Polaków nie śmieszy humor Jerzego Stuhra. I bardzo dobrze! - zdjęcie
25.11.14, 09:02Stuhrowie (fot. YouTube)

Polaków nie śmieszy humor Jerzego Stuhra. I bardzo dobrze!

29

Film „Obywatel” jak mało która polska produkcja mogła liczyć na szeroką promocję medialną. Wszystko za sprawą Jerzego Stuhra, pupila salonu i mainstreamu polskiego. Okazało się jednak, że widzowie, którzy zapłacili za bilet i obejrzeli produkcję Stuhra, wyszli totalnie rozczarowani. Jak jeden mąż, wszyscy powtarzali, że film w ogóle ich nie rozśmieszył, o czym zapewniał w każdym wywiadzie reżyser. „Po seansie próżno szukać uśmiechniętych i zadowolonych widzów. Wręcz przeciwnie. Ktoś kwituje, że tylko zmarnował pieniądze, inny - że stracił czas – informuje dziennik “Super Express”.

A oto przywołana relacja jednego z widzów: “Ani razu się nie śmiałam. Lipa. Nie podobał mi się. Jako rodzaj komedii, to na pewno nie… Przyszłyśmy z koleżanką, bo na plakacie jest napisane, że komedia, ale jesteśmy rozczarowane. To wszystko znamy” - mówi „Super Expressowi” pani Jolanta.

I tak runął mit rysowany przez dwóch Stuhrów, że dla Polaków, inaczej niż dla zacofanego prawactwa, “Obywatel” będzie pierwszorzędną komedią. Ciekawe czy teraz Jerzy Stuhr stwierdzi, że jednak Polacy nie potrafią śmiać się ze swoich wad, czyli są zacofani I nie rouzmieją ambitnego kina.

Philo/Super Express

Komentarze (29):

