Pogranicznik z Zakopanego "kretem" gangsterów - zdjęcie
26.09.21, 08:27fot. tt/straz graniczna

Pogranicznik z Zakopanego "kretem" gangsterów

15

Funkcjonariusz Straży Granicznej z Zakopanego był "kretem" lokalnych gangsterów. Uprzedzał ich o planowanych akcjach Straży Granicznej, kontrolach czy przeszukaniach. Dzięki przekazywanym przez niego informacjom przemytnikom udało się ukryć narkotyki i ukryć się przed śledczymi. Strażnikowi postawiono zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Śledczy nie chcą ujawnić jakie konkretnie informacje zostały udzielone gangsterom przez funkcjonariusza SG.

Portal tvp info poinformował, że funkcjonariusz miał znać gangsterów jeszcze z okresu sprzed wstąpienia do SG. Mieli wspólnych znajomych i bywali na tych samych imprezach.

Ujęcie podejrzanego zajęło sporo czasu. Początkowo śledczy nie dysponowali prawie żadnymi informacjami na temat "kreta".

Pewne było to, że gangsterów ktoś uprzedził o planowanej przeciwko nim akcji Centralnego Biura Śledczego Policji.

- To było jak układanie puzzle. Żmudna praca, aby zebrać jak najwięcej informacji. Przesłuchania, analizy itp. Prokuratorzy lubią takie wyzwania. W końcu udało się tego „kreta” namierzyć i zatrzymać - powiedział portalowi tvp info jeden ze śledczych.

Współpracownikiem gangu okazał się funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej z Zakopanem.

Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut "ujawniania osobom nieuprawnionym tajemnicy służbowej w postaci informacji o ustaleniach śledztwa CBŚP i planowanych na ich podstawie dalszych czynnościach procesowych w tym przeszukań i zatrzymań osób podejrzewanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków".

"Uzyskanie tych informacji przez osoby podejrzewane umożliwiło im zbycie, ukrycie oraz zatarcie i zniszczenie śladów przestępstwa, co utrudniło czynności zmierzające do pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej. Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą 10 lat pozbawienia wolności" - poinformowała prokuratura.

jkg/tvp info

Komentarze (15):

