Pogrom kielecki - bratobójczy mord ,,żydokomuny'' na syjonistach? - zdjęcie
04.07.19, 12:15

Pogrom kielecki - bratobójczy mord ,,żydokomuny'' na syjonistach?

33

Mord kielecki nie był żadnym pogromem - ale precyzyjnie przygotowaną przez NKWD-UB operacją. Wybito niewygodnych dla "ludowej" władzy Żydów, a przy okazji oskarżono o wszystko Polaków - pisze na łamach "Prawego.pl" Jerzy Biernacki w tekście "Żaden wolny kielczanin...".

 

"Przy każdej kolejnej rocznicy morderczych wydarzeń w domu przy ul. Planty 7 czwartego lipca 1946 roku tenor wszystkich wystąpień medialnych jest zdumiewająco jednolity, wszystkie one bowiem mówią o pogromie, o tym, że pod przewodem milicji i wojska to tłum antysemickich Polaków dokonał tej potwornej zbrodni. Przyjęto bowiem, że prokuratorzy IPN odrzucili wszystkie tzw. „teorie spiskowe”, a więc zarówno hipotezę ubeckiej prowokacji, jak i dokonania mordu przez funkcjonariuszy NKWD i UB, z elementami inscenizacji mającej ukazać udział cywilów w morderczej akcji, według z góry założonego scenariusza" - napisał Biernacki.

Twierdzi się, pisał autor, że "jakkolwiek zbrodnię zainicjowali funkcjonariusze Milicji i UB i oni dokonali pierwszych zabójstw, to później jakoby dopuścili tłum (przedtem podburzony specjalnie kolportowaną wieścią, że Żydzi porwali dziecko „na macę”), który wdarł się do domu żydowskiego przy ulicy Planty 7 i dokonał „dzieła” lub raczej pierwszej jego fazy. Druga nastąpiła bowiem po dwu-trzygodzinnej przerwie począwszy od godziny 14.00, kiedy to przybyli „robotnicy” z huty „Ludwików”, m.in. niosąc jako narzędzia mordu żebra żeliwnych kaloryferów i, rzekomo razem z „motłochem”, do godziny 17.00 dokończyli krwawej roboty".

"Charakterystyczne, że w mediach, w których pisano lub mówiono o kolejnych rocznicach, nie znalazłem nikogo, kto powołałby się na książkę Krzysztofa Kąkolewskiego Umarły cmentarz (I wyd.1996). Jej autor, jeden z najwybitniejszych i najoryginalniejszych reportażystów polskich, zdobywca Lauru SDP, przez pewien czas (także w czasie kieleckich wydarzeń) młodziutki mieszkaniec Kielc, zawarł w niej rezultaty ponad 20-letnich, przeprowadzonych przez siebie badań nad tą zbrodnią" - zauważa.

"To on pierwszy stwierdził, że była to krwawa inscenizacja NKWD-owsko-ubecka, że nie było żadnego motłochu w domu żydowskim przy ulicy Planty 7, i że żaden wolny obywatel nie wziął udziału w mordzie. Pamiętam, jak omawiając tę książkę 20 lat temu w „Naszej Polsce” (jej drugie, „podziemne” – jak mawiał autor – wydanie ukazało się ok. 10 lat później), z dumą i z ulgą zarazem napisałem w tytule: Żaden wolny kielczanin… Z ulgą, gdyż poprzednio żyłem w smutnym i przygnębiającym przekonaniu, że za tę zbrodnię odpowiedzialni są wolni Polacy" - wskazał.
Jak dodaje Biernacki, była rzeczywiście próba prowokacji NKWD-UB, ale nieudana.

"Otóż podobne prowokacje próbowano zorganizować w okresie poprzedzającym lipiec 1946 roku, m. in. w Budapeszcie, na Słowacji, a także w Krakowie i w Rzeszowie. Próby te nie powiodły się w pełni. Próba kielecka też w gruncie rzeczy spaliła na panewce. Ośmioletniego Henia Błaszczyka przetrzymywano w komisariacie MO razem z ojcem – konfidentem UB" - stwierdził Biernacki.

