Polska policja pomoże ukraińskiej. Przekażemy używany sprzęt - zdjęcie
16.09.14, 16:56fot. sxc hu

Polska policja pomoże ukraińskiej. Przekażemy używany sprzęt

3

Ukraińska policja boryka się z dużymi brakami w uzbrojeniu. W jakiś sposób pomoże temu zaradzić transport z Polski. Przez pośrednictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na Ukrainę trafi sprzęt z naszych magazynów. Procedury związane z przygotowaniem i akceptacją umowy regulującej przekazanie tych materiałów, zakończą się jednak dopiero za kilka tygodni.

To mogą być hełmy, kamizelki kuloodporne. Nie będzie to jednak broń i amunicja – powiedział „Gazecie Wyborczej” rzecznik MSW Paweł Majcher. Dodał, że podpisanie umowy otwiera ścieżkę "do przekazywania różnego sprzętu w przyszłości".

 Z darów ma korzystać ukraiński odpowiednik polskiej policji, ale też Gwardia Narodowa, walcząca na wschodzie kraju. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy na podobny gest zdecyduje się MON, które dotychczas wysłało na Ukrainę koce, materace oraz żywność. 

ed/Gazeta Wyborcza

Komentarze (3):

anonim2014.09.16 17:30
Przekażą używany sprzęt po pacyfikacjach na Marszu Niepodległości? Gówno prawda dadzą nówki za nasze podatki. Dlatego głosować na Korwina nie na PO i PIS.
anonim2014.09.16 20:42
zgadzam sie na to, by oddac nie tylko sprzet, ale wszystkich policjantow z rodzinami. Skonczylyby sie mafijne powiazania i wyczyscilo szeregi.
anonim2014.09.17 4:48
Stare - ziew. Klarcia pisała o tym już 15 bm. http://www.fronda.pl/forum/polski-sprzet-policyjny-trafi-na-ukraine,59242.html