06.04.19, 20:20Zdj. Twitter/Tęczowa Wiosna

'Polsce potrzebna jest tęczowa rewolucja'. W Koszalinie odbył się 'marsz równości'

W Koszalinie odbył się dziś po raz pierwszy Marsz Równości. Wzięło w nim udział około tysiąca osób. Marsz był otoczony kordonem policji, a lider Wiosny, Robert Biedroń skorzystał z okazji do promowania swojego ugrupowania. 

Na trasie marszu doszło do pojedynczych incydentów. Oficer prasowy Monika Kosiec poinformowała o zatrzymaniu trzech osób – dwóch za znieważenie, jedną za wykroczenie polegające na zakłóceniu porządku. Uczestniczy, wchodząc na Rynek Staromiejski, skandowali: „Tu jest Polska”.

Na scenie działacze na rzecz środowisk LGBT przekonywali o konieczności... obrony dzieci przed homofobią. 

"Chciałabym, byśmy bronili dzieciaki przed tym, że codziennie słyszą, że nie są dość dobre, że są beznadziejne, że są grzechem"-przekonywała Julka Maciocha z Fundacji Wolontariat Równości. Zdaniem Maciochy, „nastąpiło niesamowite przebudzenie tęczowej mocy", które ogarnia również takie miejscowości jak Koszalin.

"Za jakiś czas nasi potomni będą się dziwić, że w 2019 r. mieliśmy sondy latające na Marsa, w smartfonach Internet, a ludzie nie mogli wziąć ślubu z osobą, którą kochają, nie mogą być sobą. My to zmienimy, właśnie w ten sposób, że wychodzimy na zewnątrz, że pokazujemy się, że nie jesteśmy żadnymi gwałcicielami przedszkolaków, tylko ludźmi, którzy kochają"- mówiła przedstawicielka Fundacji Wolontariat Równości.

Uczestnicy na czele pochodu nieśli baner z hasłem marszu. Trzymali baloniki w różnych kolorach, tęczowe flagi i transparenty z napisami: „Moja płeć, moja sprawa”, „Chrońmy dzieci przed homofobią”, „”Różnorodność jest tęczowa”, „Kochane dzieci, idziemy po wasze prawa obywatelskie” czy „Za miłość naszą i waszą”. Pojawiły się też flagi Unii Europejskiej i Wiosny Biedronia.

W czasie I Marszu Równości przed delegaturą Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Andersa (równoległa do ul. Zwycięstwa – PAP) odbyła się manifestacja w obronie tradycyjnych wartości katolickich. Trwała około pół godziny, przebiegła spokojnie. Organizatorem był Mateusz Wojtanowski, członek ONR.

Robert Biedroń opublikował specjalne nagranie, w którym wzywał do... "tęczowej rewolucji". Z okazji dzisiejszego marszu w Koszalinie powstała bowiem specjalna inicjatywa "Tęczowa Wiosna". 

"Polsce potrzebna jest rewolucja, także ta tęczowa. Oznacza ona, że wszyscy będziemy równoprawni, że każdy z nas będzie mógł się cieszyć miłością, która w końcu nie będzie reglamentowana. O to walczy nasz ruch – Tęczowa Wiosna"-stwierdził były prezydent Słupska.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