"Nie w żadnej piwnicy żydowskiej. W domu przy ulicy Planty 7 żadnych piwnic w ogóle nie było. Mały zresztą plątał się w zeznaniach, nie wiedział właściwie (lub raczej nie mógł powiedzieć), gdzie go przetrzymywano. Jako dorosły, przyznał się do tego w pewnym wywiadzie, który po latach przedrukowała nawet „Gazeta Wyborcza”, przemilczając osobę dziennikarza śledczego, czyli Kąkolewskiego, który ten wywiad przeprowadził" - wskazuje.

Skoro prowokacja się nie udała, to zwalono winę na tłum. Jedną z pierwszych ofiar był rabin dr Seweryn Kahane, zastrzelony strzałem z rewolweru w tył głowy prawdopodobnie przez oficera NKWD. Według relacji świadków do domu przy ulicy Planty 7, gdzie byli Żydzi, nikogo nie wpuszczano. Był otoczony kordonem mundurowych. Prokuratora Jana Wrzeszcza komuniści wyrzucili na margines, bo domagał się uczciwego śledztwa w sprawie rzekomego pogromu.

"To nie była nieudolność kieleckiego UB, które – jak pisze się dzisiaj – nie potrafiło powstrzymać rozpędzających się krwawych zajść. Świadczy o tym m.in. dalsza (po krótkotrwałych perturbacjach) błyskotliwa kariera Spychaja-Sobczyńskiego. Z drugiej strony aż po rok 1947 władze „ukryły” rodzinę Błaszczyków, przetrzymując ich w zamknięciu, żeby tajemnica się nie wydała. Miało być tak, jak głosiła ówczesna propaganda: polscy antysemici, andersowcy, „prywaciarze”, polska antysemicka reakcja samorzutnie dokonała tej ohydnej zbrodni, w taki sposób, że nie można było ich powstrzymać" - wskazuje Biernacki.

Mord kielecki był zatem "zaplanowaną i precyzyjnie przeprowadzoną zbrodnią policji politycznej, z elementami inscenizacji tak wyreżyserowanej, by można było oskarżyć niczego nie przeczuwających kielczan. A jak ich wyłoniono i wyłapano? W bardzo prosty sposób. Oto w owe grupki rozprawiających mężczyzn wmieszali się tajniacy, umiejętnie podtrzymując rozmowy, podsłuchując itp. I kto nieostrożnie powiedział na przykład, że głosował 2xtak, a raz nie, kto pomstował na władzę ludową, kto po prostu był zamożnym rzemieślnikiem czy kupcem, tego tajniak klepał przyjaźnie po ramieniu dłonią pokrytą od wewnątrz warstwą kredy i już był naznaczony".

Później naznaczonych zgarnięto. Dziewięciu zamordowano po "procesach". 50 skazano na więzienie, kilku uniewinniono.

bsw/prawy.pl

Komentarze (33):

