Polska ma problem z antysemityzmem? Przedziwne wyniki sondażu - zdjęcie
08.12.19, 14:55Fot. via Pixabay

Polska ma problem z antysemityzmem? Przedziwne wyniki sondażu

19

Zaskakujące wyniki sondażu przeprowadzonego dla serwisu rp.pl. Okazuje się, że spora część naszych rodaków najwidoczniej uwierzyła w przeróżne narracje na temat antysemityzmu Polaków i uważa, że mamy z nim w Polsce problem.

W badaniu przeprowadzonym przez SW Research aż 53,6 proc. badanych odpowiedziało, że współczesna Polska ma problem z antysemityzmem. Tymczasem nawet nowy ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi przyznał, że Polska jego zdaniem nie jest krajem antysemickim i nie wyróżnia się tu na tle Europy.

W badaniu dla rp.pl 22,3 proc. Polaków odpowiedziało, że Polska ma problem z antysemityzmem. 31,3 proc. również się z tym zgadza, z zastrzeżeniem, że „nie większy niż inne kraje Europy”.

Tylko 29,9 proc. respondentów odpowiedziało zaś, że takiego problemu Polska nie ma. 16,5 proc. uczestników ankiety nie ma w tej kwestii żadnego zdania.

Warto zatem przypomnieć pewien film z 9 lipca tego roku wraz z komentarzem jednego z internautów:

Antysemityzm maszerujący ulicami jednego z POLSKICH miast … Czy coś takiego bez policyjnych kordonów mogło by wydarzyć się w Berlinie czy Paryżu ? <<A to Polska właśnie>>”

dam/rp.pl,Fronda.pl

Komentarze (19):