gośka2019.04.7 12:23
proszę Pana...ludzka homofobia pojawia się z powodu utraty kontynuacji genów w rodach - jeżeli zdarzy się homo w rodzinie....Duch Święty rozumie wszystko, katolicy nie zawsze....proszę o tym pamiętać
OZ2019.04.7 9:58
Panie, czy Pani Biedroń - "tęczową rewolucje" jeżeli takie pragnienia się skumulowały - to proszę, ale pod swoją kołdrą. !!!
JR2019.04.7 8:02
Biedroń, ja ci zboczony człowieku mówię, że najlepiej aby ciebie wykastrowano i wtedy będziesz potulny jak baranek! To dotyczy też twojej "żony" Śmieszka. Jakże świat byłby spokojniejszy aby nie było tylu odchylonych od normy. Ciebie też by nie było na świecie! A może już Biedroń dochował się ze swoją "żoną" jakiegoś przychówku? Człowieku dobrze ci radzę jak ci popęd do tej samej płci nie daje spokoju i myślisz tylko tym co masz pomiędzy nogami to zrób to, o czym pisałem na początku. Nie mąć życia w Polsce bo ty i tobie podobni jesteście w zdecydowanej mniejszości, która w/g zasad demokracji nie ma prawa narzucać swojej zboczonej woli zdecydowanej większości!!!
lucjanhenryk2019.04.7 7:54
"Brawo, Koszalin!"; LGBT+ pawulonik?
lucjanhenryk2019.04.7 7:52
"że w brzuchu miałem "motylki""; to żadne "motylki"; to zwykłe bąki, pierdy, pierdzenie.....
zibi2019.04.7 6:40
do czego to dochodzi? mozna mowic oficjalnie ze jest sie gejem i promowac swoja seksualna odmiennosc a nie wolno mowic ze jest sie katolikiem i do tego hetero,zeby nie narazic sie tz srodowiskow lgbt,ku zastanowieniu skad biora sie dzieci?i kto napedza gospodarke pracujac na rodzine wreszcie kto wychowuje nastepne pokolenia?w czyim interesie lezy promowanie gejostwa tak zeby europa wymarla?
JaKi2019.04.7 2:28
Pisowcy są homofobiczni właśnie dlatego, że w znacznej części są gejami. Już dawno to udowodniono.
anonim2019.04.7 1:04
Choroba weneryczna jest zakaźne i wstydliwa. Osoby dotknięte nią pragną jak najszybciej pozbyć się jej dbając, aby nikt o tym fakcie się nie dowiedział. Homoseksualizm jest również zakaźny. O dziwo, osoby dotknięte nią mają nieodparte pragnienie infekowania, chełpiąc się wstydliwą przypadłością. Czy to jest normalne? Czy można na to pozwolić? Czy można być obojętnym wobec rozprzestrzeniającej się pandemii ...?
Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.04.7 0:03
Robert, jestes wielki! Tylko o 25 lat za wczesnie i w stylu petaka. Sorki i caluski.
Tadeusz2019.04.6 23:21
WE WSTEPIE DO ARTYKULU JEST -" ROBERT BIEDRON SKORZYSTAL Z OKAZJI DO PROMOWANIA SWOJEGO UGRUPOWANIA ". POWINNO BYC - ROBERT BIEDRON SKORZYSTAL Z OKAZJI DO PROMOWANIA SWOJEGO UROJENIA.
zmiecz2019.04.6 23:20
Rewolucja nie jest potrzebna. Potrzeba stawiac pregierze.
Piotr2019.04.6 22:52
CZY SPOŁECZEŃSTWO POPIERA STRAJK NAUCZYCIELI ? POSTANOWILIŚMY TO SPRAWDZIĆ. OTO SONDA ULICZNA https://youtu.be/E_VYAHd389Y
herbaciarz2019.04.6 22:45
Spier....j!!!
anonim2019.04.6 22:35
Rewolucja to jest potrzebna twojej du..ie:)
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.6 22:34
Gratuluję Koszalinianom pierwszego Gay Pride w nadmorskim mieście. Wydarzenie historyczne brawo!
mietek2019.04.6 22:30
Zapomniałem dodać, możesz mieć problem z ZAiKSem , Maks pewnie odpuści ale Albert cię skroi.
mietek2019.04.6 22:18
Biedroń, ty chyba program wyborczy zerżnąłeś od Śp J Machulskiego z Seksmisji.
igor2019.04.7 20:23
twórca Seksmisji na szczęście żyje, śp.Jan to jego Ojciec
asia2019.04.6 21:41
nam potrzebny jest spokój i żyć swoim życiem bez ignerencjcji w prawa rodziców , bez agitacji tęczowych rewolucji. Kiedyś były naloty bomb , teraz inna forma - atak tęczowej rewolucji która jest już na tyle bezczelna że dobiera się do dzieci