edi2019.07.5 8:44
W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ POLACY RATOWALI ŻYDÓW (pomimo grożącej kary śmierci za pomoc Żydowi) BO SĄ CHRZEŚCIJANAMI-KATOLIKAMI KTÓRYCH PANEM JEST JEZUS CHRYSTUS, A ON NAUCZAŁ - " NIE MA WIĘKSZEJ MIŁOŚCI PONAD TĘ KIEDY KTOŚ ŻYCIE SWOJE DAJE ZA DRUGIEGO CZŁOWIEKA" KOCHAM POLSKĘ ZA TO ŻE JEST WIERNA JEZUSOWI I ZA TO ŻE JEZUS JEST PANEM POLSKI A MARYJA KRÓLOWĄ ! DO DZISIAJ ŻYDZI NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ ŻE POLACY TAK SIĘ ZACHOWALI gdyż w Talmudzie jest napisane że Żyd dla ratowania siebie może wydać na śmierć innego człowieka a nawet własną rodzinę - NIE WIERZYCIE POSŁUCHAJCIE CO MÓWIĄ DOKUMENTY Z TAMTYCH CZASÓW (dr. Ewa Kurek) TO SĄ DWIE RÓŻNE CYWILIZACJE, DWIE RÓŻNE MENTALNOŚCI, Lubię Żydów ale oni NAS NIE ROZUMIEJĄ a MY KATOLICY NIE MOŻEMY PRZYJĄĆ ICH PUNKTU WIDZENIA - JA NIKOGO O NIC NIE OSKARŻAM ALE NIE WOLNO FAŁSZOWAĆ PRAWDY !
JanP2019.07.5 9:18
Cały twój komentarz, to jeden wielki fałsz Ja też nikogo nie oskarżam ale nie wolno fałszować prawdy.
Jan Radziszewski2019.07.5 0:05
+ Jaki, bowiem symbol duchowy występuje w tym zdarzeniu; - To co wywołało wówczas, wtedy gniew Najwyższego, tak samo wywoła teraz, obecnie, także podobny gniew Boga, karzących winnych przekroczenia Prawa Bożego. + Czy więc, nie zostaną starci w proch, dzisiejsi zaciekli wrogowie, przeciwnicy Dziedzica Izraela, Mesjasza Pańskiego? Co Pan zapowiada teraz żydom „Plany tego Narodu, jak również plany czarnej bestii – Masonerii, będą unicestwione, a ci, co pójdą za ułudą demona, oddani będą w szpony tego, któremu tak wiernie służyli. … Trójca Święta raz jeszcze pośle swych dawnych proroków, (Henoch i Eliasz) by nawrócić ten Naród. Jak dawniej tak i teraz, nie wszyscy posłuchają ich wołania i część z nich nie zrezygnuje z dotychczasowego sposobu życia. Gdy dokonają swojego ostatniego wyboru ci, co wybrali inną drogę, będą unicestwieni jako Naród. 636. / Dlaczego tak się stanie? „Zniknie wielowyznaniowość, a ludzie innej wiary staną się Katolikami. - Resztka Żydów, jaka - pozostanie przyjmie chrzest i staną się Kościołem”. 568. / Po prostu Diabły zabiorą do piekła swoich tj. Judeo-Satanistów Muzułmanów Pogan bałwochwalców czczących Idoli z piekła. Czy nie mówi Prawda, że nie ma czasu dla rzeczy wiecznych. + A wiecznym jest Bóg i dusza ludzka, wieczne są stosunki między Bogiem a Duszą. + Toteż co wywołało gniew wtedy, wówczas, jest tym samym, co wywołuje gniew Boży także i dzisiaj. Jednakowe są skutki winy. + To samo więc czeka współczesnych wybrańców ciemności, o których mówi Bóg Adonai „Słowo Wcielone” Jezus Chrystus „tych, którzy pod Moim znakiem, - są żmijami i wilkami w ludzkiej społeczności.” – Kara wieczna – Szeol, Piekło - Wieczny Horror! Wieczność Nieszczęśliwa na zawsze, wiecznie, wieczne towarzystwo diabłów i sycenie się ich widokiem. - Tych samych diabłów których