Policjantki uratowały nastolatkę - zdjęcie
03.07.19, 14:15(fot. policja.pl)

Policjantki uratowały nastolatkę

1

Naturalna empatia, spostrzegawczość a na pewno profesjonalizm – dzielnicowe z Prudnika pokazały, jak wypełniać słowa policyjnej roty ślubowania. Zaniepokoił je widok siedzącej na chodniku młodej dziewczyny. Okazało się, że 16-latka miała zapaść krążeniową z powodu upałów. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Postawę st. sierż. Katarzyny Gaworek i st. sierż. Moniki Sikory doceniła także mama uratowanej dziewczyny. Przyszła z podziękowaniami do komendy, gdzie Monika i Kasia na co dzień pełnią służbę.

Był to czas rekordowych czerwcowych upałów. Dzielnicowe z Prudnika – st. sierż.  Katarzyna Gaworek i st. sierż. Monika Sikora – pełniły razem służbę. W pewnym momencie zauważyły siedzącą na chodniku młodą dziewczynę. Policjantki postanowiły sprawdzić, czy kobieta nie potrzebuje pomocy.

Po chwili okazało się, że spostrzegawczość i przeczucie policjantek były trafne. Dziewczyna miała silne zawroty głowy, nie była w stanie sama się poruszać, była bardzo rozgrzana. Dzielnicowe przeniosły dziewczynę w zacienione miejsce, dały jej wodę, ułożyły w bezpiecznej pozycji i zadzwoniły po pogotowie. Ratownicy stwierdzili, że kobieta doznała zapaści krążeniowej z powodu przegrzania organizmu. Szybka reakcja Kasi i Moniki uchroniły ją przed poważniejszymi konsekwencjami.

Historia ta ma jeszcze jedno miłe zakończenie. Mama 16-latki przyszła z podziękowaniami na komisariat, gdzie na co dzień służbę pełnią Kasia i Monika. W swoim liście napisała, że: „dzięki szybkiej i skutecznej interwencji córka uniknęła groźnych powikłań”.

źródło: policja.pl

Komentarze (1):

bezlitosny internauta2019.07.3 14:19
Jaka zapaść? Przecież nie ma żadnych upałów, żadnego globcia, to wszystko lewacka propaganda sponsorowana przez lobby wulkanologów.