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.6 22:26
Prawa LGBT w żaden sposób nie ingerują w twoje życie prywatne. Natomiast twoje dziecko jak najbardziej musi dowiedzieć się w szkole, że zgodnie z faktami naukowymi homoseksualność jest normalną prawidłową orientacją, a nie żadnym grzechem, zboczeniem dewiacją. Musi się dowiedzieć, że to nie geje i lesbijki są źli, tylko homofobia i dyskryminacja.
hataran2019.04.6 23:52
Tia....a słonce jest kwadratowe... Jutro zagłosują że kupa jest mniam i pewnie pierwszy zjesz? Smacznego. To że ACTA (notabene złożona w znakomitej większości z gejów) zagłosowała sobie żeby homoseksualizm wykreślić z rejestru chorób to nie znaczy że homoseksualizm jest "normalną orientacją'. To ciężkie zaburzenie tożsamości seksualnej i płciowej i można toto leczyć z sukcesem. Problem w tym że lewackie bojówki wmówiły wam homosom że jest to normalne i ok a wy wierzycie bo i co macie robić? Z nałogu trzeba CHCIEĆ wyjść a później ciężko pracować z BOGIEM i terapeutami na sukces ale wam wmawiają lewacy że dzisiaj najlepiej żyć wygodnie, bez problemów i taplać się w gnoju swoich żądz i dewiacji jest jak najbardziej OK!? Niektórzy z was czują że coś jest nie tak, że homoseksualizm to bagno i dno wciągające w coraz większe i ohydniejsze praktyki (pedofilia) i nie dające szczęścia którego tak usilnie poszukujecie ale no właśnie j/w. Najlepiej usilnie szukać i poszukiwać nieprawdziwych informacji na temat homo żeby tylko usprawiedliwić się i choć trochę uspokoić sumienie. Stąd te nienawistne wpisy i komentarze, stąd huraganowa szalona krytyka wszystkiego co nie tęczowe. Jest na necie masa świadectw byłych homoseksualistów którzy podjęli ciężką pracę i wyszli z tego BAGNA. Zresztą dr. Spitzer ten z ACTA który najgłośniej lobbował i brał udział w wykreśleniu homoseksualizmu pod wpływem głosowania z listy chorób kilkanaście lat później w roku 2000 publicznie odżegnał się od swego stanowiska z roku 1973 i stwierdził, że oświadczenie ATP było zbyt pochopne i nie poprzedzone należytymi badaniami. Obecnie masa naukowców "wyłamuje" się powoli spod tęczowej homodyktatury i zaczynają pisać i mówić prawdę czym tak naprawdę jest homoseksualizm i jakie zagrożenia ze sobą niesie, szczególnie zaś dla samych zainteresowanych i DZIECI!
hataran2019.04.6 23:57
Miało być ATP a nie ACTA :)))
Marcinek2019.04.6 21:32
L- esbijki, G-eje, B- iseksualni, T- ranwestyci, + cała reszt zboczeń, które należy leczyć, a nie należy się z nich śmiać. Każdy z tej grupy jest chory, ale może wyzbyć się tego, wystarczy zwrócić się do Boga.
Maria Błaszczyk2019.04.6 23:04
Marcinku, proszę, zanim napiszesz coś na temat, o którym nie masz pojęcia - sprawdź, czy czegoś nie pomyliłeś. Otóż litera T w tym skrócie nie oznacza transwestytów. Nie oznacza też paru innych grup. Np. nie oznacza transfuzjologów. Ani transformersów. Ani transportowców. Ani transcendentalistów. Ani transformistów. Życzę więcej powodzenia w rebusach w przyszłości.
JURNY STEFEK2019.04.6 21:30
CZY WY GEJE PEDALY I ZBOCZENCY NAPEWNO CHCECIE Z POLSK ZROBIC SODOME I GOMORE.JA WAS OMIJAM DUZYM LUKIEM WASZE RECE SMIERDZA KALEM ROZNOSCIE BAKTERIE SZKODLIWE DLA NORMALNYCH LUDZI
anonim2019.04.6 21:26
to co szykuje nam lewactwo z liberałami to jest samobójstwo które pociągnie nas normalnych ludzi niema co patrzeć na pis bo oni z nimi współpracują tylko trzeba już chwytać za broń i się bronić pognać tych lewaków i liberałów do ruskich