ustanowili w wolności woli, z pełną świadomością, swoimi bogami i panami - zamiast jak powinni uczynić; Dziedzica, Adonai, Mesjasza „Słowa Wcielonego” Jezusa Chrystusa, Króla czasów i wieczności. + Pod wpływem uwodzącej ludzi myśli „żyje się tylko raz – korzystajmy więc z życia jak mamy okazję, bawmy się, zażywajmy przyjemności. więc żydzi Talmudyści chcą się bawić na trupach swoich ofiar stąd demoniczne pragnienie mamony jest pragnieniem ich serca
A2019.07.4 19:04
Jasne - zaraz się dowiemy ze to żydzi zaciukali polskich księży
Dominik2019.07.4 18:12
Obrzydliwy artykuł i obrazek do niego.
Antoni2019.07.4 15:47
Prawda przez katolickie gardłą przejść nie chce? Że bogobojni Polacy chętnie Żyd ów mordowali?
edi2019.07.4 16:36
Za to jak Polacy zachowali się wzgl. Żydów w czasie II WŚ. Żydzi powinni Polaków na rękach nosić do końca świata - TAKA JEST PRAWDA O BOHATERSKIM NARODZIE POLSKIM !!!!
anonim2019.07.4 16:46
Debil z ciebie, takim jak ty to tylko splunąć w pysk.
Antoni2019.07.4 17:43
Takim jak ty tzreba splunac gadzie faszystowski
W imię prawdy2019.07.4 15:38
Przydały by się jeszcze inne, bardziej wiarygodne źródła. Kąkolewski, jak po latach się okazało, był TW.
Alojzy Cedzidlo2019.07.4 16:39
Tak ! ! ! I podobno strzelał z okna do żydów w Kielcach . A potem żył spokojnie bo nikt przez 70 lat w jego opowieści nie wierzył .Tak jak w mordy w Katyniu .
helol robaczek-nowaczek !2019.07.4 15:20
helol robaczek-nowaczek ! hal is jor dej goling, asshole?
robaczek 2019.07.4 14:50
BRAK SŁÓW. wy chyba poważnie aż tak tępi jesteście. zastanówcie sie tylko dalczego teraz temat jest podnoszony. spróbujecie pomyśleć? raz tylko ;] udajem ze wodza nie ma i myslimy sami. no! uda sie! ;] no miśki, wierze w was. Patusie moje kochane!
Marian2019.07.4 13:17
Od dawna wiadomo ze pogromu nie bylo.Zydzi zydom zgotowali ten los i dobrze zrobili.
Alojzy Cedzidlo2019.07.4 18:36
Powtórzę za ,,michu" . Od kiedy to można takie rzeczy pisać ." I dodam Twoje ,,stwierdzenie " ,,, Od dawna wiadomo .(......)" I jedno stwierdzenie i drugie, w moim przekonaniu boleśnie prawdziwe .Pewno by mniej prawda bolała , gdyby nie to ,że do tej ,,pamięci " czy interpretacji nie przyczynili się ludzie przynajacy się do POLSKOŚCI . Na tych forach widać to czasem doskonale.
michu2019.07.4 12:59
Coś się fronda rozbujała. Od kiedy to można takie rzeczy pisać?? ;)
edi2019.07.4 13:32
co PRAWDA CIĘ UWIERA
Bakarax2019.07.4 19:09
Ty tu naczelny dudowłaz - władzy i durnego czytadła "Frondy". Niestety, Polacy mordowali też. Pewnie, że nie wszyscy. Fronda nie powinna się zajmować tym tematem- to szczujnia dla zmanipulowanych propagandą pis-u.
edi2019.07.5 8:31