kapral CBA2021.09.26 15:13
Pozbawić go obywatelstwa polskiego i po krzyku.
Żyd zboczeniec szuka "miłości"2021.09.26 13:29
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐑𝐄𝐁𝐄𝐋𝐈𝐀𝐍𝐓" złożył memu synowi (13-latek) następująca "propozycje", cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" - - - - - - - - - - - - - - - Sprawa będzie miała dla tego zboczeńca, tak czy siak, poważne reperkusje!
Żyd zboczeniec z Gdańska szuka "miłości"2021.09.26 13:28
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐑𝐄𝐁𝐄𝐋𝐈𝐀𝐍𝐓" złożył memu synowi (13-latek) następująca "propozycje", cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" - - - - - - - - - - - - - - - Sprawa będzie miała dla tego zboczeńca, tak czy siak, poważne reperkusje!
Żydowski bydlak zboczeniec ciągle na wolności!2021.09.26 13:27
Tu na Frondzie zboczeniec-pedofil pod pseudonimem "𝐏𝐨 𝟏𝟏 ... " napastował mego syna (13-latek). Oto co mu "proponowal" cyt. "Daj mi proszę swój numer telefonu to z chęcią zadzwonię i zaproszę cię np. na lody?" - - - - - - - - - - - - - - - Sprawa będzie miała dla tego zboczeńca, tak czy siak, poważne reperkusje!
rebeliant2021.09.26 11:09
To jest dokładnie taka sama sytuacja jak ze szkołą i działającym na jej terenie gangiem młodych bandziorów (podczepionych pod tych starszych) i bagatelizowany przez "ludzi dobrych i pobożnych (lecz ostrych i surowych dla ofiar - jak się później okazuje)". Nieskompensowany atak i prześladowanie bandziorów powoduje, że młode podrostki przechodzą do tych "silniejszych" (ale tylko słabością i biernością ludzi prawych i nieskalanych) stając się ich ludźmi... ale raczej częściej ofiarami właśnie wciągnięcia w zażywanie narkotyków - dopiero jak jakaś nastolatka bądź nastolatek będzie naćpany no to wówczas nieskalani i wyniośli znajdują osobę, którą będzie można bezpiecznie poszturchiwać, że jest zła i niegrzeczna. A reagować trzeba było znacznie wcześniej i wobec innych delikwentów - przyłapany na biciu i rozbojach więc co najmniej 5 lat odsiadki w obozach pracy przymusowej, z której zysk będzie szedł właśnie na osobę poszkodowaną. I w ten sposób po paluchach dostawać będą i "głowy" tych siatek.
rebeliant2021.09.26 9:55
Sytuacja powtarza się z wciągnięcia straży więziennej na Białołęce do współpracy z "nie-frajerami" co to zyski chcą mieć z ludzi pracujących i mieć ich za śmieci. Otóż głos bandziorów nie powinien dochodzić do skutków, bo w ten sposób oni coraz to nowe obszary zaszlamowują. Kary powinny zmierzać do jednego celu - do tego, aby bandzior był zmuszany do odpracowania wyrządzonych szkód (pobić, zastraszeń, handel ludźmi itp.) w obozie pracy przymusowej, gdzie żywność taki delikwent będzie otrzymywać tylko po wykonaniu pracy (za brak to i parę pal profilaktycznie - nie żeby karać, ale żeby ludzie po drugiej stronie mieli świadomość, że wolno im takich środków używać). Jednocześnie powinny się poruszać miny pułapki na macki grup przestępczych, które poprzez "prowokacje" ujawnią bandyctwo atakującego. Zastosowanie takich metod oraz środków lepiej zabezpieczy nie tylko społeczeństwo, ale również jak widzimy same "służby" przed bandyctwem, które wciąga w swoje bagno właśnie jak nie po "dobroci", to poprzez zastraszanie. Zauważmy, że na dzień dzisiejszy to nawet sama wokanda jest sprzedaniem świadków bądź samych pokrzywdzonych bandziorom: imię, nazwisko i najlepiej jeszcze adres podać oraz miejsce pracy. Wszyscy mogą teraz wrzeszczeć, aby tego "kreta" powiesić, to on winien więc go zatłuc. A ja wam powiem, że to jest właśnie retoryka każdego bandziora, który nigdy o nic się nie starał jak tylko o czerpanie korzyści z krzywdy innych (najlepiej wiejskich frajerów), a sam chciałby obłudnie innych karać za złe parkowanie. Udzielanie fory bandyctwu w postaci oduczania ludzi posługiwania się wspomnianym kijem powoduje to, ze bandyctwo opanowuje wszelkie obszary - nawet te, które szary człowiek by o to nie podejrzewał. Wychodzi jak na dłoni - ciosy, które zadają bandyci jeżeli nie są skompensowane dolegliwościami nie mniejszymi niż oni zadali powoduje ich rozrost i przybieraniu na sile ich siatek. Trzeba wiedzieć, że nawet samo złapanie gnoja i umieszczenie go w więzieniu stanowi ujemny wysiłek (wymierzony w ludzi pracy). Ponadto cackanie się z takimi delikwentami powoduje usypianie wymierzających karę co do rzeczywistości (czyli tej, że odpuszczanie im stanowi zagrożenie dla społeczeństwa, a zwłaszcza dla ich ofiar). Tylko obozy pracy przymusowej z jednoosobowymi celami i z pracą przymusową w zamian za żywność. Dodatkowo kosiara prowokacyjna tak, aby zdusić pewność siebie tych co inwestują w napady i panoszenie się.
A O TYM - CISZA...2021.09.26 9:47
W niedzielę 26 września, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, odbywa się "doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych". W praktyce to liczenie katolików, którzy uczęszczają na msze święte i przystępują do komunii. "Mamy parafie, gdzie prawie wszyscy są po konwersji". Dlaczego katolicy wybierają protestantyzm? - Mam wrażenie, że dzisiaj częściej pojawiają się osoby po lekturze teologicznych pozycji. Zdarzają się też rodzice, którzy nie chcą, by ich dziecko było uczone religii w duchu narodowokatolickim, szukają alternatyw - mówi ksiądz Wojciech Pracki, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augbsurskiej w Opolu
V2021.09.26 11:00
Slazaki niemieckie to V kolumna oni wszyscy jak przystalo na kolaborantow niemieckich sa ewangielikami, katolicyzm jest im sola w oku, bo zwiazany jest z polskoscia.
Samo gęste2021.09.26 9:29
Zapomnieliście napisać, że został zatrudniony za czasów koalicji PO-PSL.
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.09.26 9:45
Nie ważne za kogo został zatrudniony. ŚMIECI należy UTYLIZOWAĆ.
Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.09.26 9:14
RYZYK FIZYK. No TRUDNO, nie ma KARY ŚMIERCI, ale jest DOŻYWOCIE. Tylko niech ZAPRACUJE na SWOJE UTRZYMANIE, żeby PRAWDZIWI POLACY PATRIOCI nie musieli utrzymywać DARMOZJADA.
ceramik2021.09.26 9:12
To zdrajca, a za zdradę jest tylko jedna kara. KS.
Po 11 ...2021.09.26 8:45
"funkcjonariusz miał znać gangsterów jeszcze z okresu sprzed wstąpienia do SG. Mieli wspólnych znajomych i bywali na tych samych imprezach." --- Chodzi o imprezy u Mazurka?
Leo2021.09.26 8:49
nie, chodzi o wspólne imprezy u michnika i szechtera. Idź trolluj gdzie indziej, tu zbyt wielu świadomych trollu
­2021.09.26 9:31
Leo, idź być grubym gdzie indziej.