Grizzly2019.04.6 21:25
Pajac wypowiada takie androny i kocopoły, że żaden kabareciarz tego nie potrafi! Jest w polityce dzięki swojej tęczowej przypadłości!
Maria Błaszczyk2019.04.6 21:25
Brawo, Koszalin!
Marcin2019.04.6 21:59
Brawo brawo... nie tęczowo lecz gówniano... Marys, zostaw swoje zwyrodnienia w swojej Holandii Polska to tez nie normalny kraj, lecz u nas obornik ma jeszcze właściwości odzywcze dla roślinek... a dla ludzi niekoniecznie Inną drogą, wszystko co z ziemi, do ziemi powraca, co nie znaczy że mamy ot tak ręką chwytac za byle gó*no przy drodze ;P
Maria Błaszczyk2019.04.6 22:43
Twoje zainteresowania są doprawdy zdumiewające. Na ogół ludzie wyrastają z takich fekalnych rozważań jakoś w wieku przedszkolnym. Otóż nie o fekalia tu chodzi. Tylko o równość wobec prawa.
Marcin2019.04.6 23:15
Paradne jest w twoich ustach "równość" ... ty na frondelku okreslasz co jest równe a nawet równiejsze wobec prawa, a sa tym najrózniejsze zboczenia, odejscie od normy, i przyjetej przyzwoitości... twoja norma to mówienie na smród, zapach kwiatu lotosu Określam ciebie jako anomalię w swiecie zwierzęcym, a taki wczesniej czy pózniej zostaje unicestwiony, z braku poszanowania zasad panujacych w realiach Nasze mózgi ewoulują w zastraszajacym tempie, stając się matriksami otaczajacej materii, co czyni nas bogami na tle jaskiniowych marzeń idiotów... dzieki takim jak ty, nasze panowanie się opóznia, co jest o zgrozo, niebezpieczne dla was samych, a co zrozumiecie, ale będzie za póżno... Hoduj swoje rojenia w Holandii, wykup cały zapas worków, oraz piasku, bo już ci tylko łeb wyglada zza słonej wody, a jak wiadomo, sól na łeb nie pomaga Maryś
Marcin2019.04.6 23:31
Jeszcze jedno słowo... ja ci nie dałem tego minusa Maryś... zresztą, mam w d*pie te lajki, czy jak to sie nazywa... pozdrawiam mimo wszystko, i...... róznijmy się ładnie kolorowo :D
Maria Błaszczyk2019.04.7 20:26
Ładnie się różnić? No cóż, estetyka to subiektywna sprawa; dla mnie nie jest ładnie kogoś określać anomalią, bo ma inne poglądy. A to tylko chyba z braku wiedzy. Nasz gatunek istnieje jakieś 200 tys. lat. Nasze cywilizacje - kilka -kilkanaście tysięcy lat. W większości z nich homoseksualność nie stanowiła żadnego problemu. Zwierzęta istnieja od milionów lat; róznież powszechna jest wśród nich homoseksualność. I teraz niby mam się jej przestraszyć??? No więc znam sporo homoseksualnych osób (a wiele z nich nie lubi seksu analnego, jeśli już musisz wiedzieć). I wiesz, co one robią? Ano, wstają rano, jak mają dzieci, to je wyprawiają do szkoły, idą do roboty (serio, geje i lesbijki nie spędzają dni na rozpuście, tylko normalnie pracują, jak każdy i grzecznie płacą podatki), jak mają dzieci, to je potem odbierają ze szkoły, jedza obiad. Wieczorem idą pobiegac czy na siłownię, albo oglądają telewizję albo grają w planszówki. Nie potrafię się w tym dopatzreć zagrożeń...
pluszowy Wiesiu2019.04.6 21:15
Tęczowi jak i zboczeńcy w koloratkach tylko myślą jak się dobrać do majteczek dzieciaków! ohydne kreatury!!!
JR2019.04.7 8:09
Każdy sądzi w/g siebie? Czy mam rację?
Wojciech2019.04.6 21:15
Trzeba wprowadzić zakaz pedałowania!
Anna2019.04.8 13:14
precz z rowerami!!! od dziś tylko deskorolki i hulajnogi!
Marcin2019.04.6 21:13
"Z du*y do ust" nowa inicjatywa Wiosny... gó*noburza :D
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.6 22:23
uuuuu mamy tutaj znawcę tematu :D pomyśl jednak o zabezpieczeniu....
Marcin2019.04.6 22:26
