondzie hahahaha- i bardzo dobrze, że wreszcie będą płacić, babcia za pietruszkę musi płacić a one co? Nie przerzucą na klienta bo PKO Bank Polski będzie konkurencyjny i klienci im odpłyną hahahaha
anonim2016.01.16 16:42
- Uderzamy w korporacje finansowe, bo dzisiaj Polacy mają najdroższe opłaty bankowe, najdroższe marże, usługi bankowe są jednymi z najdroższych w Europie - mówiła niedawno "premier" Beata Szydło. A nie mogła się przygotować i sprawdzić, jak faktycznie jest w innych krajach? A tak znowu się ośmiesza, no chyba że to jak zwykle "ad usum delphini"...
anonim2016.01.16 17:34
A dotąd nie płaciły? Co do opłat ja uderzycie to będą niższe? Ja bym jeszcze kułaków rozkułaczył.
anonim2016.01.16 17:53
cieszą mnie te komentarze, szczekajcie, szczekajcie dalej, to miód na moje uszy
anonim2016.01.16 17:57
Niezła propaganda :) banki płacą podatki tak samo jak inne podmioty :o pokażcie mi inny podmiot co płaci podatek od aktywów :) święta krowy!
anonim2016.01.16 18:07
Żenującym spektaklem jest, gdy niektóre partie pod pretekstem dbaniem o gospodarkę i dobre imię polski. Godzą się aby banki oszukiwały polskich obywateli, po przez naciąganie na pułapki - kredyty. Obniżenie ratingu polski jest decyzją polityczną i można ją było podjąć przy kawie. Ten rating byłby racjonalny, gdyby działania polityczne niszczyły gospodarkę a tak nie jest. Wiadomo że banki częściowo zawiniły, zatem muszą częściowo ponieść konsekwencje swoich działań, po prostu mniej zarobią. W państwie prawa i dążeniu do elementarnej sprawiedliwości, żadne instytucje nie mogą zastawiać finansowych pułapek, wynikające z celowego oszukania petenta. Celem banku jest zarabiać i niech zarabiają, lecz bank powinien być ograniczony prawem, co mu wolno a nie. Bank nie może być państwem w państwie i finansowo zarzynać obywatela. Jeżeli międzynarodowe banki nie rozumieją tych podstawowych wartości i zawrą cichą zmowę odbicia sobie tych pieniędzy za nałożony podatek na klientach. To należy po przez polskie banki stać się dla klienta atrakcyjnym. W związku z tym, rzetelne informacje o umowach, operacjach bankowych rożnych banków, powinny być podane do opinii publicznej np; po przez stworzenie strony internetowej informujące społeczeństwo. Przez takie podejście banki chcąc zarobić a nie zbankrutować, będą zmuszone działać w sposób uczciwy a nie czuć się jak święta krowa.
anonim2016.01.16 18:29
Ja już zapłaciłem: 240 zł rocznie za obsługę konta plus 600 zł rocznie wyższy kredyt hipoteczny. I tak zrobią wszystkie banki. Nie tylko mój. Młodzi ludzie będą jeszcze biedniejsi niż są. I kogo będzie stać na drugie dziecko?
anonim2016.01.16 19:06
Kasiurka 100/100. Pozdrawiam.
anonim2016.01.16 19:32
Główne dochody banków wynikają z kredytów. Bankom zależy żeby jak najwięcej zarobić a klientom jak najmniej wydać za kredyt, trzeba to wypośrodkować. Banki które nastawią się na ilość tanich kredytów, te zarobią najwięcej. Siłą banków jest brak obiektywnej informacji o umowach. Każdy potencjalny kredytobiorca w większości jest niedoinformowany, dlatego trzeba stworzyć ranking umów bankowych i krótki opis, niech banki walczą o klienta. W każdym państwie, bankiem wiodącym powinien być bank narodowy, wyznaczający poziom usług finansowych. Narodowy bank jest zabezpieczeniem przed zmową banków i chęci zrzucenia kosztów na klienta. Dobrze i uczciwie poinformowany klient o zawartości różnych umów w rożnych bankach, przestaje być ofiarą.