ada2019.12.8 21:31
Niedobrze mi sie robi , jak slysze po raz milionowy o antysemityzmie... . Jest ich w sumie, wliczajac nawet podrobionych nie wiecej , niz 20-25 milionow, co czyni jakies circa 0.3 % ogolnej populacji na calym globie . Jakby innych narodow nie ciemiezono i to w sposob krwawy nawet w dzisiejszych czasach . Czy to jakis narcyzm narodu zydowskiego powoduje , ze sa tak wpatrzeni w siebie , czy moze cos innego ?
Bebik2019.12.9 9:37
Najbardziej prześladowani na świecie są chrześcijanie!!! Antysemityzm to mit.
Wojtek Polak2019.12.8 19:57
dla niektórych środowisk żydowskich w celu wymuszenia rozbójniczego {kradzież mienia bezspadkowego}. znajdą antysemityzm choć by mieli przekopać pół Polski i zajrzeć pod każdy kamień. jak tam go nie znajdą to tym gorzej dla nas taki to jest ich tok myślenia.
anonim2019.12.8 19:21
A GDZIE JEST ANTY POLONIZM JUDASZE
bea2019.12.8 19:10
Te 22% to Konfederacja!!!!!!!!
Janek2019.12.8 18:13
Polska ma problem z antysemityzmem? - Nic podobnego, to Żydzi mają problem ze swoim żydostwem.
Historia nie kłamie 2019.12.8 18:03
A za co mamy ich lubić za kolaborację z zaborcami wydawanie powstańców szlachty w łapska obcych za przejmowanie majątków dworskich , za witanie armii niemiec i zsrr w 1939 i gotowe listy Polaków dla gestapo i kgb z inteligencją Polską za ponizanie na arenie międzynarodowej wyłudzenia itp. za lichwę za balcerowicza i reformy które zniszczyło i wyprzedały wszystko , za katów Polskich oficerów w Katyniu za komendantów łagrów gułagów , za bezpiekę ubecje i prześladowania patriotów po 2 wojnie światowej... no tak faktycznie możemy ich kochać ponad wszystko ...
gotcha! 2019.12.8 17:25
Latem 1978 roku do Sobiboru przyjeżdżają filmowcy. To francuska ekipa, dokumentaliści. Oprowadza ich miejscowy. W czasie wojny pracuje tu na stacji kolejowej, jest robotnikiem, potem pomocnikiem zwrotniczego. Widzi transporty, dym z płonących stosów zwłok, słyszy krzyki. Za kaplicą, "stałym punktem odniesienia" filmowcy zauważają doły. Jest ich kilka. Reżyser, przez tłumaczkę, pyta przewodnika: - Czy są tu hieny? Ten udaje, że nie rozumie. Reżyser pyta ponownie. - Nic mi na ten temat nie wiadomo - odpowiada przewodnik. - Ludzie tu kopali, ale po wojnie, teraz już nie. - Więc co oznaczają te doły? - docieka reżyser. - Pojawił się szkodnik, który niszczy las, w ten sposób pobierane są próbki - odpowiada przewodnik. Reżyserem jest Claude Lanzmann, w Sobiborze kręcił sceny do swojego epickiego dokumentu Shoah. "Płuczki - Poszukiwacze Żydowskiego Złota" str.140-141
Wojtek Polak2019.12.8 20:14
pomyśl idioto zamiast powielać te brednie. a te złoto to żydzi przechowywali w czym w chmurach.gdy by ktokolwiek posiadał coś wartościowego to by próbował kupić coś do jedzenia. po za tym przy każdym nowym ''transporcie'' była bardzo drobiazgowa kontrola. że wam nie wstyd tak łgać mogę zrozumieć tego pismaka komsomolskaja prawda ten dla kasy ale ty .... jakim trzeba być łajdakiem że by takie brednie wypisywać.
Torchwood2019.12.8 17:01
Co jest w tym sondażu zaskakującego - że Polacy zdają sobie sprawę z rzeczywistości kraju, w którym żyją?
Janek2019.12.8 16:48
„O bólu mój” Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska, Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy. Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy – O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą… I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby – Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom! Zdrajcy, co w lśniących cholewach biegli po pustej ulicy Jak ze swastyką na czapkach – z tarczą Dawida, szli wściekli Z gębą, co słowa im obce kaleczy, butni i dzicy, Co nas zrzucali ze schodów, którzy nas z domów wywlekli. Co wyrywali drzwi z futryn, gwałtem wdzierali się, łotrzy, Z pałką wzniesioną do ciosu – do domów przejętych trwogą. Bili nas, gnali starców, pędzili naszych najmłodszych Gdzieś na struchlałe ulice. I prosto w twarz pluli Bogu. Odnajdywali nas w szafach i wyciągali spod łóżek, I klęli: „Ruszać, do diabła, na umschlag, tam miejsce wasze!” Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, By wziąć ostatnie ubranie, kawałek chleba i kaszę. A na ulicy – oszaleć! Popatrz i ścierpnij, bo oto Martwa ulica, a jednym krzykiem się stała i grozą – Od krańca po kraniec pusta, a pełna, jak nigdy dotąd – Wozy! I od rozpaczy, od krzyku ciężko jest wozom… W nich Żydzi! Włosy rwą z głowy i załamują ręce. Niektórzy milczą – ich cisza jeszcze głośniejszym jest krzykiem. Patrzą… Ich wzrok… Czy to jawa? Może zły sen i nic więcej? Wszystkich nas z mieszkań wywlekli, potem szperali w nich dłużej, A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich, Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca, On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami! Icchak Kacenelson, - Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie, Warszawa 1982, s. 23.
Janek2019.12.8 16:36
Cywilizacyjnie z żydami nic nas nie łączy, judeochrześcijaństwo to wymysł - dr Ewa Kurek. youtube.com/watch?v=hXrSvBQbqAs
Mother Earth2019.12.8 17:57
Jesteśmy Europejczykami Słowianami wiec mamy własna historię kulturę tradycję dumę z pochodzenia tylko dawne wierzenia nie przetrwały prawie do czasów dzisiejszych a ludami bliskiego wsch. i afryki nic nas nie łączy.
Reytan2019.12.8 18:12
Z murzynskimi katolikami laczy nas wiara i kultura lacinska.
icek2019.12.8 16:36
Jak nam ukradną 300 miliardów z ust 447 to zapewne z głodu ich pokochamy.
Durczykiewicz2019.12.8 16:18
Nie mam nic do Żydów, może tylko to, że to głupi naród skoro odrzucają w takiej liczbie Pana Jezusa, Boga, który do nich przyszedł...smutne, głupie...
Janek2019.12.8 15:49
Żydowskie Roszczenia Wobec Polski vmixe.com/mjqpvKsXX3o/
Michał Pasierb 2019.12.8 15:09
Ludzie nie myślą samodzielnie, nie wiedzą co się dzieje poza ich małym, bezpiecznym dla ich mentalności grajdołkiem poznawczym, nasiąknięci jedyną słuszną narracją GW, czy tefauenowskich mediów.
Obiektywny2019.12.8 17:54
jak społeczeństwu do końca unia euro-pejska demokracja wypierze główki to nawet żydów pedofilów Słowianie zaczną na piedestale nosić myśląc iż to jest jedyna słuszna demokratyczna nowoczesna droga ...