Polacy z Ukrainy: Rosja jest agresorem, niech świat się jej sprzeciwi - zdjęcie
07.02.15, 13:19Polacy z Ukrainy: Rosja jest agresorem, niech świat się jej sprzeciwi (fot. Wikipedia)

Polacy z Ukrainy: Rosja jest agresorem, niech świat się jej sprzeciwi

18

W imieniu Polaków na Ukrainie 

Obserwując wydarzenia na wschodzie Ukrainy, my – miejscowi Polacy, nie możemy stać biernie wobec tego co się dzieje z naszą Ojczyzną, skropioną krwią powstańców styczniowych, żołnierzy Wojska Polskiego broniących „Naszej i Waszej Wolności”, ofiar represji NKWD w latach 30. XX wieku i bratobójczego konfliktu na Wołyniu w latach 1943-44.

Dziś Ukraina, państwo którego obywatelami jesteśmy także my – etniczni Polacy, mieszkający tutaj z dziada-pradziada, stoi chyba przed największym wyzwaniem w całej historii swojego istnienia na mapie świata. Rosyjski agresor, nie reagując na wyrazy „zaniepokojenia” ze strony krajów Europy i USA, dzień za dniem pomaga wspieranym militarnie przez niego separatystom rozszerzać kontrolowaną przez nich strefę na Donbasie, równając z ziemią coraz to nowe miasta i wsie...

Wbrew opiniom wielu ekspertów, Putin nie zatrzymał się na Krymie. Sztucznie zainicjowana przez rosyjskie służby specjalne rebelia w Doniecku i Ługańsku, już pochłonęła tysiące ofiar, także polskiego pochodzenia. Do walki ze wspieranymi militarnie i finansowo prorosyjskimi terrorystami wstali z bronią w ręku nasi rodacy – Polacy z Mościsk, Lwowa, Żytomierza i Krasiłowa oraz innych miejscowości. W nierównej bitwie oni ramię w ramię z Ukraińcami, Białorusinami i przedstawicielami innych narodowości, także etnicznymi Rosjanami, zamieszkującymi żyzną ukraińską ziemię, bronią możliwości swobodnego rozmawiania w języku ojczystym, modlenia się w tym kościele, do którego uczęszczali nasi babcie i dziadkowie. My, etniczni Polacy, robimy to z myślą także o kraju swoich przodków – ukochanej Polsce.

Pragniemy odpowiedzialnie ogłosić wszem i wobec, że my – Polacy na Ukrainie jednogłośnie i jednoznacznie UZNAJEMY ROSJĘ ZA AGRESORA, A SEPARATYSTYCZNE REPUBLIKI, DONIECKĄ I ŁUGAŃSKĄ, ZA ORGANIZACJE TERRORYSTYCZNE. Zwracamy się do polskiego parlamentu, a także innych parlamentów europejskich by też uchwalili podobną decyzje w oparciu o wartości demokratyczne i chrześcijańskie, które są filarami pokojowego współistnienia większości cywilizowanych krajów na świecie.

Ten apel jest wspólną inicjatywą Partii Polaków Ukrainy „Solidarność” (prezes Stanisław Kostecki) oraz największych organizacji społecznych, zrzeszających osoby polskiego pochodzenia na Ukrainie – Federacji Organizacji Polskich (prezes Emilia Chmielowa) i Związku Polaków (prezes Antoni Stefanowicz).

kad/facebook

Komentarze (18):