anonim2014.11.25 9:27
W ten sposób Stuhr dołączył do grona "artystuf" którzy łopatologicznie muszą tłumaczyć gminowi o co chodzi w tym "dziele" i w którym momencie powinni się śmiać
anonim2014.11.25 9:30
Poza tym dziwię się dwom wcześniejszym postom; są żywcem zerżnięte z G..na z Czerskiej. Tam też wypowiadają się anonimowi rozmówcy, którzy co ciekawe, zawsze mówią to, co chciałby żeby mówi piszący dziennikarzyna
anonim2014.11.25 9:37
Tak jak groSS. Próbował przyciągnąć uwagę wypluwając "mądrości"' typu "cedyńskiego".
anonim2014.11.25 9:37
Pani Joli film nie rozśmieszył? Cóż, może po prostu nie trafił w jej gust. Może gdyby aktorzy puszczali gazy i przewracali się na skórce od banana, pani Jola reagowałaby salwami śmiechu. Któż to wie?
anonim2014.11.25 9:42
Ostatnio w magazynie wSieci pojawiła się świetna grafika odnośnie nowego filmu pana Stuhra. Moim zdaniem bardzo trafne spostrzeżenie: http://postimg.org/image/6rj6g6um9/
anonim2014.11.25 9:52
"...Ciekawe czy teraz Jerzy Stuhr stwierdzi, że jednak Polacy nie potrafią śmiać się ze swoich wad, czyli są zacofani I nie rouzmieją ambitnego kina..." Ciekawe. Jego rodacy (biologiczni i mentalni) jak widać nawet na tym forum "rozumują" mniej więcej w ten sposób.
anonim2014.11.25 9:57
O nie! Pani Jolanta stwierdziła ze film jest kiepski. Wniosek z tego, że nikomu się film nie podobał. Fronda logic
anonim2014.11.25 11:20
Może Stuhrowie powinni w filmie umieścić informacje: w tym miejscu powinniście się śmiać. Na filmie był mój znajomy, którzy wcale nie jest jakąś koserwą. Lubił Stuhra, ale po tym filmie stwierdził, że to ostatni film na który się wybrał w "reżyserii" tego "artysty". Przyznał mi również rację, że Stuhr nadaje się do podkładania głosu dla osła w Shreku, a nie do robienia filmów.
anonim2014.11.25 11:42
U Stuhra widoczna jest wielka ciemna dziura... Hey! Tandetny reżyser i wtórny aktor!
anonim2014.11.25 11:46
[email protected] Skoro pawłowicz to burak, to automatycznie Ty jesteś głąb kapuściany, który zakazuje jakiejkolwiek krytyki towarzysz Stuhra... a jego wielbiciele aż dostali wypryski na ciele co widać po powyższych komentarzach Hey!
anonim2014.11.25 11:56
@pawel.nn - "Pokazuje raczej smutny obraz Polaków/polskości" smutny obraz Polaków obraz będący autorozliczeniem Polaków Ileż takich "obrazów" jeszcze kundelki reżymu będą za pieniądze polskiego podatnika kręcić? Aha, jeszcze jedno. Może aby rozwiać panujące w sporej części Polaków wrażenie, iż Stuhry przykładają ręki do krytykanctwa tylko własnego narodu, bo to jest w lewackim Sralonie trendy, niechże obaj razem z synalkiem nakręcą coś o Nalibokach i Koniuchach z jednej strony, a o polskiej husarii z drugiej.
anonim2014.11.25 11:59
@swojski_lewak - gdy się ma odpowiednią kampanię promocyjną, wynik 104 tysięcy widzów w pierwszy weekend nie zaskakuje. Stuhr odcina kupony od popularności swego nazwiska w latach 80-tych, zwłaszcza od znakomitej "Seksmisji" i taki mamy efekt.
anonim2014.11.25 12:09
"Zezowatemu szczęściu" Munka który miał być pierwowzorem, ten arcygniot Stuhra nie dorasta nawet do pięt. Jeżeli ktoś szuka recenzji niech zaglądnie na Filmweb http://www.filmweb.pl/film/Obywatel-2014-699039. Będzie tam więcej opinii negatywnych niż tylko jednej pani.Ktoś tu pisał że ludzie się nie śmiali bo to nie karykatura rzeczywistości a rzeczywistość. Mam dla ciebie złą wiadomość. Po prostu ludzie mają dosyć opluwania Polski i polskości na salonowy sposób. Już się przyzwyczaili do pedagogiki wstydu suflowanego przez Czerską i Wiertniczą i ani ich to śmieszy ani się tym przerjmują. Film Stuhra jest dziś tak samo odważny jak akt złożenia życzeń świątecznych pani Premier lub Prezydentowi.
anonim2014.11.25 12:37
Słowem towarzysz Stuhr zrobił propagandowego gniota i uważa, że Polacy to hołota. Więc on sam tym bardziej, chyba, ze nie czuje się Polakiem. Już dzieci wiedzą, że kto się przezywa tak samo się nazywa.
anonim2014.11.25 12:43
Tu kilka opinii tych, którzy byli na tym "arcydziele". w zdecydowanej większości negatywne http://film.wp.pl/id,33316,title,Obywatel,film.html http://kultura.newsweek.pl/forum/obywatel-recenzje-jerzy-stuhr-maciej-stuhr-kino-fi,2,1402298,0,czytaj-najnowsze.html?cid=351221 http://www.expressilustrowany.pl/artykul/3639604,recenzja-filmu-obywatel-spis-przypadkow,id,t.html?cookie=1
anonim2014.11.25 12:50
wielu z was przeszło lobotomie skoro nie widzicie jadu zmijowego u panów Stuhrów wogólę co to za nazwisko ?
anonim2014.11.25 14:07
Fronda robi świetna reklamę temu filmowi :) Ja film widziałem i były momenty, które mnie śmieszyły ale to nie jest koomedia typu "American Pie". To zupełnie inny rodzaj humoru. Niestety dosyć gorzki. Nic dziwnego, że frondziarze nie potrafi tutaj dostrzec nic śmiessznego po po pierwsze film jest inteligentny, a po drugie często pewnie widz w tym filmie swoje lustrzane odbicie, a wtedy nie ma co się śmiać, tylko płakać.
anonim2014.11.25 15:36
Wczorajszy "Rewizor" pana Stuhra słabiutki.Pupilek wszelkiej władzy ,jako jej recenzent ,jest niewiarygodny. Trzeba się ,chyba dosiąść do pana prezydenta , przy corocznym czytaniu "Pana Tadeusza' , ewentualnie poprowadzić jakiś bal powyborczy ,z kotylionem w klapie.