takie stwierdzenie Polacy mordowali też - nic nie wnosi bo ja mogę powiedzieć ILU ŻYDÓW STANĘŁO PRZED SĄDEM ZA ŚWIADOME WYSYŁANIE SWOICH DO GAZU? NIKT - a to dlatego że Żydzi kierują się talmudem gdzie wyraźnie jest napisane że dla ratowania własnego życia można poświęcić na śmierć nawet własną rodzinę - POLACY RATOWALI ŻYDÓW BO SĄ CHRZEŚCIJANAMI-KATOLIKAMI KTÓRYCH PANEM JEST JEZUS CHRYSTUS, A ON NAUCZAŁ - " NIE MA WIĘKSZEJ MIŁOŚCI PONAD TĘ KIEDY KTOŚ ŻYCIE SWOJE DAJE ZA DRUGIEGO CZŁOWIEKA" KOCHAM POLSKĘ ZA TO ŻE JEST WIERNA JEZUSOWI I ZA TO ŻE JEZUS JEST PANEM POLSKI A MARYJA KRÓLOWĄ ! TO SĄ DWA RÓŻNE ŚWIATY - MENTALNOŚĆ ŻYDOWSKA a MENTALNOŚĆ CHRZEŚCIJAŃSKA-KATOLICKA !!!
moher2019.07.4 12:55
Dlaczego frondziarze nie radzą sobie z cudzysłowem?
ww.662019.07.4 12:54
Fajny tekst, tym bardziej, że w kieleckim UB było wielu byłych żołnierzy NSZ, tym żadna kolaboracja nie przeszkadzała.
Marek212019.07.4 12:51
Już raz udowodniliście że wszystko to panie Żydy zrobiły... Po co udowadniacie po raz drugi? Sami macie wątpliwości? :-)
edi2019.07.4 12:36
NO WRESZCIE PISZEMY PRAWDĘ - BRAWO - tak było PO WYMORDOWANIU W KATYNIU PATRIOTÓW POLSKICH (23 tys !!!!) - po wojnie Stalin z pomocą Żydów zaprowadził w Polsce Komunę, gdzie rzezimieszki kontynuowali MORDOWANIE RESZTY POLSKICH ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH
Chorzępa2019.07.4 12:18
Jasne. Sami na siebie napadli a prawdziwi Polacy katolicy dowiedzieli się rankiem z radia.
edi2019.07.4 12:38
tak samo jak Żydzi w Ameryce NIE PRZYJĘLI STATKU Z ŻYDAMI Z EUROPY I WYDALI SWOICH W RĘCE HITLERA - TRZEBA ZNAĆ HISTORIĘ ŻEBY PISAĆ KOMENTARZE !!!!!! Chorzępa
kalif2019.07.4 12:41
Spajaj ruski trollu
Gnostyk2019.07.4 12:52
Jeszcze trochę i na frondzie będą twierdzić, że holokaust wywołali sami Żydzi i sami się wymordowali żeby zaszkodzić narodowi polskiemu i promować komunizm czy coś w tym rodzaju.
Ziutek2019.07.4 13:07
wina twojego demiurga
Gnostyk2019.07.4 13:24
:):):)
edi2019.07.4 13:31
blisko ale odwrotnie - holokaust Żydzi ( o czym już wiedzieli w czasie wojny i nie kiwnęli palcem) dzisiaj wykorzystują do holokaust business
Gnostyk2019.07.4 15:41
Z tym, że wykorzystują to ja się z tym zgadzam. Jednak tylko tyle (aż tyle)...
Wojtek Polak 2019.07.4 13:43
oczywiście że to niemcy wywołali holokaust ale amerykanscy żydzi się do niego przyczynili sponsorując a.hitlera i nie przyjmując swoich do ameryki.przyczyna za duży koszt lepiej opłacić hitlera on zrobi co trzeba. a potem będzie można żądać za wymordowanych mienia bez spadkowego. i to dopiero jest geszeft.
Alojzy Cedzidlo2019.07.4 16:31
Żadne ,,jeszcze trochę " .Wy , pan ,,Gnostyk" też jesteście pewni że za wszystkim stoją Polacy .Tylko dlaczego przez te 70 lat rządów Rusko- żydowskich , nie załatwiliście sobie ojczyzny nad Wisłą , a nie w Palestynie . Przecież były takie marzenia ,,Wasze ulice nasze kamienice " . Judeo Polonia . Ustawa 447 . .... Ej Icki Icki .. Sami mieliście głęboko w jednym symbolicznym miejscu cierpienia waszych ubogich braci .( Nie przyjmowanie statków z uciekinierami) . Dziś na ich nieszczęściu chcecie majątek zrobić .