'Pokazujecie, co to znaczy etos nauczyciela'. Prezydent dziękuje za przerwanie strajku - zdjęcie
25.04.19, 20:31zdj. screen Youtube/Prezydent.pl

'Pokazujecie, co to znaczy etos nauczyciela'. Prezydent dziękuje za przerwanie strajku

10

"Przecież państwo jesteście tymi, którzy tych młodych ludzi do matury przez lata przygotowywali; pozwólcie im państwo zdać ją spokojnie. Dziękuję za wszystkie odpowiedzialne decyzje w tym zakresie, pokazujecie państwo w ten sposób, co to znaczy etos nauczyciela."-mówił w Łosicach (woj. mazowieckie) prezydent Andrzej Duda, komentując decyzję ZNP o zawieszeniu ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

„Dziękuję Związkowi Nauczycielstwa Polskiego za decyzję o zawieszeniu, przerwaniu strajku, którą dzisiaj podjęli. To jest bardzo ważna decyzja; dziękuję, bo prosiłem o to, aby w jakiś sposób zdjąć ten niepokój, który jest na tegorocznych maturzystach i ich rodzicach, żeby zostali wszędzie sklasyfikowani, aby można było normalnie przeprowadzić maturę, by oni mogli spokojnie iść w dorosłe życie”- podkreślił Duda. 

Prezydent zaapelował jeszcze raz do nauczycieli, aby zapewnili młodzieży "spokojne zdanie matury", a rodzicom abiturientów- spokój. 

"Mówię to także jako ojciec, który kilka lat temu przeżywał maturę córki (…) Przecież państwo jesteście tymi, którzy tych młodych ludzi do matury przez lata przygotowywali; pozwólcie im państwo zdać ją spokojnie"-mówiła głowa państwa na spotkaniu z mieszkańcami Łosic. Andrzej Duda podziękował pedagogom zaangażowanym w strajk za "wszystkie odpowiedzialne decyzje w tym zakresie". 

"Pokazujecie państwo w ten sposób, co to znaczy etos nauczyciela, pokazujecie też państwo, co to znaczy powołanie do tej służby, jaką sprawuje nauczyciel”-podkreślił prezydent. 

„Ja zawsze powtarzam: ja chciałbym, byśmy spotkali się gdzieś pośrodku, te oczekiwania, które są oczekiwaniami nauczycieli i to, co rząd może dzisiaj czy na następny czas zaoferować. Ale chcę bardzo mocno podkreślić, ja bardzo mocno wspieram nauczycieli. Dlaczego? Bo ja znam to środowisko”- mówił Duda. W ocenie głowy państwa, trzeba "jakoś kompleksowo ten problem rozwiązać". A rozwiązanie- wskazał prezydent- "wymaga wielkiej reformy", która zmieni i naprawi cały system. 

„To wymaga długiej i rzetelnej pracy, by później w konsensusie wprowadzić reformy. O to właśnie proszę, żeby się tak to odbyło, bo nie ma innej drogi, jestem o tym przekonany, że niczego nie zrobimy na siłę. A wszyscy ponosimy odpowiedzialność za wychowanie następnych pokoleń, za wychowanie naszej młodzieży”- mówił Andrzej Duda, dziękując pracownikom oświaty, którzy z wielkim trudem i zaangażowaniem  „odpowiedzialnie uczą polską młodzież". 

„Mam nadzieję, że przeprowadzicie państwo matury i że młodzi będą mogli spokojnie do tych matur podejść, spokojnie te matury zdać i dalej się rozwijać”- podkreśliła głowa państwa.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze (10):

nie dla marksizmu2019.04.26 8:13
Prezydent Polin.http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/nasz-niepokoj-byl-w-100-proc-uzasadniony-bosak-przypomina-jak-kpiono-z-tych-ktorzy-ostrzegali-przed-wprowadzaniem-panstwa-polin
ceramik2019.04.25 21:17
Polacy wygrali. Brodniarz stracił impet dywersji i musi teraz Merkelowej oddać srebrniki. Ale jak, jeżeli już przepite? A ''nauczyciele'' stracili resztki tego, co mieli z godności szkolnej. ''To już jest koniec i nie macie już nic''. Taka piosenka.
Klara2019.04.26 9:18
Jeżeli uważasz, że Polacy wygrali, bo nauczyciele stracili godność, to strasznie smutna wygrana.
szcze na PiS2019.04.25 20:56
"wymaga wielkiej reformy która zmieni i naprawi cały system..." po co? przecież żoliborski pokurcz stwierdził że reforma się udała?
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 20:51
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 20:50
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Jarek2019.04.25 21:11
Kościół TO NIE miejsce na homopropagandę !!! To jest Dom Boży , miejsce modlitwy a nie szerzenia kultu zepsucia moralnego jak LGBT ! A te twoje szkalowanie , no cóż , cały czas dajesz świadectwo swojego zepsucia moralnego i pokazujesz prawdziwą twarz LGBT.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 21:15
Ten chłopak nie wszedł do kościoła bez powodu, przyszedł zaprotestować wobec wystawy zorganizowanej przez tego kapłano-bydlaka, którą szkalował społeczność LGBT. Chłopak nie zrobił nic złego, zapytał czemu ksiądz szczuje przeciwko osobom homo, a w odpowiedzi klero-bydlak dostal szału i zaczął obrażać.
Jarek2019.04.25 21:17
Ty mówisz od siebie czy cię zaprogramowano ?
Jacques2019.04.26 0:48
To automat