anonim2014.11.25 16:00
Ale to nie tylko Stuhry. Jest "Cześć Tereska", czy "Wesele" - to drobne przykłady gdzie Polska jest obsmarowywana przez POLSKICH twórców (na czyje zlecenie?) jako zbiorowisko patologii i bandę wywołujących u widza automatyczną awersję prymitywów.
anonim2014.11.25 16:36
Przyznaję się bez bicia, że jeszcze nie oglądałem "Obywatela". Ale wciąż mam w pamięci te zachwyty frondowej lewicy pokroju arbitra, Existenza, Mniemanologii itp. (nie wspominając już o orgazmach innych lewicowych środowisk, jak GW i Newsweek) nad pewnym "wybitnym thrillerem" pana Pasikowskiego. Później obejrzałem ten film i od tamtej pory, aż po dziś dzień, zastanawiam się, jak to możliwe, by tylu pozornie inteligentnych ludzi było jednocześnie tak ogłupionych, by uważać za arcydzieło dosłownie każdy film, o którym Wyborcza ogłosi, że znakomicie "obnaża zbrodniczą polską mentalność", "pokazuje prawdziwą twarz polskiego społeczeństwa" i "rozlicza Polskę z jej niechlubnej historii". Jak to możliwe, by do tego stopnia nie umieć zdobyć się na własną opinię, samodzielną ocenę tego, co się widzi? Film, który miał mną wstrząsnąć i zmusić do refleksji, był skrajnie infantylny, naiwny i karykaturalny w każdej warstwie - aktorstwo, fabuła, akcja, przekaz... Banalność i jednostronność waliły po oczach. Polskie "cebulactwo", "zaściankowość", "mordercza nienawiść do każdego żyda" i inne tego typu (rzekome) cechy polskiego narodu były wyolbrzymione w tak gigantycznym stopniu, jakby to była komedia, parodia czegoś. Ale podsunie Wyborcza lemingowi takie dzieło, zapowiadając "wielkie, skłaniające do przemyśleń kino", a leming nie widzi już tandetnego aktorstwa, przerysowanej historii i powalającego na łopatki banału - widzi tylko piękne, mądre, zasłużone samobiczowanie. Przypuszczam, że podobnie może być z "Obywatelem". Następny film, którego akcja i fabuła są jedynie pretekstem do tego, by pokazać, jak Polacy są paskudni, głupi, źli w porównaniu do światłych, pełnych cnót narodów Zachodu. Znowu "ciemnogród", "ksenofobia", "antysemityzm", "moherstwo" itd. Ile by razy tego nie przerabiać, każde kolejne dzieło o takiej tematyce będzie dla Wyborczej oraz jej wyznawców "arcydziełem". Ale jeszcze obejrzę ten "komediodramat" i się przekonam, jak jest. @Existenz " "Obywatel" jest filmem przeznaczonym dla widzów z inteligentnym poczuciem humoru - przekonywał jeszcze przed premierą grający w filmie Maciej Stuhr, a jego ojciec - aktor, scenarzysta i reżyser Jerzy - dodawał, że to ma być rodzaj narodowej klasówki z tego, czy potrafimy spojrzeć na siebie z dystansem. Tę próbę podjęło już prawie 300 tysięcy widzów, a tym samym "Obywatel" jest najpopularniejszym filmem w reżyserskiej karierze Jerzego Stuhra." No kurde, bo skoro autor twierdzi, że film dobry i inteligentny, to musi tak być! Głos reżysera i głównego aktora rozwiał moje wątpliwości.
anonim2014.11.25 17:02
@Mniemanologia Nie mówiłem konkretnie o Tobie, tylko o osobach o podobnym profilu światopoglądowym ("lewica pokroju arbitra,(...)"). Jeśli uraziło Cię wstawienie Twojego nicka do tej wyliczanki, to bardzo przepraszam. Prawdopodobieństwo, że "Pokłosie" rzeczywiście Ci się podobało, oszacowałem jako wysokie, ale jeśli się pomyliłem, to przepraszam.
anonim2014.11.25 17:10
@Mniemanologia Swoją drogą, ciekawi mnie, co Ty byś powiedziała o tym filmie ;)
anonim2014.11.25 17:16
Prawdopodobnie mowa jest o tych samych ludziach, którzy nie zdali testu na inteligencję podczas wyborów.
anonim2014.11.25 17:42
@Konkwistador bardzo dobry wpis."Banalność i jednostronność..." O to, to zamiast zająć się szlifowaniem warsztatu ,pouczają kogoś o coś. Dlaczego? Kto im dał takie prawo? Zawsze na plakatach , rozpoznawani, wielbieni , dobrze opłacani , jak pączki w maśle .Czy zaznali od kogokolwiek w tym kraju jakiejś krzywdy, nieszczęścia? Nie jestem w stanie wczuć się w ich problemy , bo moim zdaniem są wydumane. Młody Stuhr pozował na intelektualistę , wrażliwca, a tu tabloidy przepuściły bezlitośnie przez okładki podwójną zdradę w jego rodzinie. Obrażony. Myśleć to trzeba przed ,a nie po ,szczególnie dotyczy to intelektualistów.Po Pokłosiu wpadka z Cedynią. Kolejny foch ,bo niektórzy znają historię ,nie tylko z ekranu. Mit o młodym , wykształconym ,przystojnym , dobrym mężu umarł. Zostało tylko rozczarowanie jego ,własną osobą. Do tego nawet nie chodzi o treść ,ale rozliczani są też z formy, jako aktorzy wysokich lotów. I tu niestety nuda , banał i ogranie.
anonim2014.11.25 17:47
@Jack "wszyscy artyści to prostytutki". Film o Roju nie powstanie. Rozlicza tych ,których nie można rozliczać. Oni zawsze ,byli są i będą dobrzy.
anonim2014.11.25 17:48
"Prawdopodobnie mowa jest o tych samych ludziach, którzy nie zdali testu na inteligencję podczas wyborów." Elektorat SLD i Palikota?
anonim2014.11.25 17:56
Mój błąd we wpisie , "pouczać o czymś ", przepraszam.
anonim2014.11.25 21:22
@Mniemanologia "Stary" Stuhr to aktor wybitny, legenda polskiego kina. Ale młody to już niestety przeciętność. Oczywiście pod względem aktorskim, bo jako satyryk bywał zabawny. A co to za "Karolina", że tak ją to promujesz? ;)
anonim2015.03.9 14:24
"Super Expres", pani Jola, "lipa" - to tyle o recenzji.