anonim2015.02.7 13:42
Tere fere USA jest agresorem chcą Krym dla swoich baz.
anonim2015.02.7 13:44
Rdzenną ludność Donicka i Ługańska uznają za terrorystów DOBRE. Gdzie byli jak USA uznawały Kossowo?
anonim2015.02.7 14:13
Ciekawe, o którym bogu myślał mason Lelewel tworząc to jedno z najbardziej szkodliwych haseł?
anonim2015.02.7 14:25
Zaś uzbrojenie Ukraińców, to międzynarodówka: żołnierz ukraiński – izraelski karabin, niemieckie umundurowanie, buty z Kanady i kamizelka kuloodporna z Polski.
anonim2015.02.7 14:50
Zanim posądzisz kogoś o majaki zajrzyj na ich 112ua, albo inne hromadskie. Polecam pejsbuka i wpisy choćby Ljaszki. A i u nas pisano na temat kamizelek
anonim2015.02.7 15:04
To skąd jest ten mundur owego hieroja? https://vk.com/rozhansky_sasha
anonim2015.02.7 15:22
Częstochowski jak będą ginąć w Europie ,też będzie milczał ,tylko dokona się rewolucja kulturalna i pożyteczni idioci nie będą potrzebni.
anonim2015.02.7 15:29
"Rosja jest agresorem, niech świat się jej sprzeciwi" "Świat milczy, gdy w Rosji giną geje." Taaaa, i jeszcze przemoc wobec kobiet pewnie jest. Najlepiej podpisać kilka głupawych manifestów przeciwko czemuś i świat stanie się piękny. Nic mnie tak nie rozśmiesza jak hasła w stylu że "ktoś powinien coś z tym zrobić!" albo "świat powinien coś zrobić!". Wbijcie sobie wreszcie do pustych łbów że nie istnieje żaden "ktoś" ani żaden "świat" wiec nic wam nie zrobi. Jak chcecie dobrze to zróbcie sobie sami albo poszukajcie kogoś konkretnego kto ma zbieżny z wami interes i wam pomoże.
anonim2015.02.7 16:17
Właśnie niech się świat sprzeciwi!!
anonim2015.02.7 16:21
Nie wiem, kto i w jaki sposób skłonił tych ludzi do wypisywania takich bredni, a może to są tacy sami "Polacy", jak ci, którzy niedawno wznosili w przemyskim centrum handlowym nazistowskie okrzyki z hitlerowskim gestem powitalnym, stojąc pod flagą banderowską ? Teraz toczy się przeciwko nim postępowanie o wyłudzenie "karty Polaka". Na szczęście można jeszcze w sieci odnaleźć relacje prawdziwych polskich mieszkańców Ukrainy, którzy relacjonują prawdę: „Za poparcie ze strony Polski, Kościoła w Polsce, za modlitwy w intencji Ukrainy, za gesty Caritas Polska spodziewaliśmy się rewanżu, choćby gestu, który pokazywałby dobrą wolę Ukraińców, ale takich symptomów nie widać.” „Nie ma zatem żadnych działań w kierunku zwrócenia chociażby plebanii w Gródku Jagiellońskim, o co zabiegam od początku powstania wolnej Ukrainy, czy kościoła w Komarnie, który niszczeje, a my, katolicy, zimą czy latem musimy się modlić w cmentarnej kaplicy. Nie ma też żadnych gestów dotyczących zwrotu kościoła pw. Marii Magdaleny we Lwowie. Podobnie jest z budynkiem plebanii przy kościele pw. św. Antoniego również we Lwowie, gdzie Sąd Apelacyjny w Kijowie orzekł zwrot, tymczasem mer Lwowa Andrij Sadowyj, który mieni się przyjacielem Polski i Polaków, nie ma nawet zamiaru zwrócić tego mienia. Mer Lwowa współpracuje z prezydentem Wrocławia, gdzie na leczenie kierowani są ranni, i ten sam mer zaskarża decyzję kijowskiego sądu w sprawie zwrotu wspomnianej plebanii. Czy jest to jednak normalne?” „Swoimi działaniami na Ukrainie przeciwko Polakom władze pokazują brak dobrej woli. To bardzo nas smuci, a niekiedy napawa zgrozą. Obawiamy się, że po zakończeniu konfliktu z Rosją coraz silniejsza opcja banderowska na zachodniej Ukrainie zacznie być agresywna wobec Polaków.” „Czynnikiem, który wyzwala i potęguje wrogie nastawienie do Polaków i wszelkich przejawów polskości, jest Cerkiew Greckokatolicka. W tym środowisku tkwi i jest podtrzymywane centrum nacjonalizmu ukraińskiego, a więc to, co my, Polacy, zamieszkujący na Ukrainie uważamy za najbardziej groźne.” (04.04.2014 r. ks. dr. Michał Bajcar, sędzia Sądu Arcybiskupiego we Lwowie, proboszcz parafii rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gródku Jagiellońskim na Ukrainie)
anonim2015.02.7 17:12
GenesisX dyskusja z Tobą przypomina rozmowę z młodym nawalonym Wildsteinem. Podałem Ci, gdzie można zobaczyć w czym i jak chodzą, podałem gdzie można zobaczyć co mają, bo sami się chwalą. A Ty ograniczasz sprawę do mundurów i kamizelek..
anonim2015.02.7 17:50
To były tylko przykłady. A tu masz w ramach promocji tekst o tym co mniej więcej mają. Ciołek to herb, a ja szlachcicem nie jestem. Proszę mnie nie przeceniać ...... http://www.nowastrategia.org.pl/sily-zbrojne-ukrainy-stan-polowe-stycznia-2015-r/
anonim2015.02.7 17:51
judeo-chrześcijański hasbarczyku
anonim2015.02.7 17:54
Ruskich trzeba by było zbombardować jakąś bombą
anonim2015.02.8 1:18
Polipid3 napisał: "Rdzenną ludność Donicka i Ługańska uznają za terrorystów DOBRE. Gdzie byli jak USA uznawały Kossowo?" 1. Terrorystami nie tyle jest rdzenna ludność Doniecka, co różnego typu awanturnicy wspierani przez siły moskiewskie. 2. Podczas wojny w byłej Jugosławii byli u siebie i w sprawie Kosowa tyle mieli do powiedzenia, ile ty na przykład. Z Kosowem jednak, mimo wszystko, była inna bajka - pozostało pod zarządem organizacji międzynarodowych, nie zostało wchłonięte przez Albanię.
anonim2015.02.9 13:13
Niewolno w imię strachu przed wojną, pozwalać Rosjanom na wszystko. W przeciwnym razie już przegraliśmy. Wojna jest możliwa i trzeba się z tym pogodzić. Każde pokolenie wstecz żyło w czasach jakiejś wojny. Dopóki Rosja będzie istnieć, dopóty Europa nie zazna spokoju.
anonim2015.02.9 13:18
I powtarzam jeszcze raz, ponieważ niektórzy próbują odwracać uwagę od setna. W naszym interesie jest słaba Rosja. Nie ważne kto ma rację, ważne kto ruskim więcej zaszkodzi. To jest setno sprawy i to jest istotne. Reszta nie ma znaczenia.
anonim2015.02.9 13:23
Setnem sprawy jest osłabienie Rosji, każdym sposobem. Nie ważne kto ma rację, bo dla nas ma ten, kto może Rosji zaszkodzić. To jest nasz interes narodowy. Komentatorzy pod szyldem "pachołków rosji" mydlą tutaj oczy o słuszności tych, czy tamtych. A ja mówię, gdyby Korea Północna była wrogiem rosji, byłaby przyjacielem Polski. I wsio.