Ja Ciebie kocham, Ty mój Jacku :D Jestes moim natchnieniem, burzy westchnieniem, umiłowanym słowem oraz całunem pogrzebowym ;P
Marcin2019.04.6 22:33
Jeszcze jedno Jack... byłem za Robertem ile sie tylko dało... ale szambo wybiło... za duzo słów, a nic realnycch decyzji... bądz realista, a nie tylko szkolnym rozrabiaką
pluszowy Wiesiu2019.04.6 21:12
Jako 15 latek poznałem dziewczynę. Myślałem, że to z nią spędzę resztę moich dni, ale się myliłem. Gdy poszedłem do szkoły średniej poznałem jednego z największych przystojniaków w szkole, tak się złożyło, ze chodziliśmy do jednej klasy, i któregoś dnia zaproponował mi abyśmy siedzieli razem w ławce. Tak zaczęła się przygoda naszego życia. obmacywanie w szkole na przerwie, pocałunki w szkolnej toalecie. Gdy wracałem do domu nie mogłem jeść, nie mogłem pić, nie mogłem spać, a przed oczami i w myślach cały czas miałem obraz mojego ukochanego. Nocami wysyłaliśmy do siebie romantyczne smsy ... tak romantyczne, że w brzuchu miałem "motylki". Mam pytanie do wyborców PiS, którzy są homofobami. Wasz syn też któregoś dnia może wrócić do domu i oświadczyć "Mamo, Tato, jestem gejem". I co wtedy zrobicie?
Marcin2019.04.6 21:17
Mamusia która bardzo chciał by byc babcią... tez nią zostanie... bo jak wiemy u pedałów rodzzi sie więcej dzieci niż u ... boję sie napisać "normalnych" ludzi :D
pluszowy Wiesiu2019.04.6 21:23
"Mamo, Tato, jestem gejem". I co wtedy zrobicie? pobyt w psychiatryku i leczenie elektrowstrząsami to dobry lek na gejostwo!
Angelus2019.04.6 21:30
Gorzej jak któregoś dnia, dziecko przyjdzie i oświadczy, że jest homo sapiens. Wtedy tylko egzorcyzmy mogłyby pomóc.
violencja2019.04.6 22:59
Szczerze????Mam dorosłego syna i cieszę się , że mi tego nie oznajmił , ma piękną narzeczoną , planują ślub i dzieci...:) Co bym zrobiła???? 1 modliłabym się za niego dniami i nocami 2 nie odrzuciłabym go 3 nie pozwoliłabym na wizyty u nas z tym drugim -będę delikatna i nie powiem jak się kiedyś mówiło.Moi rówieśnicy wiedzą:)Nie zaakceptowałabym takiego związku 4 Jeśliby z tego nie wyszedł/wyjść można /wydziedziczyłabym z majątku , bo syn nie posiada swoich następców -jakieś in vitro i surogatki nie wchodzą w grę. 5 myślę , że mąż podobnie, nie rozmawiam z nim na takie tematy , bo się wtedy wkurza Nie jestem PIS , nie jestem homofobem , ale przeciwnikiem zła,jestem przeciwna zabijaniu , kradzieży , kłamstwom.......etc proszę się domyślić.Jeszcze hetero nie wsadzają do więzień za normalność. Pytasz innych , ale czy spytałeś swoich rodziców , ich zdanie jest na pewno dla Ciebie najważniejsze. A Ciebie Wiesiu oddaję opatrzności Bożej, niech dobry Bóg poprostuje Twoje ścieżki, On Ciebie kocha, a Maryja niech Ciebie utuli w swojej kolebusi. WYJDZ Z TEGO , DASZ RADĘ.:)
ZERR02019.04.7 0:28
A co ludzie robią gdy przychodzi policjant i mówi: "wasz syn to narkoman i wymaga leczenia". Czy to ma zmienić nasz stosunek do narkomanii? Bywają gorsze przypałości, niż homo. Poza tym - właśnie z tego powodu, aby do takich tragedii (jak śmieszkujesz) nie dochodziło. trzeba skończyć z homopropagandą. Jak się rozmnażają zboczeńcy? To proste – przez indoktrynację.
moniada2019.04.7 4:11
Oddam go do adopcji.
jerzy2019.04.7 5:28
jak to co - leczyć, niektórzy lekarze nie boją się i leczą dewiacje seksualne, naprawdę nietrudno znaleźć takiego kto się tego podejmie, a póki nie trafi na leczenie psychiatryczne to domowymi sposobami: bejsbol itp...
JR2019.04.7 8:05
Wykastrować cię chłoptysiu i będzie spokój. Czy ty wiesz, że z takich stosunków nie rodzą się dzieci? Nie myśl tym co masz pomiędzy nogami.