Już dziś kanclerz Niemiec Angela Merkel przyjedzie z wizytą do Polski. Spotka się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą oraz premier Beatą Szydło.

Merkel przyjeżdża do Polski na zaproszenie szefowej polskiego rządu. O godzinie 14:00 Szydło oficjalnie powita Angelę Merkel w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, po czym rozpocznie się godzinna rozmowa niemieckiej kanclerz z polską premier. O godzinie 15:00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Merkel i Szydło. 

Ważnymi tematami dzisiejszego spotkania będą obronność, sprawy klimatyczne, energetyka i kryzys migracyjny. Niewykluczone, że Szydło i Merkel omówią też sprawę Brexitu oraz poparcia dla Donalda Tuska w wyborach szefa Rady Europejskiej. 

Po konferencji prasowej Merkel uda się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie zaplanowane zostało spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. 

Według nieoficjalnych informacji wieczorem w hotelu Bristol Merkel ma się też spotkać z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. 

Jak mówił minister ds. europejskich Konrad Szymański, wizyta Merkel może doprowadzić do zacieśnienia się relacji między Warszawą i Berlinem oraz zbudowania wspólnego polsko-niemieckiego planu związanego z aktualnymi wyzwaniami, jakie stoją przed Europą. 

emde/tvpparlament.pl